To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Akcesoria] Noże i scyzoryki
Jak ktoś poużywa ,,karczownika" (XA3 to tak naprawdę tasak i to jest właściwe, historyczne określenie) to już nie wróci do siekiereczki Wink
Oczywiście to wolny kraj i każdy nosi/wozi co chce.
A tak na poważnie to zależy dużo od gatunku drzew i czy drewno jest świeże czy zaschnięte.
Ja w pobliżu domu nic nie zabieram - sosna i miejscami brzoza. Nie ma potrzeby.
Inaczej może być w przypadku Grendela. Strzelam, że buki mogą dominować.
Odpowiedz
Nie spotykamy się dla przyjemności.    
Odpowiedz
a ja, co może bawić po długich namysłach, macaniu Fiskarsa itd kupiłem siekierkę Blaupunkta (sic!), model CX5000 i nawet nie żałuję - zależało mi na czymś pokroju Fiskarsa x7, ale jednocześnie mniej rzucającym się w oczy po przytroczeniu na zewnątrz plecaka (Fiskars niestety ma za dużo pomarańczowych wstawek) i minimalnie tańszym, w gratisie była jeszcze ostrzałka do noży i siekier, której akurat nie używam bo ostrzę wszystko na kamieniach i prętach. Po trzech przygotowanych w tym sezonie ogniskach jestem zadowolony Smile

   
Odpowiedz
Przeglądając ten wątek zacząłem się zastanawiać, czy to nie forum kibiców Wisły Kraków Smile Sorry za offtop.
Łyżwiarz wie, że kotek odkopał prezent
Odpowiedz
(21-09-2020, 00:03)Nemesis napisał(a): a ja (...) kupiłem siekierkę Blaupunkta

Zacząłem się zastanawiać nad tym produktem i byłem już niemal zdecydowany. A tu dziś się dowiaduję, że prawa do marki Blaupunkt (podobnie jak marki Grundig i Telefunken) wykupili Turcy. Obawiam się tureckiego podejścia do jakości...

Z drugiej strony to tylko siekierka.
Odpowiedz


Skocz do: