To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[GSB] Główny Szlak Beskidzki (Czerwony) / sprzęt
Babia Gora mnie prawie zabila... ciut za mocno wialo. Przeszedlem dzis wstydliwie malo. Pada deszcz. Nocuje w bazie Gluchaczki pod wiatka. Jutro bede musial nadrobic troche zaleglosci ale nie dojde i tak do Wegierskiej Gorki.
Pytanie do Yatzka - Slowianka czy Abrahamow na nocleg? (Rysianka zbyt blisko).

Odpowiedz
Słowianka chociaż osobiście wolałbym Rysiankę.
PRS ... dziś to tylko kropi ... padać będzie jutro ;-)
Dane z czeskiego radaru meteo.
Jakbyś potrzebował jakiegoś transportu to daj znać

Odpowiedz
Wieje tak, ze wiatka sie rusza w posadach,co chwila siecze deszczem. Dobrze, ze dach w miare szczelny :)
Fajnie ze jest ten stryszek, gdyby byla tylko wiatka poszedlbym pewnie dalej...
Sprzetowo to Nessi+Cortina+Atmos na Babiej nie daly rady-musialem zalozyc waciak. Schodzac od razu byl mokry. Dobrze, ze nie bralem puchu. Na jutro mam skorzane trepy, RC i poncho.
Na Mendralowej wysech ciek wody dlatego nie zostalem. Tu na Gluchaczkach wiatr strasznie tlucze i strzela foliami-na pewno nie zmroze oka do rana.
Dzieki El Chu - jak dojde to spie na Slowiance

Odpowiedz
Właśnie sprawdziłem prognozę i nie mam dobrych wiadomości ... od Brna idą chmury jak cholera ... opad mniej więcej do jutra do 12 wiatr ok 70 km/h. W sumie to i tak dobrze że nie trafiłeś tam dwa dni wcześniej ... wtedy było największe uderzenie halnego.
Jakby było tragicznie to dzwoń.

Odpowiedz
Dopiero wróciłem do domu...

PRS - polecam Rysiankę. Świetni gospodarze, piękne widoki i jeśli potrzebujesz - dobra kuchnia. Pomiędzy Rysianką a Słowianką wypatruj niedźwiedzi, - w okolicy są trzy gawry. W Słowiance będzie czynne (weekend), ale tam nastawienie do gości takie sobie... W stacji Abrahamów dobra jajecznica, a że to dom mieszkalny, to w sumie zawsze ktoś jest, no i masz opcję na najdłuższy przebieg.
Jednak jeśli Ci nie będzie szkoda krótkiego dystansu, zatrzymaj się na Rysiance, przynajmniej raz warto tam być, zwłaszcza w pokoju z widokiem na Fatrę.
Po drodze, za Halą Miziową będzie piękna Hala Cudzichowa - porozglądaj się spokojnie, strzel foty - także na Pilsko (jak będzie widoczne).
Powodzenia!
-------------------------------------------
Yatzek - bieszczadnik z doskoku.

Odpowiedz
Aktualizacja prognozy pogody ... leje od Linzu w Austrii aż do Częstochowy ... dalej radar nie sięga. Dodatkowo chmury idą w naszą stronę.
Zatrzymaj się w Rysiance, wysusz wyśpij ... jutro ma mniej padać i wiać.

Odpowiedz
Jestem dopiero na przeleczy Glinne. Mgla ale nie pada. Bedzie Rysianka pewnie po ciemku. Duzo blota i wiatrolomy. Pozdr

Odpowiedz
Pięć dni halnego zrobiło swoje

Odpowiedz
Rysianka. Zaraz start. W planie 36 km czyli znow 2-3 h przy czolowce. Musze kupic nowe bat. bo juz zapas jest robiony.
Lekko pada, sa widoki. Pozdr
Cel Pietraszonka

Odpowiedz
Jednak to nie baterie a jakies zwarcie od wilgoci/mgly w czolowce rozladowuje bat.
Smigam dzis w strone Soszowa.
Pogoda ok. Pozdrawiam NGT

Odpowiedz
i jak Paweł, skończyłeś? można otwierać szampana? ;-)

Odpowiedz
@PRS

W jaki sposób korzystasz z Internetu?

Odpowiedz
Zwykly telefon Szajsung BT2710 i abonament T-Mobile
Barto sie naraza z tym szampanem ale jutro jedzie zrobic pierwszy krok czyli Wolosate-Halicz-Tarnica-Ustrzyki.
Przejdzie to pogadamy ;)

Odpowiedz
chciałbym zdementować powyższe :)

a własnie miałem pisać, że PRS wdrapuje się na ostatni szczyt na szlaku... no, ale sam to zrobił :)

Odpowiedz
SuperBarto na pewno da rade przebiec z dzieckiem w nosidelku petle Ustrzyki-Halicz-Ustrzyki. Tak w ramach lekkiego treningu ;)

Odpowiedz
V :)

Odpowiedz
Gratulacje PRS! O tej porze roku, przy krótkim dniu i niestabilnej pogodzie, nie każdy by się porwał na taki plan. Uścisk prawicy ode mnie!
-------------------------------------------
Yatzek - bieszczadnik z doskoku.

Odpowiedz
Dziekuje Yatzku.
W zasadzie odcinek Rabka- Ustron moglem zrobic w 5 dni, zostalem jednak na nocleg na Rownicy - 25zl sam w pokoju.
Pogodowo mialem jeden dzien fatalny, jeden w bardzo silnym wietrze, a 3 sloneczne ale wietrzne. W takich warunkach only bluza z pelnym zamkiem i kapturem.

Odpowiedz
Gratulacje Pawle

Odpowiedz
Gratki!

Odpowiedz


Skocz do: