To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Mapy, przewodniki, navi, nawigacja
Można zaznaczyć że jest niepubliczna, ale wtedy nie pojawia się na mapie na której możesz pokazać wszystkie swoje przebyte trasy. Można się bawić ewentualnie w zmienianie na publiczną tylko jak się chce zobaczyć swoją mapę, ale chyba nie ma to większego sensu.
W gogle maksymalna ilość warstw tras to 10 na jednej mapie, a ja chcę zobaczyć moje wszystkie wycieczki więc to niestety za mało, chociaż dalej graficznie jest najładniejsze.
Póki co ze wszystkich wypróbowanych aplikacji traseo się najlepiej sprawdza, powoli wgrywam wszystko co przeszłam/przejechałam :)

Odpowiedz
@malusienka, chyba przy okazji szukania czegoś dla siebie znalazłem rozwiązanie dla Ciebie:

https://en.mapy.cz

Po założeniu konta (wybierz z listy przy adresie e-mail ''own adres'') możesz sobie wyznaczać trasy a następnie ja zapisywać na swoim koncie i wyświetlać wszystkie na raz)

Jest też możliwość eksportu planowanych tras do pliku KML jak i GPX, a także importu plików GPX na mapę :)

Odpowiedz
Dzięki, mapy.cz mnie cały czas na nowo zaskakują. Używam ich od jakiegoś czasu, do nawigacji i ostatnio do zapisywania tras w formacie gpx, potem okazało się że świetnie wyznaczają trasę offline, ale tego nie zauważyłam.
Lecę wypróbowywać :)

Odpowiedz
No ja od zawsze uzywałem ich w telefonie jako podstawowej nawigacji w górach, ale nigdy nie pokusiłem się żeby sprawdzić czy mają stronę www z mapami i okazało się że mają. Tzn kiedyś to sprawdzałem, ale jak jeszcze korzystałem z Windy Maps, ale jednak Windy Maps są lżejsze i mniej zaawansowane (no i nie mają właśnie strony www) :)

Odpowiedz
Też bardzo polubiłem mapy.cz. Ładny wygląd, mapy off-line, sporo szlaków pieszych i rowerowych. Ostatnio jak byliśmy na Maderze to bardzo przydał się przy dojeżdżaniu autobusami na początek lewad. O ile pamiętam pokazywał też nr autobusów, ale to chyba on-line i w samym Funchal. Dzięki Nemesis za wskazanie, że na ich stronie www można się jeszcze pobawić choćby w planowanie tras.

Odpowiedz
Dawno nie używałem mapy.cz i teraz zerknąłem - rzeczywiście są świetne, jako mapy i jako aplikacje.
Jedynie nie mogę wyświetlić więcej niż jednej trasy .gpx naraz.
Ale tak czy inaczej, dodaję mapy.cz do ulubionych.
-------------------------------------------
Yatzek - nadworny tester NGT.

Odpowiedz
Można więcej niż jedną naraz, ale tylko jeśli te trasy były wyznaczane w aplikacji. Jak wrzucam pliki z komputera to już rzeczywiście tylko jedną naraz. A cały poprzedni tydzień zapisywałam moje stare trasy w formacie gpx, nie chce mi się tego ponownie robić w mapy.cz

Ale mogę jednak polecić https://nakarte.me/ Początkowo mi się nie spodobała, ale teraz ma jednak to co potrzebuję, może poza opcją logowania żeby zapamiętać trasy.
Można wrzucać dużo plików naraz, a że trasy zapisuje w ciasteczkach przeglądarki to nie trzeba tego robić za każdym razem ponownie. Nie ma jednak żadnego logowania, więc po zmianie komputera trasy trzeba ponownie wgrać. Automatycznie daje każdej trasie inne kolor, ale można po wgraniu kolory zmienić - np. ja wszystkie trasy rowerowe mam na niebiesko, piesze na czerwono a kajakowe na zielono.
Potem można mapę zgrać na pdf. Wybiera się skalę, rozmiar mapy, ale niestety przy dużych rozmiarach mapy i dobrej skali się zacina.

Odpowiedz
Hej, szukam *starych* map Tatr, najlepiej w (już) elektronicznej formie - w zasadzie interesuje mnie wszystko aż do końca XX wieku. Ma ktoś coś? Chętnie przygarnę! Smile
Odpowiedz
(27-10-2020, 11:39)ludz napisał(a): Hej, szukam *starych* map Tatr, najlepiej w (już) elektronicznej formie - w zasadzie interesuje mnie wszystko aż do końca XX wieku. Ma ktoś coś? Chętnie przygarnę! Smile

Do wyboru, do koloru - http://igrek.amzp.pl/result.php?cmd=pt&l...deempty=on
Odpowiedz
dzięki! tego było potrzeba Smile
Odpowiedz
Jaki, podobny do Endomondo, polecacie program do logowania tras biegowych czy trekingowych? I dlaczego? Najlepiej darmowy. Lub płatny niewielką kwotą.
I działający poprawnie. Nie tak jak endomondo nie wygaszający!!! ekranu w trybie telefonu ultra oszczędnym, sic!
Odpowiedz
Ja używam Caynax Sport Tracker. Nie mam dużego doświadczenia, by móc porównać z innymi. Stosuję w okolicach miejsca zamieszkania. Na moje potrzeby wystarcza. Na plus jest to aplikacja polska.
Odpowiedz
(26-09-2019, 09:11)Yatzek napisał(a): (...) mapy.cz (...) rzeczywiście są świetne, jako mapy i jako aplikacje.
Jedynie nie mogę wyświetlić więcej niż jednej trasy .gpx naraz.

(26-09-2019, 09:56)malusienka napisał(a): Można więcej niż jedną naraz, ale tylko jeśli te trasy były wyznaczane w aplikacji. Jak wrzucam pliki z komputera to już rzeczywiście tylko jedną naraz. A cały poprzedni tydzień zapisywałam moje stare trasy w formacie gpx, nie chce mi się tego ponownie robić w mapy.cz

Dla Was obojga - takich problemów nie ma z OsmAnd. Moja podstawowa nawigacja do łazikowania i na rower, sporadycznie jazda autem.

W skrócie: na bieżąco aktualizowane, bardzo szczegółowe mapy Open Source off line, mnóstwo ścieżek i szlaków (w tym zjazdy narciarskie i trasy wodne), gpx-ów możesz wyświetlać naraz tyle, ile masz w pamięci fona, kilka metod wytyczania trasy, w tym bardzo prosta poprzez łączenie liniami prostymi wskazanych punktów na mapie a następnie wybór rodzaju ruchu (pieszo, rower, samochód). Linie proste zmienią się w konkretny ślad .gpx. Jego wygląd możesz dowolnie modyfikować.

W OsmAnd też bez problemu zarówno wyświetlisz gpxy zrobione na innych urządzeniach jak i możesz po nich nawigować.
   
Odpowiedz
(22-02-2021, 10:40)grendel napisał(a):
(26-09-2019, 09:11)Yatzek napisał(a): (...) mapy.cz (...) rzeczywiście są świetne, jako mapy i jako aplikacje.
Jedynie nie mogę wyświetlić więcej niż jednej trasy .gpx naraz.

(26-09-2019, 09:56)malusienka napisał(a): Można więcej niż jedną naraz, ale tylko jeśli te trasy były wyznaczane w aplikacji. Jak wrzucam pliki z komputera to już rzeczywiście tylko jedną naraz. A cały poprzedni tydzień zapisywałam moje stare trasy w formacie gpx, nie chce mi się tego ponownie robić w mapy.cz

Dla Was obojga - takich problemów nie ma z OsmAnd. Moja podstawowa nawigacja do łazikowania i na rower, sporadycznie jazda autem.
(...)

Mam i lubię OsmAnd. Działa na Androidzie i na iOS. Mam też i bardziej lubię Locusa, który jednakże na iOS nie został zaiplementowany. Obie te aplikacje wyświetlają tyle śladów .gpx ile się zapoda. Ja jednak poszukiwałem aplikacji na komputer lub strony online, no i znalazłem - to www.nakarte.me. Ma jeszcze kilka plusów, ale o tym każdy może się sam przekonać.
Yatzek - nadworny tester NGT ;-)
Odpowiedz
Witam
Dodatkowe źródła map do pobrania do Programu Mobac

http://randochartreuse.free.fr/mobac2.x/mapsources/
Bardzo dużo dodatkowych map np: SwissTopo, IGN Topo France, Kompass.de ecmaps
Pobrane pliki z rozszerzeniem .bsh wklejamy do folderu mapsources w głównym katalogu gdzie mamy zainstalowany Mobac.
Mobac tworzy mapy np do Locusa, Oruxmaps i wielu innych programów na Androida.

Szukam jeszcze map Shocart (cykloserver.cz) Słowacja i Czechy, nigdzie nie udało mi się ich znaleźć. Mam tylko samą słowację z 2014r
Jak ktoś ma to może podesłać, może być dowolny format.
Odpowiedz
Atlas Karkonoszy może kogoś zainteresuje.

https://www.pepper.pl/promocje/atlas-kar...nia-400263

Atlas jest efektem współpracy obu parków narodowych oraz środowisk naukowych w ramach polsko-czeskiego projektu „Wspólne podejście do zarządzania Karkonoskim/Krkonošskim Parkiem Narodowym”. W sposób kompleksowy i bilateralny prezentuje zharmonizowane dane dotyczące wielu zagadnień przyrodniczych i społecznych obu stron Karkonoszy. Ma za zadanie popularyzować wiedzę o przyrodzie całych Karkonoszy pokazując kontekst przestrzenny i bez uwzględniania sztucznych granic.

ps.
pod opisem link do pobrania
Odpowiedz


Skocz do: