To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Rohner Fibre Tech
#1
OPIS PRODUKTU:

Skarpeta specjalnie przystosowana do butów z wkładką membranową - jest komptabilna z Gore-Tex, Sympatex itp. Poprzez zastosowanie Polypropylenu pot zostaje odprowadzany do zewnętrznej, wełnianej skarpety. Nogi pozostają suche i ciepłe. Ręcznie wykonane płaskie szwy nie uciskają w okolicach palców.

Skład: 40% wełna merino / 39% polyamid / 15% Dacron / 4% polypropylen / 2% Lycra

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
25-08-2003, 05:00

Skarpety te są specjalnie dedykowane do butów z wkładką Gore-Texową, używałem ich wraz z butami Montana Alpinusa i dla porównania ze starymi Domami, z Com-Tec’iem, oraz ze zwykłymi Martensami (tak postępowałem z każdym modelem). Wykonane są w 40% z wełny, 39% polyamidu, 15% dacronu, 4% polypropylenu i 2% lycry. Zdziwiłem się, że tyle materiałów można wykorzystać do uszycia skarpetek, ale cóż chyba idea bawelniano wełnianych skarpet odchodzi do lamusa – i dobrze. Pierwsze co zauważyłem to dość znaczna grubość, oraz elastyczność – podciągnąłem je prawie do kolan. Domieszka lycry utrzymuje i pomaga dopasować kształt skarpety na nodze. Miękki plusz jest miły i zapobiega uciskowi śródstopia – zacząłem kopać szpadlem w Martensach i faktycznie mniej bolało. Co do współpracy z membrana Gore-Tex butów to faktycznie działają, będąc w Beskidach łaziłem 2 dni bez ich prania i niesamowite, nie śmierdziały, stopa po zdjęciu była lekko wilgotna, tak jakbym łaził w klapkach, a nie górskich butach, oczywiście nie dajmy się zwariować nie da się pozbyć potu, lecz było go znacznie mniej, niż przy normalnych onucach. Kolejnym plusem jest błyskawiczny czas schnięcia, wystarczy zdjąć je i położyć na ciepłym kamieniu i po paru minutach są suche, nie podwijają się. Gorzej sprawa się miała z Com-Tec’iem, ale fakt ten przypisałbym raczej starości butów, oraz warunkom – byłem w nich na wykopach archeologicznych, piach, pełne słonce – ale i tu w porównaniu ze zwykłymi skarpetami było lepiej, szczególnie ze nie chwytały tak bardzo pyłu i piasku.

Zalety:
- Znaczna poprawa komfortu noszenie rożnego rodzaju obuwia.
- Dodatkowa amortyzacja
- Mniejsza potliwość stóp
- Ograniczenie wydzielania intensywnych zapachów
- Błyskawiczne suszenie skarpet
- Ogólna wytrzymałość produktu, pewność długiej eksploatacji

Wady:
- Niestety cena wszystkie wymienione przeze mnie skarpety kosztują 69 zł za parę, co dla wielu jest barierą nie do pokonania. Jedyna pociechą jest polowanie na przeceny i okazję, wtedy cena może spaść...



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez momok - 25-08-2003, 20:02
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez Teekuś - 10-05-2004, 21:10
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez franek - 18-05-2004, 08:24
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez misior - 06-08-2004, 12:39
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez Tomisiek - 06-08-2004, 15:21
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez Ezechiel - 18-11-2004, 22:45
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez Ciemny - 24-03-2005, 20:03
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez Kosmos - 24-03-2005, 20:04
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez Tomisiek - 24-03-2005, 20:23
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez Ciemny - 24-03-2005, 20:37
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez Kosmos - 24-03-2005, 20:38
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez admin - 21-12-2009, 07:55
RE:[Recenzja] Rohner Fibre Tech - przez admin - 07-01-2010, 07:26

Skocz do: