To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Arctica S-32
#13
bikeman
2007-08-31 19:56
Wybór powyższych okularów był związany ściśle z faktem, że mam wadę wzroku i ograniczone fundusze. Okulary są tanie (kupiłem za ok. 100zł) jednak otrzymujemy produkt estetyczny i funkcjonalny. Okularów używam przez 1,5 roku w kolarstwie górskim (treningi, starty w zawodach).
Dopasowanie do głowy oceniam dobrze, choć jest to oczywiście sprawa indywidualna.
Trzymanie również dobre, nie spadły mi z głowy mimo kilku upadków.
Po zatrzymaniu się w wilgotne i chłodne dni momentalnie parują, po ruszeniu problem szybko znika.

Jedynym ale bardzo istotnym minusem jest sposób łączenia elementu trzymającego soczewkę ochronną do właściwej ramki okularów. Element mocowania (zawias pozwalający podnieść oraz zdjąć całkowicie szkła ochronne) pękł po kilkunastu razach zdejmowania do mycia szkieł i soczewek korekcyjnych. Usterka ta praktycznie uniemożliwia normalne korzystanie z okularów. Chciałbym podkreślić, że od początku ten element budził we mnie obawy co do jego wytrzymałości, dlatego obchodziłem sie z nim bardzo delikatnie. Osobiście radzę sobie poprzez klejenie tego elementu, jednak są to naprawy doraźne, częste i dość irytujące. Dostępność tego elementu u dystrybutora nie jest łatwa, osobiście czekam już 2 miesiące na nowy.

Mimo wszystko polecam ten produkt, ponieważ za cenę do 100zł trudno znaleźć coś lepszego.

xtcmaniak
2007-09-06 08:39
Okulary podobnie kupiłem głównie ze względu jazdy na rowerku, a ten model akurat ze względu na wadę wzroku.
Na samym początku okulary bardzo dobrze się sprawowały, jednak po dłuższym użytkowaniu zaczęły się problemy:
1. Szkła ochronne (wymienne) po ustawieniu głowy do pionu, (czyli patrzyłem prosto przed siebie gdzie jadę) zaczęły się otwierać - wyrobiony zawias szkieł ochronnych
2. Oprawka na szkła korekcyjne czasami lubi się obluzować
3. Szkła zewnętrzne wyglądają na bardzo duże, ludzie o nie wielkiej twarzy mogą śmiesznie wyglądać - człowiek mucha :)
4. Dużym plusem jest filtr polaryzacyjny w ''czarnych szkłach'' - bardzo przydatne przy jeździe samochodem

Ogólnie rzecz biorąc okulary wytrzymują przy umiarkowanej ilości zamiany szkieł ochronnych jakiś rok użytkowania, a później niestety wykazują ślady zużycia

Produkt można polecić ludziom którzy lubią kolarstwo ale nie są maniakami i nie spędzają na siodełku 70% wolnego czasu. Dla maniaków zostają niestety soczewki.

~mefistofeles
2010-03-18 07:56
Zalety - umożliwiają ''okularnikom'' noszenie ciemnych czy rozjaśniających szkieł

Wady:
- mało który optyk podejmie się oprawienia
- wkładka szybko zaparowuje, w dodatku bardzo łatwo brudzi się od potu
- wkłądka lubi wypadać, bez podklejenia się raczej nie obejdzie
- zawias szybko pęka, dla pewności warto profilaktycznie założyć jakąś gumkę, która zapobiegnie zgubieniu częsci przyciemnianej
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Arctica S-32 - przez scrab - 30-08-2007, 07:40
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez Obywatel_MK - 31-08-2007, 09:59
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez scrab - 31-08-2007, 10:33
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez Obywatel_MK - 31-08-2007, 13:29
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez gitara - 31-08-2007, 16:36
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez hiddeneye - 31-08-2007, 19:05
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez prosiakt - 31-08-2007, 19:20
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez Żarek - 20-10-2007, 20:41
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez scrab - 21-10-2007, 15:54
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez daniel69 - 29-01-2009, 22:46
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez miki - 11-03-2010, 14:15
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez czajek - 14-03-2010, 17:47
RE:[Recenzja] Arctica S-32 - przez admin - 18-03-2010, 12:58

Skocz do: