To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Ścianka wspinaczkowa (boulderowa) na poddaszu / w piwnicy
#69
nie wiem jak już pisałem ekspertem nie jestem ale że forum i budowlane nie jest to napisze co myślę ;)
Dajmy na to że poddasze ma taką konstrukcje: Blacha, kontr łata, folia paroizolacyjna aluminiowana, łata, krokiew, położona wełna mineralna, folia paroizolacyjna do krokwi przyczepiona np zszywaczem tapicerskim,dalej do nich (krokwi) przykręcony uchwyt do kręcenia konstrukcji aluminiowej pod płytę gipsowo kartonową, konstrukcja i płyty tak wyglądała adaptacja poddasza u mnie w domu przynajmniej.
Kiedy dom jest nowo postawiony i krokwie są proste cała konstrukcja poddasza jest drewniana nie ma sensu robienie konstrukcji alu i płytę kręci się do tej konstrukcji oczywiście folia też tam jest, najlepszy przykład amerykańskie domki, więc raczej nic się nie poci.
Ostre przewieszenie i dystansy co 80 cm dla sklejki 18 mm to faktycznie może być mało spróbuj może jakieś grubej łaty poprowadzonej poziomo np co 40 cm do krokwi mocowanej za pomocą np takiego uchwytu w kształcie litery L (musisz rozciąć folie) albo kręć je bezpośrednio do krokwi i do tego płytę chociaż doświadczenia z taką ścianką (jej budową) nie mam wydaje mi się ze nie będziesz dajmy na to jednej klamy obciążał non stop masą powiedzmy 80kg pionowo w dół (zawsze gdzieś wstawisz nogi, dołożysz 2 rękę) a sklejka raczej plastyczna nie jest chociaż 80 cm to faktycznie trochę za dużo,
powodzenia życzę :)

ed.
Stratokazik teraz dopiero oglądnąłem Twój kawałek ściany, powiedz ile masz między jedną krokwią a 2 ? i czy coś dawałeś pomiędzy nie ?
---
Edytowany: 2009-01-03 00:36:35

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Ścianka wspinaczkowa (boulderowa) na poddaszu / w piwnicy - przez Krzysiek ABC Wsp... - 11-01-2008, 18:59
RE:Ścianka wspinaczkowa (boulderowa) na poddaszu / w piwnicy - przez Molu - 03-01-2009, 00:32
RE:Ścianka wspinaczkowa (boulderowa) na poddaszu / w piwnicy - przez może wybuduję ścianę - 19-03-2009, 12:58
RE:Ścianka wspinaczkowa (boulderowa) na poddaszu / w piwnicy - przez sasq pajak/grappa.pl - 05-11-2009, 14:50
RE:Ścianka wspinaczkowa (boulderowa) na poddaszu / w piwnicy - przez sasq pajak/grappa.pl - 06-11-2009, 14:11
RE:Ścianka wspinaczkowa (boulderowa) na poddaszu / w piwnicy - przez sasq pajak/grappa.pl - 06-11-2009, 15:16
RE:Ścianka wspinaczkowa (boulderowa) na poddaszu / w piwnicy - przez sasq pajak/grappa.pl - 09-11-2009, 12:43

Skocz do: