To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Leki Makalu Antishock
#1
OPIS PRODUKTU:

Długość: 69-140 cm

Elementy: wykonane z aluminium

Rękojeść ErgoSoft Grip - Rękojeść Ergonomiczna dopasowana do kształtu dłoni w środku wykonana z twardego materiału na zewnątrz powleczona warstwą miękkiej gumy.

Pasek: ACS - Auto Comfort Strap system pozwalający na uwolnienie ręki w trudnych sytuacjach

Grot : zakończony końcówką wykonaną z węglików spiekanych.

talerzyki: w zestawie małe talerzyki letnie możliwość dokupienia większych zimowych i bardzo dużych do głębokiego śniegu

Soft Antischock System - zastosowanie amortyzacji z mozliwością zblokowania.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
25-07-2003, 05:00

Do zakupu 2 sezony temu kijków trekingowych skłoniły mnie wolne środki pieniężne oraz coraz bardziej bolące kolana przy podchodzeniu w górach z dużym plecakiem. Wybór padł oczywiście po prześledzeniu wielu grup dyskusyjnych na firmę Leki. W 2001 r. modelLeki Makalu Antishock kosztował ok. 220 zł w promocji. Teraz widziałem je dostępne za aż ok. 320 zł. Kije były używane jak dotąd w Sudetach, Tatrach i Bieszczadach przez cztery pory roku.



Wygląd zewnętrzny, pierwsze wrażenia
Pierwsze wrażenie kije makalu sprawiają bardzo dobre wrażenie. Idealnie dobrana kolorystyka, która nie kłuje w oczy i równie solidne wykonanie. A porządnie skonstruowana widiowa końcówka upewnia w trafności zakupu.

Rączka
Rączka ErgoSoft wykonana jest wewnątrz z twardego, a z zewnątrz miękkiego tworzywa dzięki czemu jest przyjemna w dotyku. Pasek automatycznie uwalnia rękę w niebezpiecznych sytuacjach. Jego wewnętrzna część wykonana jest z miękkiego fleecu co chroni dłoń przed obtarciami. Nadgarstek i dłoń dobrze pasują do rękojeści i po nawet całodniowym marszu nie odczuwa się jakiegoś dokuczliwego bólu rąk. Miękki uchwyt nie wypada z rąk, a przy upadku łatwo w locie wyplątać dłonie z pasków.

Funkcjonalność, wytrzymałość
Bardzo łatwo kije dają się rozłożyć bez użycia zbędnej siły nawet podczas marszu. Cieszy to, gdyż moja siostra jest posiadaczką kijów innej firmy, które żeby je rozkręcić po roku użytkowania potrzebują sporej siły niekiedy dwóch osób. Makalu z łatwością pozwalają się rozkręcić i wyczyścić newralgiczne miejsca. Deszcz czy śnieg nie powodują śladów rdzy na kijach nawet gdy po wyprawie w góry kije leżą w kącie tydzień. Zadziwiające jest również wytrzymałość materiału z jakiego są zrobione. Przy schodzeniu z gór kij wpadł mi w szczelinę a mój następny krok spowodował wygięcie dolnej końcówki w banana. Sądziłem, że już po kiju.
Na szczęście kij powrócił do pierwotnego wyglądu. Musze nadmienić, że kije są eksploatowane dość intensywnie i często spełniają funkcję śledzia do namiotu czy sznurka na pranie chociażby. Widiowa końcówka poza zarysowaniami po 2 latach użytkowania z powodzeniem będzie jeszcze parę lat służyć.

Zalety:
- absorber wstrząsów
- dobrze wyprofilowane uchwyty z paskami stabilizującymi dłoń
- porządne paski przy uchwytach, nie obluzowują się i dobrze trzymają dłoń na uchwycie
- łatwo dostępne części zamienne jak końcówki, tulejki zaciskowe i talerzyki

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 5/5
Wyposażenie: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 5.00/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez gumibear - 25-05-2008, 10:02
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez skóra-nh - 27-05-2008, 20:50
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez gumibear - 27-05-2008, 20:51
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez adi - 27-05-2008, 20:51
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez gumibear - 27-05-2008, 20:54
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez k2cl - 28-05-2008, 19:25
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez raffi - 28-05-2008, 19:37
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez k2cl - 28-05-2008, 19:56
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez sERo - 01-06-2008, 22:05
RE:[Recenzja] Leki Makalu Antishock - przez gumibear - 01-06-2008, 22:06

Skocz do: