To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[OBUWIE] Buty militarne na jesień, zimę i wczesną wiosnę
#1
Witam !

To jest mój pierwszy temat na forum, więc w razie jakiś niedomówień i błędów z mojej strony proszę o wyrozumiałość.

Przejdę odrazu do rzeczy co by nie przedłużać.

Poszukuję butów militarnych (wysokich) na okres jesinno-zimowo-wczesno wiosenny.

Cena: najlepiej nie więcej niż 500 zł.

Chodzić w nich będę głównie po mieśćie (uniwerek i z powrotem etc.) oraz w weekendy po lasach. Dobrze by było aby też sprawdzały się podczas zimowych i jesiennych okazyjnych wypadów w góry (głównie bieszczady). Dobrze by było aby w lesie spisywały się jak najlepiej, bo jeśli chodzi o miasto to wystarczy aby podeszwa się nei zdarła zbyt szybko. Na zmianę o ile mi się nie rozpadną mam Magnum Classic, więc w razie potrzeby będę mógł ograniczyć użytkowanie tych butków na asfalcie etc.

Zależy mi przede wszystkim na nieprzemakalności, wygodzie i wytrzymałości. Wiadomo, że jesień, zima i wczesna wiosna mają to do siebie, że jest sporo kałuż lub topniejącego śniegu, przez co nie trudno o zamoczenie butów zwłaszcza podczas dłuższego postoju w np. mokrym sniegu. Buty muszą być też dość wygodne, aby można było przełazić w nich cały dzień i móc następnego zrobić jeszcze parę kilometrów. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to buty nie będą w jakiś sposób oszczędzane i nikt nie będzie na nie chuchał i dmuchał, więc muszą przetrwać wszelkie krzaki, gałęzie, kamienie i murki z którymi się spotkają.

Bardzo przydatna była by też jakaś wyściółka antybakteryjna etc. chodzi o to, aby z buta po dłuższym czasie nie śmierdziało zbytnio, ogólnie mam tendencję do pocenia się stóp, więc dobrze by było, aby potem wewnątrz buta bakterie nie miały jak nasmrodzić ;].

Myślałem nad zakupem Kupczaków (a konkretniej to tego modelu http://www.allegro.pl/item220576333_buty_kupczak_.html ; to chyba model MON o ile się nie mylę, ale niestety strona producenta nie działa właściwie i nie mogę się upewnić), ale po przeczytaniu opinii na ich temat zacząłem mieć poważne wątpliwości, bo ponoć dość łatwo przemakają i z tą wytrzymałością też różnie bywa.

Sporo dobrych opinii słyszałem też na temat butów BW, ale też nie jestem do końca pewien. Mój znajomy nosi takie buciki już sporo czasu i nie narzeka, ale pojawia się problem z przemakaniem, a bieganie przez parę dni w mokrych butach w dodatku gdy jest zimno jest mało przyjemne.

Do tej pory biegałem w Magnumach, najpierw stealth leather (po 3 latach zrobiła się dziura w skórze nad piętą i pan szewc nawklejał mi jakiegoś szajsu do środka buta przez co omal co sobie nie rozwaliłem ścięgna achillesa po przejsciu 2 km jak się na grzyby wybrałem) a teraz classic. Jedyny minus stealthów to było przemakanie, głównie skóry na czubie buta, która chłonęła wodę jak gąbka i nawet miękka podeszwa mi odpowiadała w terenie. Teraz noszę classic od prawie roku i jedynym minusem jest to, że przy pięcie cordura mi się z nich wyrwała lekko.

Tak czy inaczej zależy mi na jakiś bucikach wojskowych, które posłużą mi tak z 2-3 latka i nie będą przemakały, jednocześnie mając przyzwoitą wytrzymałość i wygodę.

Za wszelką pomoc przy decyzji z zakupem będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[OBUWIE] Buty militarne na jesień, zimę i wczesną wiosnę - przez mystic86 - 11-08-2007, 19:15
RE:[OBUWIE] Buty militarne na jesień, zimę i wczesną wiosnę - przez łowca jeleni - 11-08-2007, 21:33
RE:[OBUWIE] Buty militarne na jesień, zimę i wczesną wiosnę - przez łowca jeleni - 12-08-2007, 14:25

Skocz do: