To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sprawy związane z GPS
Na GPSach sie za bardzo nie znam, uzywalem w zyciu kilku zaledwie, dlatego mam pytanie:
Czy cos takiego mialoby zastosowanie w gorach (nie do okreslania wysokosci, tylko np. do powrotu do bazy). Czy takie samochodowe gpsy maja takie funkcje jak GOTO no i przede wszystkim czy mozna w nie wgrac mapy topograficzne??
http://www.allegro.pl/item297992210_nowe...fvat_.html

Odpowiedz
Jesli nikt nie wiem jak to wyglada w tym konkretnym gpsie to moze chociaz ktos wie jak to ogolnie wyglada w samochodowych gpsach?

Odpowiedz
Jesli chodzi o Polske to map topograficznych w zasadzie nie ma, sa tylko amatorskie mapy garminowskie robione na podstawie skanow map papierowych ale tych map do palma nie wgrasz. W palmach mozna zainstalowac oziego i wgrac tam jako podklad skan mapy papierowej. Generalnie map topograficznych nie tylko Polski to do pocketow chyba nie ma.
-------------------------------------------
yaro

Odpowiedz
Dalamar >> musze Ci sie przyznac, ze ja tez korzystalem z zaledwie kilku (5) odbiornikow gps... :), choc byly to tylko garminy

wg mojej wiedzy w palma mozna wgrac mapy rastrowe - nie bardzo tylko da sie po nich nawigowac, ale moge sie nie znac

w nawigacji samochodowej garmina (mapy wektorowe) masz opcje ''nawiguj do - idz do punktu'' z opcja bezdroze, podajesz wspolrzedne i wowczas prowadzi Cie na przelaj do punktu docelowego
-------------------------------------------
dzis sam jestem dziadkiem...

Odpowiedz
Dalamar, dam Cie sie pobawic jednym i drugim na zlocie, pomacasz i podejmiesz decyzje ;)

Odpowiedz
no i na allegro ma w opisie TYLKO 30 sztuk, a w gornym pasku 90 dostepnych

Odpowiedz
yaro1986 >> chyba skalibrowana pod ozim mapa topo da sie wgrac do palma i zobaczyc swa pozycje na tle takiego podkladu ?

Puszka >> tylko wloz baterie do tego ktory ma wygrac :)
potwierdz, prosze, informacje na temat wgrywania map do palma
-------------------------------------------
dzis sam jestem dziadkiem...

Odpowiedz
Da sie wgrac skan mapy tylko trzeba miec oziego w wersji do pocketow wgranego. Przynajmniej tak to wygladalo w asusie kolegi.
-------------------------------------------
yaro

Odpowiedz
palm mam tylko do auta, bo sie tylko do tego nadaje. A ręczniaka mam tylko w góry i na rower, bo..... tylko sie do tego nadaje :)

Odpowiedz
A jakie sa ceny takich recznych? Bo jak sie ostatnio bawilem (4 lata temu) jakimis Garminami na praktyce to wtedy chodzily po jakies 1,5k. Zdecydownaie za duzo dla mnie!!

Odpowiedz
sensowny najtańszy ręczny Garmin - tj. Vista Cx, kupisz używkę za niecałe 600zł, nowego ze stanów 700zł. Bardziej czuły Vista Hcx nówka ok 950zł. Jak dobrze poszukasz - używany Vista Cx niecałe 500zł.
Ww. najczęściej wersja amerykańska - co w niczym nie przeszkadza.
-------------------------------------------
D_D

Odpowiedz
poniewaz jestem na etapie sprzedazy visty cx (to bynajmniej nie reakalama :) sledze aukcje allegro na ten obdiornik i ostatnia uzywana vista, amerykanska, w stanie bdb poszla za 662 zl - za ok 600-650 powinno sie udac znalezc cos ciekawego
-------------------------------------------
dzis sam jestem dziadkiem...

Odpowiedz
kupilem viste hcx w cenie nizszej niz piszecie. Po prostu napisałem do sprzedawcy proponując mu swoja cenę i się zgodził :)

Odpowiedz
A ma ktoś jakieś doświadczenie z eXplorist'ami Magellana ??

Bo osobiście zastanawiam się, czy nie lepiej ściągnąć takowego (nie wychodzi makabrycznie drogo). A Zasięg i dokładność ma o wiele lepszą niż Garminki...

Odpowiedz
~Okazjonalny gość NGT - a co z mapkami?...
-------------------------------------------
D_D

Odpowiedz
no właśnie ja słyszałem 2 rozbieżne opinie.. ale nie są potwierdzone ''użytkowaniem'' więc tak na prawdę - nie wiem :)

TO co udało mi się potwierdzić, to fakt, że eXplorist 200 ma spoko zasięg nawet w gęstym lesie...

No chyba, że od tego czasu (rok temu) powstał jakiś Garmin konkurencyjny :)

pozdrawiam!

Odpowiedz
Ja używam komórki + odbiornik Nokia GPS LD-3W wraz z aplikacjami napisanymi w javie:

w góry aplikacja GPSJ (www.gpsj.pl) lub TrekBuddy (http://www.compass.krakow.pl)

na rower - Velox (http://www.pfattner.de/velox.html)

a do samochodu NaviExpert (www.naviexpert.pl)

:-)

Odpowiedz
Nie bardzo będę mógł używać takiego zestawu w głuszy. Planuję małymi kroczkami za rok przejść wzdłuż pół Szwecji lasami, więc najważniejsze dla mnie będzie - zasięg, dokładność i możliwość użycia baterii konwencjonalnych

pozdrawiam!

Odpowiedz
zasięg i dokładność modułu Nokia GPS LD-3W nie ustępuje innym odbiornikom GPS; na jesli chodzi o baterie w GPS i komórce to wystarcza na 2dni - potem niestety potrzebne jest ładowanie ;-(

na Twoja wyprawę to faktycznie nie wystarczy, ale na krótkie wypady jest to idealne rozwiazanie


pozdrawiam!

Odpowiedz
No wlasnie a jak z bateriami? Chodzi mi glownie o te samochodowe palmtopy. Na jak dluga wystarcza bateria i czy zawsze jest litowo-jonowa czy zdarzaja sie takie na zwykle baterie np. paluszki? Bo z tego co kojarze to ''reczne'' gpsy wytrzymuja kolo 10h

Odpowiedz


Skocz do: