To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Impregnacja obuwia
Cytat:Dzis impregnowalem swoje Salomony (z gore) Nikwaxem i zauwazylem centymetrowej dlugosci ryse, zadarta na powierzchni nubuku.

Czy trzeba takie zadrapanie jakos specjalnie zaimpregnowac? Jezeli trzeba moge zrobic foto :)

Ponawiam :)

Odpowiedz
to daj tę fotkę żeby można bylo zobaczyć jakeij 'wagi' jest ta zadra :P
-------------------------------------------
Meindl Jersey

Odpowiedz
czorny.... skóra się rysuje, to normalne. Impregnacja chroni a nie naprawia, dziury nie zakryje, jeśli rysa nie jest głęboka to nie ma się czym przejmować. Dla lepszego samopoczucia zawsze można ją mocniej posmarować. Kamieni nie kopać :)

Odpowiedz
czorny jeśli ta rysa nie przecina buta na wylot to nie ma problemu, w końcu to gore jest od zatrzymywania wody a nie sama skóra (w tym wypadku). jeśli jest duża możesz dodatkowo polać rysę płynną parafiną (kupisz w aptekach za 1,5), położyć jej tak ze dwie, trzy warstwy i nie powinno Cię już nic martwić :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
Dzieki wielkie :)

Odpowiedz
Witam.
Czym najlepiej potraktowac la sportivy nepale? Model extreme z ociepleniem wiec oczywiscie mowie o zimowych eskapadach z rakami. Czekam na opinie, bo niestety nikwax mnie nie zadowala, a leniwy nie jestem i wole troszke sie pomeczyc i miec suchutko :-)
-------------------------------------------
I love mountains.

Odpowiedz
skoro nie jesteś leniwy to poczytaj ten watek - masz tu wszystko napisane
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
do konserwacji gumy bardzo dobra jest gliceryna np. spray do uszczelek samochodowych na bazie gliceryny :-)
po użyciu guma jest elastyczna nawet w niskich temperaturach

tylko do gumy !!!!
-------------------------------------------
copy z wątku o butach meindl

Odpowiedz
Dostałem odpowiedź od meindl polska, że nowa dostawa ma być w przyszłą środę. Podaję, jeśli kogoś by takie info też interesowało.
Co do sprayu do uszczelek jako środka pielęgnującego gumowy otok, to ja polecam piankę do opon (tylko nie spray nabłyszczający, tzw. czernidło). Pianka do opon ma wspaniałe właściwości zapobiegające parceniu wszystkich rodzajów gum, zwiększa jej elastyczność, konserwuje przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (oczywiście na krótki okres, wystarczy przejść się po głębokim błocie i z konserwacji niewiele zostaje) oraz zniszczoną gumę dobrze ''odżywia''. W przeciwieństwie do proponowanych wyżej mazideł i sprayu do uszczelek, nie pozostawia osadu do którego lepi się bród taki jak piasek czy kurz. Piankę polecam nakładać pędzelkiem. Pianka do opon w sprayu to wydatek poniżej 10 złotych (polecam wybrać jakąś markową, ma lepsze proporcje składników, te tańsze mają mniej odżywczo konserwujących a więcej nabłyszczających). Przy stosowaniu jej tylko do butów, to wystarczy pewnie na znacznie dłużej niż rok ciągłego użytkowania ;]
-------------------------------------------
copy z wątku o butach meindl

Odpowiedz
Kupiłem sobie jakis czas temu buty HiMountain Gamba (link: http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/pro...context=20)

Do nich sprzedawca polecil mi od razu impregnat (w sprayu) Nikwax do skóry i tkaniny. Jako ze jestem laikiem i to moje pierwsze buty trekkingowe, zdalem sie na podpowiedz sprzedawcy i kupilem to. Jednak na stronie HiMountain jest napisane, ze wierzch moich butow wykonany jest z weluru i cordury. Wiec czy w sklepie dali mi dobry impregnat?

Z tego co tu troche poczytalem, piszecie, ze impregnat Nikwax w sprayu jest miernej jakosci. Co zatem polecilibyscie na to obuwie? Czy mozecie podpowiedziec jakies konkretne srodki?

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz
Martinii szkoda zachodu, ten spray Ci wystarczy, przecież w góry w nich teraz nie pojedziesz :)

Odpowiedz
Co polecacie i jak dobrze zaimpregnowac buty Meindla Wales z woskowanego nubuku z membrana ComfortDRY. Nie chcialbym nic zrobic zle, bo buty moga ucierpiec ;) a druga sprawa.. to uzywalem do niskich Magic 6.0 GTX sprayu Nikwaxa ale moze jest cos lepszego?? Zwykly, dosc miekki nubuk i wstawka z Cordury.

Odpowiedz
witam, a wiecie może czy istnieje taki preparat który mógłby zmienić kolor butów, białą gume na czarną..pilnie proszę o odpowiedź

Odpowiedz
albo jakikolwiek preparat który zmienia kolor buta pls

Odpowiedz
jak ktos wie niec pisze jak czyscic zamsz jakim sposobem by go nie zniszczyc pilne prosze
-------------------------------------------
kot

Odpowiedz
Obuwie zamszowe odkurzyć i oczyścić gumową szczoteczką. Wyświecone miejsca potrzymać chwilę nad naczyniem z wrzącą wodą, a po wyschnięciu wyszczotkować.
Bardzo zabrudzone zmyć szmatką zwilżoną zimnym roztworem mydła w wodzie i spłukać czystą szczoteczką, maczaną w zimnej wodzie. Suszyć wypchane zmiętymi gazetami, z dala od źródła ciepła. Po wyschnięciu wyszczotkować.
Przed wilgocią chronić sprejami do zamszu dostępne są w każdym sklepie.

Odpowiedz
Witam.

Pozwolę się podpiąć tutaj i zadać pytanie, choć wiązane z obuwiem codziennym. Kupiłem sobie buty, dokładnie takie:
http://www.ecco.com/pl/pl/kolekcja/meski.../detail.do

Dostałem w sklepie do nich wosk. Użyłem go i niestety moje buty natychmiast stały się dużo ciemniejsze no i brzydsze, co z pewnością nie było zamierzonym efektem.

Czy można ten proces odwrócić? Może zjaśnieją po jakimś czasie? W to, że jest to podstawa do reklamacji, nie bardzo wierzę...

Pozdrawiam.

Odpowiedz
tego już raczej nie odwrócisz, buty nasiąknęły woskiem i zrobiły się ciemniejsze- zazwyczaj tak się dzieje po użyciu impregnatu.

a tak swoja drogą to na opakowaniu wosku powinno być napisane, ze powoduje taki efekt.Jezeli taka informacja jest zawarta no to niestety - twoja wina, trzeba było użyc czegoś innego, są chyba specjalne pasty do takich butów..?
Co innego jesli sprzedali ci wosk i powiedzieli, że on sią nadaje do takiego obuwia i ze nie powoduje zmiany koloru(albo jeśli na opakowaniu wosku była zawarta taka informacja)- wtedy mozesz mieć pretensje ze wprowadzono cię w bład, ale wątpie czy jakaś reklamacja wchodzi w grę..

Odpowiedz
No cóż, na opakowaniu takiej informacji nie ma. Buty oczywiście funkcjonalności nie straciły, ale wyglądają już dużo gorzej. Może gdyby kosztowały mniej, to bym machnął ręką, ale to najdroższe buty, jakie sobie w życiu kupiłem. Dzwoniłem to rzecznika praw konsumentów i usłyszałem, że jest to jak najbardziej podstawa do reklamacji, tak więc pójdę dziś do sklepu i zobaczymy, co wskóram.

Odpowiedz
no więc daj znać jak się sprawy potoczą. powodzenia:)

Odpowiedz


Skocz do: