To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR
#1
OPIS PRODUKTU:

Techniczna kurtka firmy Karrimor
3-warstwowy Gore-tex XCR
waga 700 g
2 piersiowe kieszenie z systemem wentylacyjnym
regulowany kaptur z gardą zapewniający dobrą widoczność
mały daszek w kapturze
ściągacz w dole kurtki
mankiety zapinane na rzepy Velcro
podwójnie wzmocniony przód kurtki

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
17-01-2005, 06:00

Jakieś 2 lata temu zacząłem się zastanawiać nad kupnem nowej kurtki, w moim mocno już ''przechodzonym'' Campusie nie odnajdowałem już wygody i komfortu. Wybór padł na jakiś Gore-Tex. Wszak aktywne chodzenie zimą po górach zobowiązuje. Doszukałem się więc kurtek GTX Karrimora. Firma już chyba legendarna - co tu dużo mówić

Wygląd i budowa
Kurteczka jest dwukolorowa, z przewagą bardzo jaskrawego pomarańczu- przechodzącego w czerwień+ szare(bardziej grafitowe) ramiona, boki i rękawy. Niektórym użytkownikom może to przeszkadzać, z racji swojej jaskrawości, ale mi to bardzo odpowiadało, gdyż na śniegu jest dobrze widoczna. Krój mi bardzo odpowiada gdyż chodzę zimą po wysokich górach, jednak latem po Tatrach przeszkadzać może parę rzeczy. Przede wszystkim brak możliwości chowania kaptura w kołnierzu. Sam kołnierz jest nieco dziwnie skonstruowany (można go regulować za pomocą 3 ściągaczy) gdyż po zapięciu go, zakrywa on część twarzy, a kaptur nieco uciska w tył głowy. Krój kurtki jest bardzo prosty - dwie kieszenie z przodu kurtki (zamki rzecz jasna YKK- to plus) na wysokości piersi, z systemem wentylacyjnym. Kaptur z gardą zapewnia doskonałą widoczność, ale mimo wszystko wygodniej jest mieć go na głowie- zatem raczej polecam tą kurteczkę w Alpy, Tatry zimą...itp. Mały daszek w kapturze gwarantuje dobrą widoczność i nieco zabezpiecza twarz przed padającym śniegiem. Ściągacz w dole kurtki dobrze przylega do ciała, lecz trzeba zauważyć że Summit nie ma fartucha przeciwśnieżnego, na narty zatem raczej się nie nadaje. Mankiety zapinane na rzepy Velcro, podwójnie wzmocniony przód kurtki. Całość zbudowana jest z 3-warstwowego Gore-Texu XCR.

Użytkowanie
Nosi się kurteczkę bardzo miło, ale myślę tu tylko jeśli chodzi o trekking. Rzecz jasna nie każdy kupi kurtkę za 1000 zł do chodzenia po mieście więc patrzę na to wszystko nieco bardziej ekstremalnym spojrzeniem. Kaptur dobrze się układa na głowie, nawet gdy mamy na nim czapkę z goglami. Kwestia ''pokombinowania'' ze ściągaczami. Dobra jest również garda przy kapturze - skutecznie zabezpiecza znaczną część twarzy przed uciążliwym śniegiem i wiatrem. Dwie obszerne kieszenie na wysokości piersi pomieszczą komórkę, portfel, paszport i inne bajery. Brak fartucha przeciwśnieżnego. W ostateczności (podkreślam) wynagradza dobry ściągacz w dole kurtki. Zdarzyło mi się kilka bardziej ciekawych przygód górskich w których kurteczka musiała się spisać dobrze. I rzeczywiście tak było. Nie zmokłem, śnieg nie miał szans. Gore -tex spisał się bez zarzutu. Kurtka ponadto dobrze ''oddycha'' choć wiadomo, że jest też ważne co pod nią mamy. Ja w Alpach miałem pod nią bieliznę aktywną + ocieplającą, a następnie polartec300 i dopiero tą kurteczkę. Wszystko działało bez zarzutu. Teraz sprawy związane z czyszczeniem i impregnacją. Do tego ja używam impregnatów Nikwax - trzeba poczytać etykiety na tych płynach bo trzeba do prania dać je w odpowiednich proporcjach. Czyszczona była już wiele razy, a mino wszystko sama membrana spisuje się świetnie (taśmy ją sklejające również) a sama kurtka nie traci swego oryginalnego koloru.

Podsumowanie
Kurtka spisuje się wyśmienicie i na pewno będą z niej zadowoleni wszyscy maniacy alpejskich stoków oraz Ci którzy bardzo aktywnie zimą się udzielają w Tatrach. Być może ją bardzo wychwalam, lecz ta kurtka jest dla takich maniaków jak ja. Nie sprawdzi się w terenie równinnym, gdyż ma zbyt dużo bajerów ułatwiających przemieszczanie się w górach i to tych w których zima jest codziennością. Ale gdy wiatr zaniepokoi nas śnieżnymi i mroźnymi podmuchami z dużym opadem - kurtka wtedy jest super. Typowe ekstremalne wdzianko. moje oczekiwania spełniła. Przy ewentualnym kupnie radził bym jednak wziąć pod uwagę co będziemy robić w niej. Na alpejską grań - niezastąpiona. Lato w Tatrach z niepewną pogodą - chyba zbyt drogi i zbyt profesjonalny sprzęt.

Czas użytkowania: 2 lat

Zalety:
- oddychalność
- nieprzemakalność
- wytrzymałość membrany (3 warstwy GTX XCR)
- kaptur z gardą (lecz jego prawdziwą zaletę dostrzeżemy na chłodnym, zaśnieżonym stoku alpejskim)
- gwarancja Karrimora (produkty Elite mają dożywotnią)
- zamki YKK, zakryte listwami chroniącymi przed dostaniem się śniegu i utratą ciepła

Wady:
- brak dostatecznej wentylacji (np. pod pachami)
- niektórym może przeszkadzać kolor (jest naprawdę rzucający się w oczy)
- brak możliwości chowania kaptura w kołnierz
- brak fartucha przeciwśnieżnego


[Obrazek: Karrimor%20Summit%20GTX%20XCR%201.jpg]


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez g_o_f_e_r - 17-01-2005, 08:25
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez ajask - 22-01-2005, 20:10
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez mozy - 30-01-2005, 01:43
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez sensei - 30-01-2005, 09:08
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez wiki - 30-01-2005, 09:46
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez kopyto - 30-01-2005, 12:58
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez kopyto - 30-01-2005, 22:09
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez kopyto - 18-02-2005, 15:37
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez kopyto - 18-02-2005, 15:48
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez kopyto - 18-02-2005, 16:41
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez Arek301 - 30-09-2005, 08:21
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez POGROMCA LEWUSóW - 30-09-2005, 15:17
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez yasiu - 28-12-2005, 10:10
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez DeJa - 09-01-2006, 19:13
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez rotfl - 09-01-2006, 19:37
RE:[Recenzja] Karrimor Summit GTX XCR - przez admin - 11-12-2009, 07:25

Skocz do: