To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Petzl Calidris
#16
Stary temat, ale nadal znajdowany, więc podzielę się moją wiedzą i doświadczeniami... od razu dodam, że używałem różnych uprzęży:
- mamuta (prawdopodobnie model Ophir lub podobny),
- CT Balance II (identyczny zestaw w ofercie ma Singing Rock - wg mnie nawet ładniejszy :D )
- nasze rodzinne Lhotse (któryś z nowych modeli zdaje się)
...i sporo innych ''macałem'' i obserwowałem w akcji ;)

Szczerze powiem, że po kupieniu Petzla Calidris jestem po 2 roku użytkowania b.zadowolony... na pewno był wart swojej ceny.
(UWAGA: nabyłem stary model, za ok 230 zł, oczywiście nowy, w sklepie, ale już ''odleżały'' - w wersji całej czarnej, ale jest to model pokazany w recenzji/recenzji do której się odnosi dyskusja)

Opinia o nim moja:
- WYGODA na bardzo wysokim poziomie... wiszenie wymaga wprawy w samej uprzęży, ale daję rade... ostatnio miałem okazję z naszą rodzimą produkcją i powiem szczerze - kto miał okazję powisieć w obu już po 5 minutach czuję wyższość Calidrisa :P

- wykonanie... o dziwo byłem zniesmaczony uchwytami na szpej - sztywnymi a`la plastikowymi, ale po krótkim przyzwyczajeniu okazują się naprawdę dobre i wytrzymałe (m mamucie analogiczne dość szybko się''rwały'') - niby do 5 kg, ale takie normy niestety przekraczałem już powieszone na nich nie raz... żadnych problemów :) nawet jak zawisłem na jednej to wytrzymała bez szwanku... co mnie zdziwiło pozytywnie (ważę ~75 kg:)), reszta wykonania też bardzo dobra

- regulacja bardzo szeroka i dobrze dopasowana (niestety stary model rozmiar 2 ma bardzo duży :D ), ale o tyle dobra, że wbić się możemy w lato w lekkim ciuchu, jak i w zimę ubranymi ''na cebulkę'' :D jeśli o ile rozmiar nam podejdzie :P

- cechy charakterystyczne:
1. uchwyty na szpej - już pisałem, duży plus
2. pasy - dwój dzielny na plecach - bardzo wygodny w podparciu, czy po prostu się opierając (wydaje mi się ogółem szerszy niż w tego typu pasach w CT/SR)
3. uda... a`la karbowane... nie wiem czy to działa jakoś, ale też wygodne
4. automatyczne klamry - DUŻY PLUS - te w CT stosowane (SR zresztąje robi;)) miały tendencję do luzowania :/ z tymi tego problemu nie ma

MINUSY: waga (acz dla mnie przy szpeju jaki używam wykorzystując tą uprząż te 200 czy 300 gram więcej nie robi wrażenia i cena (ponad 300 zł! za nową... ale te 230 to była już bardzo dobra oferta warta tych pieniędzy)

Ogólnie uprząż BARDZO WYSOKIEJ KLASY, dla mnie 5/6 w skali szkolnej... dodam, że zużycia za bardzo po 2 intensywnych latach nie widać - z tym, że zamiast łącznika często używam mailona wpiętego :D więc łącznik mi rzadko pracuje tak naprawdę.


Dla ''fanatyków'' Lhotse - wybór jak najbardziej słuszny ekonomicznie, ale naprawdę jeśli chodzi o wygodę... Lhotse po tym co miałem na sobie zrobiło w tym roku na mnie b.złe wrażenie jeśli chodzi o wygodę(chociaż wygląda z pozoru na b.wygodną uprząż)... dużo bardziej w trochę większej cenie polecił bym Ocun`a Twist (model męski i żeński) : wykonanie, wygoda itp. o niebo większe i to jest chyba ekonomicznie najlepszy wybór dla gaci do 200 zł :)
-------------------------------------------
Damian

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Petzl Calidris - przez Momok - 11-04-2005, 06:31
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez Michu - 12-04-2005, 07:26
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez pytajnik - 27-06-2005, 10:56
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez sasq pajak/grappa.pl - 27-06-2005, 11:11
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez Wiesiek - 27-06-2005, 11:25
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez chróściel - 27-06-2005, 11:31
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez Wiesiek - 27-06-2005, 12:36
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez Conan - 14-09-2005, 11:06
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez Alosza - 14-09-2005, 11:28
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez M - 14-09-2005, 11:48
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez otrzas - 16-01-2008, 20:24
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez Spineless - 16-01-2008, 20:45
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez sasq pajak/grappa.pl - 16-01-2008, 20:47
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez dgim - 30-07-2009, 22:55
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez admin - 02-11-2009, 20:31
RE:[Recenzja] Petzl Calidris - przez damian - 31-08-2012, 16:15

Skocz do: