To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Sandały
Juno
dzięki za szybką odpowiedź, z której wnioskuję, że ten smród z keen to wynik (tu cyt z opisu keen san sebastian):
''...Wyciągana anatomiczna wkładka.
Wnętrze wykonane z materiału Egis Microbe Shilds,który zapobiega obtarciom oraz rozwijaniu się bakterii...''

Czyli jak widzę, że coś takiego zastosowano w bucie to omijać to szerokim łukiem?
Hmm... teraz tak się zastanawiam, że chyba trochę za bardzo wyolbrzymiłem te swoje wymagania. Cudów nie oczekuję - chciałbym wygodny, lekki - oddychający ciapek na lato.
A akurat te keen'y są cenowo fajne - tylko 219+''opłata przesyłowa''. no i podobno są ''waterproof'' - czyżby można je było prać?

Jeśli chodzi o Bata, to może skoczę zobaczyć je ''live'', bo może i coś z wyglądu dałoby się podpasować, ale jak wrzuciłem hasło bata w wyszukiwarkę ngt.pl, to nie pojawiły się zbyt zachęcające opisy:-(

Jeszcze raz chciałbym zapytać też wszystkich, czy może ktoś miał doświadczenia z Chiruca np. scorpio albo jakiekolwiek jakieś doświadczenia na żywo z Chiruca? Bo fajnie wyglądają w sklepach netowych, np.
http://www.e-busola.pl/sprzet-turystyczn..._4620.html
ale jaka jest ogólnie choćby jakość tej firmy?

Pozdr!
-------------------------------------------
berny

Odpowiedz
Bo Bata to nie jest gorski sprzet. Napisalem, ze jesli idzie o codzienne chodzenie, to sandaly lekkie Bata sa ok dla mnie. Byle cale ze skory.
Waterproof w sandalach to slowo wytrych do kieszeni potencjalnego klienta.
Bo w normalnym swiecie waterproof, znaczy tyle, ze nie przemiekaja.
W przypadku sandalow znaczy to tyle, ze noszenie ich na mokro nie powoduje zniszczen. I tyle. Bez slowa ''waterproof'' wysoka cena moglaby byc nieuzasadniona.

Chiruci przymierz zanim kupisz. Z reszta jak wszystko. :)

Odpowiedz
Hm, niestety nie bardzo są możliwe te przymiarki - jakbym mógł przymierzyć, wziąć w łapę i oblookać - naocznie ocenić na żywo, to byłby mniejszy problem z wyborem, a tak to mogę się tylko zdać na Wasze opinie i to co mogę zobaczyć w necie, a wiadomo, że w dobie fotografii cyfrowej...
Dlatego jest trochę dylemat... Choć z drugiej strony, może nie ma co sobie aż tak drobiazgami (zakupem butów) komplikować życia i robić z tego problem;-)

Pozdr!
-------------------------------------------
Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz
@ trochę spóźnione - przepraszam, pozajączkowałem nazwę - chodziło mi o sandały Clear Lake z TNFa;) niestety, pamięć moja jest zawodna :)
a kupowałem toto w 8a.
---
Edytowany: 2010-05-13 11:58:58

Odpowiedz
Dzięki Juno i ludz!

ludz,
jeśli chodzi o te clear lake, to cena jest w 8a fajna, ale niestety są tylko damskie. No i jak dla mnie to za bardzo odkryte (palce i pięty).

Pozdr!

są też męskie te clear lake - przepraszam za pomyłkę.
i mimo tego, że tak odkryte, to może dlatego, że w takiej rozsądnej cenie, prócz tych bardziej zabudowanych też się na nie skusiłbym...
---
Edytowany: 2010-05-14 11:07:25
-------------------------------------------
berny

Odpowiedz
A jeszcze pozwólcie, że zapytam, czy ''ktoś-coś'' może powiedzieć o butach/sandałach hannah, np.

http://www.martyna103.pl/wygodne-sandaly...-9280.html

zdjęcia takie nie za wyraźne niestety, za to cena zachęcająca.
Tylko czy jakość jest zadowalająca, czy absolutnie nie i dać sobie z założenia luz?
-------------------------------------------
berny

Odpowiedz
co do powyższej opinii o karrimorach to się nie zgodzę. Sam noszę karrimor nevada już ponad 3 lata i poza wyrobionym rzepem(co ma miejsce na pewno we wszystkich sandałach) nic im nie jest, mam wielu znajomych którzy je noszą i jakoś nikt nie narzeka.

Odpowiedz
Sam nosiłem Nevady 4 sezony i sprawowały się ok. Na końcu rzepy faktycznie nie wyrabiały, musiałem zlikwidować, bo za późno zorientowałem się, ze wypada je częściej przemywać... Ale jak na bodaj 120zł byłem zadowolony.

Odpowiedz
czy ktoś z Was nosił może karrimor aruba lub kiwi? jeśli tak to jakie wrażenia?

Odpowiedz
To mój pierwszy wpis wpis na forum - witam więc serdecznie. Należę do frakcji ''source'' - od lat chodzę w classicach. Niestety muszę powiedzieć, że ich jakość się pogorszyła. Kupione 4 lata temu pachną wanilią do dziś, kupione na początku ubiegłego lata, ktoś też to zauważył, raczej gumą. Materiały tez się zmieniły - na gorsze. Zielona kropka w starych classicach była słupkiem gumy, w nowych jest to zielona farba - schodzi po sezonie. Nie mogę się zgodzić z opinią, że są twarde. Taka jest tylko najniższa warstwa podeszwy. Robia takie wrażenie w domu czy sklepie. Jednak kiedy się idzie po twardym podłożu są bardzo elastyczne. Nie nadają moim zdaniem w góry - ''zamocowanie'' ich w taki sposób, żeby noga zupełnie ''nie chodziła na boki'' spowoduje jednocześnie spadek komfortu. Są raczej do miasta, czy nad jezioro. Poza tym można przydwonić pacem w skałę.
-------------------------------------------
dukem

Odpowiedz
Witam
Proszę o obiektywną opinię na temat sandałów trekingowych Teva Dozer. Przymierzam się do ich zakupu i z uwagi na słoną cenę chciałbym, usłyszeć co nieco na ich temat od osób które je użytkowały bądź użytkują
-------------------------------------------
Max

Odpowiedz
POLECAM Sandały TEVA. Moje mam już 5 lat, zakupione w Niemczech.Model zbliżony jest do terra Fi 2. Dla mnie są one nie do zdarcia, używam je tylko w lecie i zakładam na długie dystanse, spokojnie można w nich wędrować w deszczu. A co do zapachu, to dla mnie nie mają żadnego. Wszelkie zapięcia nie mają bezpośredniego kontaktu ze stopą przez piankowe czy gumowe ochraniacze. Noga nie poci sie tak jak w innych sandałach. Piorę je dość często w wodzie z proszkiem do prania- ręcznie. Buty są dla mnie 100%-owej jakości. Oby wytrzymały jak najdłużej, bo nie wiem czy znajdę drugie takie. 5 lat to dość dużo, ale dbam o nie i pewnie dlatego tak sie trzymają. CUDO.

Odpowiedz
Teva Dozer to model który nie ma nic wspólnego z terra fi - raczej z karnali wraptor. To dość masywny but z krytymi palcami. Ciekawy jestem,czy sprawdzą się w lekkim terenie górskim
-------------------------------------------
Max

Odpowiedz
Witam wszystkich. Co sądzicie o sandałach firmy catmandoo ? Może ktoś już je przedeptał i jakąś opinię na ich temat ma? cena to ok 100 zł więc nie zaprowa.

Odpowiedz
od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem tego obuwia:
http://cokupic.pl/i/c_big1444419.jpg
i ze spokojem mogę je polecić wszystkim, którzy potrzebują czegoś uniwersalnego.Nadają się do biegania, jazdy rowerem, łażenia po trudnych trasach i zwykłego leniwego spaceru. Wyglądają bardzo solidnie, po paru użyciach nie cuchną. Powinny długo służyć ;-)
-------------------------------------------
Max

Odpowiedz
OT ~Max - jestes niesamowity, w pare dni tyle fascynujacych rzeczy juz robiles... musze zabrac sie za siebie, bo takiej opini o swoich salomonach nie jestem w stanie podac... po dwoch latach uzywania ;-)
-------------------------------------------
OT

Odpowiedz
jestem na urlopie w górach prowadząc dość aktywny tryb życia - zapewniam cię - 5 dni wystarczy aby sprawdzić obuwie w podanych przeze mnie okolicznościach
-------------------------------------------
Max

Odpowiedz
Keen Newport - jeśli potrzeba wygody i trwałości.Jedyna chyba rzecz której jeszcze nie robiłem tymi butami to wbijanie gwoździ ;) Dwa lata testowania wystarczy ?...żeby nie było obciachu.

Odpowiedz
Tomcio - bez urazy - albo buty, które posiadasz, są tak marne,że nie możesz się zdecydować jak je ocenić, albo oceniasz je wyłącznie organoleptycznie patrząc, jak stoją na półce ;-))). Minęło kolejnych kilkanaście dni i mogę jedynie potwierdzić moje poprzednie uwagi co do Tevy Dozer. Ostatnio sprawdziły nawet desce windsurfingowej. ;-)))Warto je kupić mimo sporej ceny.
-------------------------------------------
Max

Odpowiedz
Słuchajcie, kupiłam sobie niedawno sandały Sourca Stream Woman-wyczytałam, że ponoć mają m.in funkcję ''klapek''. Czy ktoś z użytkowników tychże sandałów mógłby mi uprzejmie wyjawić sekret jak tę funkcję ''włączyć''?? Bo ja nie mam zielonego pojęcia...wiem że coś z paskami z tyłu, ale co gdzie i jak, to już nie wymyślę..
-------------------------------------------
agarete

Odpowiedz


Skocz do: