To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Specjalistyczne Rękawiczki do wspinania latem - pełne palce?
#1
Witam,

Mam pytanie do specjalistów od rękawiczek.

Szukam od dawna specjalistycznych rękawiczek o pełnych palcach do wspinania w górach latem. Muszą być baaardzo wytrzymałe, dość dobrze przylegające i nie być z niczego ciepłego (neopren lub softshell odpada, materiał musi być nie grubszy niż cienki Power Stretch). Podejrzewam, że najlepszym materiałem byłby kevlar, np. dokładnie taki jaki Millet używa na ramionach K Jacket albo na czubkach palców rękawic softshellowych.

Muszą mieć pełne palce (odpadają wszelkie skórzane rękawice do szczczelin jak np. Metoliusa).

Odpadają długie rękawice rowerowe (za słabe), rękawice na via ferraty (no chyba ,że mają wszystkie palce pełne, w tym wskazujący, ale takich nigdy nie widziałem), rękawice do zjazdów na linie (za grube). Nie udało mi się też znaleźć takich rękawic taktycznych (antyterroryści, ochrona itd.), które miałyby kevlar na wierzchniej stronie, zawsze jest w podszewce.

Naprawdę naszukałem się sporo i jestem w kropce. Proszę o pomoc bo od tego zależy moje wspinanie w przyszłym sezonie.

Jeżeli ktoś kojarzy gotowy produkt lub zna firmę, która takie rzeczy szyje na zamówienie - to super!

Aha, i proszę nie udzielać mi rad nt. wspinania bez rękawiczek bo powody mam medyczne :)

Z góry ;) dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam!

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Specjalistyczne Rękawiczki do wspinania latem - pełne palce? - przez Wojtek - 04-02-2008, 12:02

Skocz do: