To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm
#2
DATA RECENZJI:
18-09-2009, 18:20

Kominiarkę tą otrzymałem do testów dzięki uprzejmości portalu NGT.pl oraz firmy Larix, polskiego dystrybutora Odlo, za co dziekuję.

Pierwsze wrażenia

Kominiarka zapakowana w zgrabne pudełko, z przyklejoną karteczką z informacjami po polsku. Dodatkowo pełne informacje na pudełku w języku angielskim. Mi to nie robi różnicy, ale szkoda że nikt się nie wysilił na cokolwiek więcej po polsku niż czarno-biała naklejka. Poza tym żadnych zbędnych instrukcji obsługi, ulotek propagandowych itp. bajerów ;) Nie będę powtarzał informacji o zastosowaniu wg. producenta i budowie - odsyłam do recenzji arkadoo.

Sama kominiarka sprawia bardzo pozytywne wrażenie, jest starannie wykonana, bardzo mała po spakowaniu. Jedyne moje zastrzezenie budzi fakt, że jest produkowana w jednym rozmiarze - jak się okazało, dla mnie to chyba największa wada tej kominiarki.

Użytkowanie
Face Mask Warm używam od września 2008, kiedy tylko tempreatura spada poniżej ok. 5 stopni, w górach (podczas chodzenia i biwaków) i na rowerze, pod kaskiem. Sprawdza się także świetnie zwinięta na głowie w formie czapki (co widać wyżej, na fotce arkadoo)
W kwestii oddychalności nie mam absolutnie nic do zarzucenia, odprowadza pot szybko i sprawnie. Pomimo tego, że zastosowany materiał jest cienki, termika jest na wysokim poziomie - nieco gorsza od termiki TecnaStretcha Pontetorto, z którego jest wykonana moja wcześniejsza kominiarka. Zapachów nie łapie zbyt szybko, spokojnie można jej używać 3 dni z rzędu.
Ale żeby nie było tak pieknie, muszę się przyczepić do faktu, że producent uważa, że \'one size fits all\'. Mam dość sporą głowę i kiedy używam kominiarki normalnie, z odsłoniętymi ustami, albo poniżej brody po dłuższym czasie dolna gumka zaczyna mnie uciskać, co wcale przyjemne nie jest. Przy kominiarce nasuniętej na nos ten problem nie wystepuje. Podejrzewam, że dla ludzi z mniejszą głową, ten problem by nie istniał.

Wytrzymałość
Po roku używania nie widzę specjalnych oznak zużycia. Jedyne zmechacenie jest w okolicy brody - czyli tam gdzie jestem najmocniej zarośnięty ;) Parę razy zdarzyło mi się zahaczyć ją rzepami, co też pozostawiło ślady na materiale.
Dodam, że nie prałem nigdy kominarki zgodnie z zaleceniem producenta w 95 stopniach - zawsze pralem ręcznie, pod kranem z ciepłą wodą.

Podsumowanie
Odlo Face Mask Warm to porządny produkt, wykonany starannie i z dobrego materiału. Największą wadą jest fakt, że niektórzy mogą mieć problem z jej dopasowaniem, ponieważ dostępny jest tylko jeden rozmiar.

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 4/5
Wytrzymałość: 4/5
Ogólna: 4.33/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm - przez ludz - 06-06-2009, 20:43
RE:[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm - przez pomocny - 18-09-2009, 23:28
RE:[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm - przez Masakra - 19-09-2009, 00:53
RE:[Recenzja] Odlo Kominiarka Face Mask Warm - przez pomocny - 19-09-2009, 21:50

Skocz do: