To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark
#14
ja posiadam półautomaty CT, jest to model Jannu (od 2008 - 3 sezony - 2/3 wypady rocznie tatry i alpy). Owszem w sklepie otrzymałem pokrowiec na rzep - bardzo przydatny. Do tego wziąłem jeszcze antisnowy - i w sumie gdyby nie to ostatnie to nie miałbym wiele rakom do zarzucenia. Jak w ich recenzjach na NGT stoi raki są OK i wykonanie ogólnie dobrej jakości. Co prawda w półautomatach pokrętło do regulacji wysokości docisku z tyłu raków trzeba zakleić taśmą bo inaczej obedrą piętę w jednym miejscu. Po jaką cholerę to pokrętło jest tak ostre to nie mogę wykminić do dziś... Ogólnie więc raki w są w porzo. koszyki przednie trochę zostały zmasakrowane w terenie lodowo-skalnym (wędrowanie w tatrach) ale jeszcze trochę pociągną. Na lodowcu żadnych uszkodzeń nie nabyły - więc to skała była która tak pokaleczyła (no ale chyba tak to już jest z plastikiem).

natomiast, mam problem z antysnowami - są wykonane badziewnie. chodzi o to że z przodu montuje się je na przednich zębach takimi plastikowymi 'oczkami', które trzymają się na zębach. niestety te uchwyty zrobione są z tego samego materiału co całe antysnowy, czyli miękkiego plastiku i niestety nie wytrzymuje to kontaktu ze skałą. Jeden mi się rozpadł w drugim sezonie więc go zareklamowałem, ale CT reklamacji nie uznało, twierdząc, że to normalne zużycie materiału. Z tego powodu nie mogę polecić tych raków z czystym sercem. Inne firmy maja inne rozwiązania (np. metalowe uchwyty na przednie zęby) no ale ceny też są inne....

półautomaty składają się dość ładnie na płask. ale jeśli ktoś ma większego buta to niech zmierzy czy mu wejdzie. moje EU48 jest bardzo na styk. większy by się już nie zmieścił.

pozdro

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark - przez fox-trott - 24-04-2010, 23:31
RE:[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark - przez fox-trott - 25-04-2010, 21:33
RE:[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark - przez wiesiek - 25-04-2010, 21:35
RE:[Recenzja] Climbing Technology Raptor i Shark - przez duńczyk - 11-11-2010, 20:07

Skocz do: