To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny
#41
żółwik pytał czy ktos miał do czynienia z MacTronic model HL331.

Własnie mam do czynienia i coś o tym napiszę. Mam kilka czołówek i wciąż szukam czegoś mocnego dobrego, dlatego kupuje inne i porównuje do tego co juz kupiłem.
Mam dwa szperacze w tym jeden mactronica. Drugi to allegrowa podróba. Piszę o nim ponieważ na zdjęciach nie widać jakości wykonania. W rzeczywistości jest wykonany z byle jakiego plastyku, soczewka ma całkiem inny kształt, jest stalowy zamiast aluminiowy jak w mactronicu, ogólnie kupa. Akumulator od razu do wymiany. Tyle o kupowaniu prawie oryginalnych. Oryginalny to przy nim czołg i światło ma bardzooo mocne.

Nauczony doświadczeniem postanowiłem kupić HL331. Mam kilka czołówek z allegro na nowych diodach luxeon i do nich porównam MC.
Albo napiszę teraz bo za bardzo nie ma o czym. HL331 to świetny sprzęt do domu kiedy nie ma prądu i chcesz rozwiązać krzyżówkę. Albo jak nie masz w piwnicy swiatła jak idziesz po węgiel. Do samochodu jak złapiesz kapcia po ciemku. O bieganiu zapomnij a o jeździe na rowerze nawet nie wspomnę. Ogólnie to sie zawiodłem. Jakość wykonania i regulacji jest dużo lepsza niż w podróbach. Chcesz coś na rower zapraszam do czytania niżej:

Napiszę tylko o tych lepszych:
Jedna ma 7 diód i jest na duże paluszki, cena 25zł z 3 akumulatorami i zasilaczem więc podpinam kabel do czołówki i ładuje. Świeci daleko i mocno.
Druga ma 19 takich samych diód, inna obudowę i jest na małe paluszki. Świeci mocnym rozproszonym światłem.
Jak sobie radziły w ciemnym lesie można zobaczyć na www.dzikowiec.pl w aktualności z [2007-12-28] Święta i Mikołaj ;) lub w galerii http://dzikowiec.pl/galeria_show.php?ide=1602
19 diodowa świeci bliżej, 7 diodowa dalej i jak widać po białej plamie na sniegu może jeszcze dalej.

Oświetlenie potrzebuje na rower żeby szybko jeździc po zmierzchu. Obecnie mam dwie czołówki 7 diodowe. Świecą dalej niz widac na zdjeciach. Chyba kupię Petlza tylko nie wiem czy warto po doświadczeniu z MC.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Czołówki (tanie) / czołówka / latarka czołowa - wątek ogólny - przez haro - 23-01-2008, 10:31

Skocz do: