To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu
#13
''Żeby zwarcie mogło powstać najpierw izolacja musi zostać naruszona, wtedy dopiero może zacząć się topić/tlić izolacja.''

Si si, cały czas o tym mówię mówię, przecież nie interesuje mnie w jakim tempie będzie mi się jarać latarka :). Naruszenie może być albo mechaniczne (moim zdaniem wątpliwe) albo powolne nadtapianie z powodu wyższej temperatury przewodu, spowodowanej większym prądem ''podczas pierwszej sekundy'', jak to ująłeś wcześniej.

Natomiast jeżeli twierdzisz, że temperatura jest wystarczająca aby stopić izolację TYLKO podczas zwarcia, to oznacza, że:
- faktycznie źle Cię zrozumiałam
- izolacja musi być uszkodzona mechanicznie, żeby doszło do zwarcia. I w takim wypadku prawdopodobieństwo jest, jak dla mnie, znikome.
- cała dyskusja z 6 ostatnich postów jest bezprzedmiotowa ;-)

Jak mówiłem, na elektryce się nie znam - założyłem więc, że 1.2V zamiast 1.5V wsadzone do Myo XP jest w stanie rozpuszczać izolację za pośrednictwem przewodów (bo mi się zdawało, że tak wynika z Twojej wypowiedzi).

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu - przez kerad555 - 18-06-2008, 19:37
RE:Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu - przez Simba - 20-09-2008, 14:15
RE:Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu - przez Partycja - 18-08-2012, 08:34
RE:Wady produkcyjne szpeju grożące zdrowiu lub życiu - przez Partycja - 13-09-2012, 06:00

Skocz do: