To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Impregnacja obuwia

yaro1986
2013-01-28 21:04:55
83.28.242.239 Głosów: 0

Ja bym glownie impregnowal woskiem i raz na jakis czas rowniez tluszczem. Tluszcz odzywia skore, ale przynajmniej u mnie rowniez nieco ja zmiekcza, wiec nie przesadzam z nim.
-------------------------------------------------------
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
wosk plus suszarka do włosów.

Odpowiedz
palec ,hydroblock,but Zamberlan Lhasa -co 2 tygodnie zalezy czy skóra jest sucha

Odpowiedz
Mam kilkuletnie buty z nubuku+goretex (Merrell Phaser Rush). Niczym w życiu ich nie impregnowałem, bo nie było takiej potrzeby, ale od pół roku dość intensywnie używam ich w górach i na zimowych wypadach zaczęły ostro puszczać wodę. Nie mam teraz wystarczająco kasy, żeby kupić sobie porządne buty w góry, a wyjazd tuż tuż i tu nasuwa mi się pytanie:
Chcę je jakoś zaimpregnować, żeby przetrzymały jeszcze ze 2 zimowe wypady. Nie zależy mi na wyglądzie, czy dbałości o membranę, której już pewnie nie ma. Jaka metoda będzie najbardziej skuteczna? Impregnować je tak jak licówkę?
No i pytanie co zrobić z pęknięciem skóry, bo zauważyłem takie w miejscu gdzie schodzi się podeszwa, gumowy otok i skóra? Nawalić tam więcej wosku?
Nie chcę zbyt dużo kasy na to przeznaczyć, bo tak jak mówię - jeszcze ze 2 wypady i kupię nowe. Liczy się dla mnie tylko, żeby je trochę uszczelnić.
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
https://ngt.pl/thread-1971-page-27.html
poczytaj, może pomóc
http://tnij.org/uixs
kupiłem, jestem BARDZO zadowolony, choć stosuję na generalnie nowe buty.
Metoda Skibickiego dałaby imho najlepsze rezultaty, ale czy warto dawać trochę kasy za trzy składniki na Merrelle?

Generalnie dobrze kombinujesz - impregnacja jak licówek.
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
Witam Wszystkich,
jestem nowy, chciałbym prosić Was o pomoc i poradę. W ubiegłym roku zacząłem przygodę z górami, kupiłem buty ASOLO Spyre GV:
http://sklep.taternik-sklep.pl/buty-asol...d=gylnwuae

podczas majowej wycieczki kompletnie przemoczyłem (śnieg do pół piszczela) - chyba więcej sypało mi się od góry buta-byłem w krótkich spodenkach :/ niż przemokło przez cholewkę.

Po powrocie delikatnie szczoteczką, z woda i odrobiną mydła buty przemyłem, a dolnej (zamszowej) czesci pozostały jakieś niedomyte zacieki od brudu - szczegół.

W tym roku w maju ponownie ruszam w tatry (obstawiam, że śnieg bedzie leżał) i chciałbym dobrze przygotować buty, aby mieć sucho i komfortowo.

Bardzo proszę o doradzenie środków do impregnacji moich butów i sposobu postępowania.

Z góry dziękuję!

Odpowiedz
Skórę zaimpregnujesz, ale tą siateczkę już nie bardzo. Buty mają Gore, więc nie powinny przemoknąć a jeśli już to niewiele. Na śnieg kup se stuptuty.

Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź.
Czym Najlepiej zaipregnować te buty (zamsz), a być może jest też jakiś środek, który pozytywnie wpłynie ten materiał (nylon) z Goreo-Texem??

Odpowiedz
Saphir Protector HP Oil - jedyny znany mi środek, który jest w miarę skuteczny i daje się stosować na zamszu i nubuku bez zmiany faktury skóry (najwyżej nieco ściemnieje).

Odpowiedz
Na szmatex możesz próbować nanoimpregnaty, podobno działają - ale sam nie używam.
-------------------------------------------
Filip

Odpowiedz
Nemrodd >>> na nic sie zda impregnacja butów jak śnieg będzie Ci wlatywał od góry. Zacznij od stuptutów. Resztę powinna załatwić membrana jeśli jest nieuszkodzona.

Odpowiedz
''Na szmatex możesz próbować nanoimpregnaty, podobno działają...'' tak, ale tylko w sklepie

Odpowiedz
Zakup stuptutów to sprawa oczywista, natomiast buty chciałbym dodatkowo zaimpregnować. Znalazłem 2 produkty, które przynajmniej teoretycznie nadają się do impregnacji tej mojej tkaniny (nylonu):
Atsko SILICONE WATER-GUARD,
Nikwax Impregnat do skóry i tkaniny,

Skłaniam się ku Atsko, tylko on zawiera 13% silikonu.....
Chyba warto spróbować???

Odpowiedz
no próbuj, próbuj. Dopóki sam nie stwierdzisz, że w terenie nic nie daje to się nie przekonasz.

Odpowiedz
Cześć

Chciałbym zaprezentować wideotutorial z impregnacji tłuszczowej butów Meindl Island. Może komuś się przyda :)

http://www.youtube.com/watch?v=gXag_fzO7Fg

Gdyby coś było nie na miejscu, to proszę moderatora o korektę.

Pozdrawiam, Kamil.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
przyjemnie się oglądało, odpicowałeś butki jak talala :)

nie używasz żadnych specyfików Meindla?

Gdy ja na którejś wycieczce powiedziałem kompanom, że po każdym wypadzie czyszczę buty z błota, piorę sznurówki i wkładki, pucuję gąbką, a potem wcieram trochę wosku w skórę to wszsycy taaaaakie oczy zrobili :o oni nic z butami nie robią...
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Dzięki Ci Adminie za czujność, wybacz, że musiałeś marnować swój cenny czas przez moją nieuwagę. Kajam się ze wstydu i obiecuję poprawę :P ;)

@cauchy - użyłem środków wypróbowanych przez innych praktyków :)
Kilka miesięcy temu zreanimowałem w ten sam sposób swoje Chiruki i doszedlem do wniosku, że nie ma sensu eksperymentować i innymi środkami. Jak na moje niewprawne oko działają bardzo dobrze :)

A co do dbania o buty - taaak, niektórych to potrafi zszokować :)

Odpowiedz
@cauchy

Jakiego wosku używasz?

Odpowiedz
Meindl Sportwax

Odpowiedz
@Kamil, dobra robota i dobre środki. Będziesz Pan zadowolony ;)

A powiedz nam jeszcze Kolego, co to za łocza miałeś na ręce? Się prezentuje :)
---
Edytowany: 2013-02-26 19:13:38
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz


Skocz do: