To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Karrimor K2 ? 100 Trail Classic
#1
OPIS PRODUKTU:

Typ: Gaz|n|
Waga: 145 g |n|
System montażu: EN417 |n|
Czas gotowania 1 litra wody: 3,5 min (wg. producenta)

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
23-10-2003, 05:00

Mały i bardzo lekki palnik ze stali nierdzewnej, montowany do kartusza systemem EN417 (zakręcany na metalowym gwincie)

Pierwsza rzeczą która spowodowała ze zwróciłem uwagę na ten palnik była jego bardzo niska cena. Jest to praktycznie jedna z najtańszych kuchenek dostępnych na polskim rynku. Cóż tu się dużo rozpisywać... Moim zdaniem palnik posiada właściwie same zalety, a jest ich naprawdę sporo. Jedną z podstawowych zalet jest jego system montażu do kartusza z gazem. System ten oparty jest na zwykłym gwincie metalowym, umożliwiającym wielokrotne odkręcanie butli od palnika co w niezwykle dużym stopniu ułatwia transport.
Następną zaletą tego palnika jest jego niska waga, która wynosi (jak podaje producent) 145 gram. Jest to naprawdę niewiele, jak na tego typu urządzenie, a fakt ten docenią ci, którzy liczą każdy gram pakując plecak na długie górskie wycieczki.
Kolejną ogromną zaletą są jego nóżki. Są one składane, co znacznie zmniejsza wielkość palnika, a po rozłożeniu tworzą bardzo solidne i stabilne podparcie dla ciężkiego garnka z wodą.

Bardzo miłą niespodzianką od producenta jest dodawana gratis saszetka – woreczek z solidnego materiału ze ściągaczem, która znacznie ułatwia transport i przechowywanie palnika. Palnik ma bardzo wygodne pokrętło regulujące strumień gazu wykonane z nie nagrzewającego się tworzywa. Producent podaje że 1 l wody palnik ma zagotować w 3,5 minuty. Mnie w takim czasie zajmowało zagotowanie 0,5 litra wody... Wydaje mi się jednak, że działo się tak dlatego, że zazwyczaj gotuje wodę w wietrznym miejscu, oraz dlatego, że grzałem wodę dość małym strumieniem gazu (z oszczędności, gdyż mam wąski, a wysoki kubek i przy dużym płomieniu połowa jego energii rozeszła by się na boki). Za pozytyw tego palnika, uważam również brak wbudowanego zapalnika ''piezo''. Osobiście sądzę ze to dodatkowy bajer, który ma duże prawdopodobieństwo zepsucia się i który w zasadzie można zastąpić zapałkami lub zapalniczką.
Ostatnią już chyba zaleta, choć równie ważną, jest trzyletnia gwarancja producenta dawana na palnik. Jedyną chyba wadą, choć do uniknięcia, jest fakt, iż w transporcie po przygnieceniu palnika, jest możliwość zgięcia się nóżek. Jest to o tyle znikoma wada że nóżki są wykonane z bardzo dobrej stali i w banalny sposób ręcznie da się je z powrotem wyprostować, bez żadnego śladu. Ale na to jest lekarstwo – po prostu nie przygniatać...

Zalety:
- cena
- system montażu do kartusza gazowego
- waga
- składane stabilne nóżki
- firmowy woreczek do przechowywania i transportu w komplecie

Wady:
- przy nieostrożnym transporcie możliwość pogięcia nóżek


[Obrazek: Karrimor%20K2%20_%20100%20Trail%20Classic%202.jpg]


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Karrimor K2 ? 100 Trail Classic - przez Wojtex - 23-10-2003, 20:02
RE:[Recenzja] Karrimor K2 ? 100 Trail Classic - przez morii - 12-06-2004, 07:46
RE:[Recenzja] Karrimor K2 ? 100 Trail Classic - przez Allman - 16-06-2004, 07:29
RE:[Recenzja] Karrimor K2 ? 100 Trail Classic - przez gorolaz - 25-06-2004, 17:06
RE:[Recenzja] Karrimor K2 ? 100 Trail Classic - przez Gaweł - 25-11-2004, 21:08
RE:[Recenzja] Karrimor K2 ? 100 Trail Classic - przez Art. - 16-09-2005, 18:32
RE:[Recenzja] Karrimor K2 ? 100 Trail Classic - przez kardi - 16-09-2005, 18:39

Skocz do: