To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Impregnacja obuwia
--> do Arniego:
Zalecałeś użycie wazeliny do konserwacji spodów Engadinów, Borneo i.t.p. Smarujesz, to co wystaje z boku, czy całe podeszwy od spodu. I jaką wazeliną kosmetyczną czy techniczną?
-------------------------------------------
Greg_04

Odpowiedz
W kwesti wazeliny :)- tylko techniczna, kosmetyczna zawiera dodatki chemiczne nie służące gumie a ludziom, niby

Odpowiedz
dokładnie, techniczna do smarowania gumowego otoku by guma nie murszała (nie kruszyła się)

Odpowiedz
Witam,
Właśnie nabyłem buty Meindla Borneo (nubuk olejowany) i mam pytanie, jak najlepiej je zaimpregnować przed pierwszym użyciem. Znalazłem poradę dotyczącą trochę innych butów: olej do skóry za pomocą szmatki, następnie napastować pastą Coccine, następne impregnacje tłuszcz do skór i pasta. Czy to dobry sposób na Borneo ? Jeśli tłuszcz to jaki ?
Będę wdzięczny za poradę. Nie chcę zrobic krzywdy butom, dotychczas nie używałem takich z pełnej skóry.
-------------------------------------------
Wojtunio

Odpowiedz
Jak są nowe to nic z nimi nie musisz robić, nie ma potrzeby.
Resztę znasz choć w nieco nieodpowiedniej kolejności. Doczytaj dobrze, wszystko było już kilkakrotnie napisane.

Odpowiedz
Wojtunio - zawoskowanie nowym butkom napewno nie zaszkodzi, ale z umiarem ten wosk :-)

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Arek

Odpowiedz
Dzięki z radę.
-------------------------------------------
Wojtunio

Odpowiedz
Wojtunio Pytasz o tłuszcz polecam PALC znajdziesz na allegro puszka za chyba 14 pln starczy na parę lat...
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
Witam.
Dostałem Kupczaki model MON, ale są z małym defektem: ktoś intensywnie zapastował je pastą do butów i w ten sposób pewnie zapchał pory w skórze, ew. w membranie. Skutkiem tego jest straszne pocenie się stóp już po kwadransie chodzenia. Jaki cudowny sposób polecicie na przywrócenie oddychalności butom?

Odpowiedz
nawiercenie otworków wentylacyjnych:-)))

A tak na poważnie to nic nie zrobisz bo skóra licowa + membrana = fatalna oddychalność. Oczywiście takie połączenie ma swoje + ale nie należy do nich oddychalność.

Odpowiedz
Dzieki za odpowiedź. Czy jest możliwe jakieś zmycie tej pasty?

Odpowiedz
Czy ktoś z Was używał kiedyś takie cusik?
http://www.sendpix.com/albums/08062613/b...a=view&i=0

Odpowiedz
Szanowni,
kolejne z miliona pytan jak zainpregnowac ...

mam Salomony mega trek light 6 z gore texem, które na wierzchu łączą nubuk z jakąś taką plecioną tkaniną? (takie: http://www.nomadtravel.co.uk/images/prod...4f0e46.jpg

Jak to zabezpieczyć, czym? Z góry dzięki za podpowiedzi!
Pozdrawiam!
---
Edytowany: 2008-07-16 15:21:53
-------------------------------------------
Bogusz

Odpowiedz
Bogusz:
1 impregnatem do skóry i tkaniny firmy nikwax (lub innej firmy byle w płynie a nie w sprayu)

2 jak wyżej + wosk na skure ale wtedy z nubuk zrobi sie licówka

następny proszę :-)
-------------------------------------------
Żółwik bał się swojej ciemnej skorupki.

Odpowiedz
a co skuteczniejsze / trwalsze?
-------------------------------------------
Bogusz

Odpowiedz
wersja dróga droża o około 15zł (na 2-3 lat)
ale skuteczniejsza :-)
-------------------------------------------
Żółwik bał się swojej ciemnej skorupki.

Odpowiedz
Mam impregnat Boreala - producent podaje ze to do impregnacji skóry. A buty Trezeta Canyon z goretexem - takie cos: http://www.trezeta.com/PL/viewscheda.php...Soul&id=49
Czy moge te buty tym impregnować? Bo cos czuje ze mnie w konia zrobili :/

Odpowiedz
Z kategorii impregnacja/konserwacja/reperacja, czy może bardziej reanimacja 9-letnich wysokich salomonów z gore: czym wypełniać szpary między podeszwą (otokiem?), a skórą?
Po latach powstały takie małe szczeliny milimetrowe dookoła na łączeniu skóra-guma. Jak przez mgłę (9 lat) pamiętam z załączonej ulotki, że polecali jakąś pastę na bazie silikonu właśnie do tych szczelin, ale nigdy z takową się nie spotkałem. Może strzykawką cieńką zaaplikować silikon akwariowy wokół na łączeniu, coby nie ciekło do wewnątrz? Próbował ktoś takich sztuczek? Bo butów nie wyrzucę póki żyją(ę)!
-------------------------------------------
falken

Odpowiedz
falken, skoro te szczeliny sa tak małe to po co je zaklejać? jeżeli się nie powiększają to nic ci złego nie będzie.... ew możesz to podkleić butaprenem, lub klejem henkela. czy jakoś tak, sam nim kleiłem buty i trzyma jak złoto:)))) nazwy nie pamiętam, ale pisałem o tym dokładnie na forum, chcesz-poszukaj, nara:)))
-------------------------------------------
Odi pofanum vulgus...

Odpowiedz
właśnie straszy mnie ten motyw powiększania, bo swoje lata mają, poza tym obawiam się, że mimo starannej impregnacji właśnie te szparki mogą przepuszczać wodę przy naprężeniach (przedwczoraj po 5 godz marszu w mżawce przeplatanej większymi chlustami, poddały się przy schodzeniu po stromym zboczu przez trawę i przemokły). A wiadomo z małej ''dziury'' duży deszcz, pisaek się wedrze i inne ustrojstwo i szpary zaczną się powiększać. Dlatego pytałem o coś konkretnie do wciśnięcia w te szpary. Ale dzięki, możliwe, że zalepię starymi sprawdzonymi metodami.
-------------------------------------------
falken

Odpowiedz


Skocz do: