To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Ładowarki] Słoneczne ładowarki
#61
ale battery packa nie da się podłączyć do sieci 230V. Można go podłączyć pod port USB np. komputera, laptopa itp. albo naładować akusy w zewnętrznej ładowarce AA/AAA.
Można się tez bawić ładowarkami do telefonów, które mają gniazdo USB gdzie można wpiąć dowolny przewód USB (motorola ma takie ładowarki), ale takiego rozwiązania nie przerabiałem.
---
Edytowany: 2012-11-13 13:54:18

Odpowiedz
#62
Ok, dzięki.

Odpowiedz
#63
@Doczu
Daj linka do wspomnianej w teście dyskusji.
Taka uwaga do powerbanku - ładowanie odbywa się ze sprawnością ok 80%,jeśli ładujesz od razu smartfona(lub inne urządzenie) to masz taką sprawność.
Jeśli jednak najpierw aku a z niego dopiero urządzenie to sprawności trzeba pomnożyć - czyli 0,8 do aku,0,8 na przemianę chemiczną, 0,8 z aku do urządzenia -> 0,8x0,8x0,8=0,512
50% sprawności to oczywiście przybliżenie żeby nie zaciemniać.
-------------------------------------------
Pozdrav

Odpowiedz
#64
Browar - forum zupełnie nie związane z turystyką, a ogólno komputerowe i dyskusja też niezbyt owocna w konkrety była - nie chce mi sie tego szukać. Wybacz.
Co do obliczeń - wiesz ja wolałem takowych unikać, bo już nie raz się zupełnie rozmijały ze stanem faktycznym, dlatego postawiłem na test praktyczny, a wyliczenia dość pobiezne mam podane przez osoby trzecie lub przez producenta co zaznaczam w teście.
Mnie interesowały realne czasy i na nich się skupiałem :)
Poza tym matematyka nie jest moją najsilniejszą stroną :)

Odpowiedz
#65
Ok,moje pobieżne wyliczenia mają tylko pokazać że najlepiej ładować bezpośrednio sprzęt, a dopiero potem ewentualnie akumulator powerpacka.
-------------------------------------------
pozdrav

Odpowiedz
#66
oki kumam.
Tak właśnie zazwyczaj robię :)

Odpowiedz
#67
Ale - tak tylko kombinuje - ladowanie poprzez 'powerpack' jest chyba zdrowsze dla akumumulatorow docelowych. Chodzi mi o stabilnosc pradu.

Odpowiedz
#68
chyba nigdy nie byłeś naprawdę w sytuacji że dałbyś wiele zeby móc np. poslac smsa, a nie ma skąd energii wyszarpać.
W moim przypadku bateria do smyrofona kosztuje ok 30 zl więc nie widze powodów by przejmować się takimi wydumanymi problemami.

Odpowiedz
#69
Jakimi wydumanymi? Uprawiam turystyke rowerowa, podczas wycieczek z reguly nocuje na dziko. Laduje baterie z dynama w rowerze. Niestety, z racji nierownowmiernej predkosci, prad tez nie bedzie stabilny. W przypadku ladowarki slonecznej z ktora jade na rowerze - tez nie. Owszem ladowalem w ten sposob (pradnica, bezposrednio) baterie do komorki i aparatu, ale nie jest to zdrowe dla baterii. Oryginalne baterie do komorek i aparatow nie sa takie tanie.

Odpowiedz
#70
Nie ma żadnych zaleceń co do ładowania równomiernym prądem aku litowych. Żadnych. Uwierz mi.

Jedyne o czym mogłeś słyszeć piąte przez dziesiąte, to zalecenia ładowaniu aku Ni-Cd lub Ni-MH. Szczególnie te pierwsze powinno ładować się do końca i rozładowywać do końca. Ale także bez zaleceń co do stabilizacji prądowej. Jedynie przerywane ładowanie (jak w naturze;-) jest niezdrowe. Bo każde odłączenie ładowania powoduje rozpoczęcie chemicznego procesu autorozładowania.

Odpowiedz
#71
No, ale wlasnie jak jade na rowerze, to slabe szanse, zebym sie przez 4 godziny nie zatrzymal. A poza tym zwolnienie ponizej 8km/h to tez jest chyba zatrzymanie, bo wtedy pradnica i tak nie laduje. Podobnie pewnie z ladowarka sloneczna (zly kat oswietlenia, chmura jakas wieksza etc).

Odpowiedz
#72
Zmierz sobie, jak jesteś ciekawy, przy jakiej prędkości przestaje ładować. Rower do góry nogami ;-) miernik i do roboty. Kiedyś mierzyłem u siebie. Ale szczegółów już nie pamiętam, gdzieś mam zagrzebane notatki.

Jak ładujesz aku wbudowany, to zwykle one są litowe. Więc im obojętne.

Jak niklowe, to w zasadzie Tobie powinno być obojętne. Nie wysyłasz ich w misję Voyager 2. Spadek parametrów w czasie jednego wyjazdu, także miesięcznego, można pominąć. Dla naprawy parametrów po powrocie 3 razy naładować do pełna i rozładować do końca. Na to czy padną ostatecznie po 5 latach, czy 5 latach i 3 miesiącach nie powinniśmy patrzeć. Bo i tak się same starzeją.

Odpowiedz
#73
Titus - po pierwsze dla mnie sa to wydumane problemy, bo smartfona traktuję jako sprzęt użytkowy, a nie przenośny ołtarzyk, do którego się będę modlił. Dla Ciebie jest inaczej ? Ok - nie moja sprawa. Ja wypowiadam się w swoim imieniu.
Baterie oryginalne bardzo cięzko kupić poza oficjalnym kanałem dystrybucji. To co jest na Allegro to najczęściej mniej lub bardziej udane podróby, nie wiedzę więc sensu spinać się na zakup ''oryginałów''.
Pod drugie jak mam chuchać i dmuchać na taką oryginalną baterię, to wolę w to miejsce kupić sobie 2 lub 3 zamienniki, które sobie używam do woli.
Przy okazji - zapewniam Cię, że przypadkowa chmura, czy niekorzystne położenie względem słońca nie powodują przerywania ładowania.
Zupełnie przestawało mi ładować dopiero przy całkowitym zachmurzeniu i niekorzystnym ułożeniu panelu względem słońca (polecam lekturę aktualizacji z listopada ub. roku)
---
Edytowany: 2012-11-16 14:36:51

Odpowiedz
#74
@T Atomicus
Poruszony przez Ciebie problem jest sztuczny,nie bój się tego ;)
A`propos zamiennych akumulatorów - może mam farta,ale kupiłem zamienniki do kamery Panasonic i aparatu Canon które okazały się dużo lepsze od oryginałów.W kamerze i aparacie oryginały żyły ok 1,5 roku,zamienniki ciągną od 10 lat i żyją,a sprzęt i tak już jest używany incydentalnie.Zamienniki (li-ion, 1/4 ceny oryginału) w obu przypadkach są ''no name'' ale ''made in Japan'' ;)
-------------------------------------------
Pozdrav

Odpowiedz
#75
Co do powerpacków/ powerbanków - mam dwa Li-ion firmy Omega o pojemności 5000mAh. Waga 142g. Nie ma problemu z ładowaniem z gniazdka przez wtyczkę z wyjściem USB. W instrukcji obsługi piszą jednak wielkimi literami, żeby nie ładować urządzenia docelowego, gdy powerbank podłączony jest do ładowania.
Ogólnie fajny gadżet - na Bałkanach kilka razy mi się przydał. :)

Odpowiedz
#76
Ged no fajnie ale my tu tak trochę o czym innym :)
---
Edytowany: 2012-11-19 04:14:42

Odpowiedz
#77
Doczu, to byl maly OT odnosnie rownoczesnego tankowania powerbankow i ladowania komory. :)

Odpowiedz
#78
korzystał ktoś może?

http://www.amazon.co.uk/PowerGen-Externa...kberry/dp/ B005VBNW2G/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1362000765&sr=8-16

Są jeszcze wersje 12000mAh, tyle że waga nieco większa...

Edit: proszę o usunięcie tego posta przez moda.
---
Edytowany: 2013-02-27 22:44:26
-------------------------------------------
Badyk

Odpowiedz
#79
Doczu gdzie kupiłeś to swoje cudo?
Usiłowałem je wygooglać i nic mi nie wyskoczyło.
Pozdrówki
-------------------------------------------
Luszek

Odpowiedz
#80
Cos kiepsko googlałeś:

http://www.solarloader.eu/pl/goal-zero-g...e-kit.html

Odpowiedz


Skocz do: