To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Windshirt / wiatrówka / pertex
Kris@Bia
Nie zabieram głosu w tej ''dyskusji'' z Tobą, bo jak pisałem wcześniej - o cenach nie będą rozmawiał.
To że zupełnie nie zrozumiałeś mojego wpisu, przemilczę. To nie mój problem.
Piszesz jednak:

''w tym momencie cały czas próbujecie usprawiedliwić swoje reakcje , które delikatnie rzecz ujmując sa przesadzone''

Tylko, że to Ty cały czas drążysz ten temat. Nie widzisz tego?
Proszę przeczytaj jeszcze raz wątek od pytania endlessa.
Zobacz, jak wzrasta w każdej Twojej kolejnej wypowiedzi niechęć do każdego, kto ma inne zdanie (odpowiadasz na każdy wpis) i do Arcteryxa , bo za drogi Twoim zdaniem. Po prostu się nakręcasz.
Kiedy bravoosi wspomniał o wysokiej jakości kurtki Gamma LT, natychmiast była Twoja odpowiedź negująca ogólnie tzw, drogi marki.

''Takie legendy ciuchowe często padają jak muchy po deszczu na wyprawach niesponsorowanych , przypadek ?''

Dlaczego? Nie widzę po Twojej szafie sprzętowej, abyś dużo kurtek, softów i innych ''przerobił'', a zwłaszcza tych ''legend ciuchowych'', aby takie sądy wydawać. Czyżby emocje nakręcone niechęcią do Squamisha?

''Cały Twój wywód to czyta sie jak uzasadnienie dlaczego ty ją wybrałeś''

Dokładnie tak. Przecież piszemy o tym czego używamy i dlaczego właśnie tego. To zawsze jest efekt konkretnego doświadczenia i konkretnych potrzeb. Ktoś kto ma je podobne - może uzna, że jemu taki przedmiot może się też przydać. Ktoś inny stwierdzi, że to nie jego target. W ten właśnie sposób dzielimy się tutaj na forum swoją wiedzą. To lepsze niż teoretyczne wywody o sprzętach, których nie mamy nie używamy, nie znamy...ale wiemy, bo tak uważamy.

Zarzucanie mi manipulacji cytatami jest bzdurne. To są kopie dokładne Twoich wypowiedzi.
Napisałeś:

<<''Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Dla Ciebie windshirt to tania szmatka pozszywanego nylonu, im tańsza i lżejsza - tym lepiej.
To są konfabulacje , wiedziałbyś to gdybyś czytał moje wpisy o innych tego typu produktach.>>

Przecież to Twoje słowa:

''nie sztuką jest zrobić wiatrówkę czyli dobrze zszyć kawałek nylonowej szmatki i sprzedawać ją w cenie kurtek puchowych :D''

''kupiłem i tu chwila przerwy ......za jeżeli dobrze pamiętam albo 59, albo 69 złoty na przecenie , normalnie kosztuje / kosztowała ok 120pln . Więc pytam za co mam płacić 6x więcej''

''Wiatrówka jaka by nie była to nadal tylko wiatrówka nic więcej. Waży 150g ? kubek ''granulatu'' być może jeszcze przetworzone PETy :D''

Ja czytam dokładnie komentarze innych i nie wydaje mi się, abym miał kłopoty z rozumieniem tekstu czytanego.
Z przykrością stwierdzam, Ty nie zrozumiałeś zupełnie moich wpisów. Bo nigdzie nie atakowałem Ciebie, ani nawet tego Berknera Charlie, co mi zarzucasz:

''skrytykowałeś nie tylko nie znany Ci produkt ale i piszesz o rzeczach i osobach których nie znasz. np Berknera''

Napisałem przecież:

''Ty wyraziłeś swoją pozytywną opinię o wiatrówce Berknera w którymś z wątków i ja jej nie podważam. Wierzę Ci, bo nie znam tego produktu. Dlaczego zatem Ty z taką zawziętością negujesz moją opinię o ciuchu, którego używam o dwóch lat.''

I tak dalej można by prostować, ale to wszystko ode mnie w tym temacie. Naprawdę nie widzę sensu w dalszym pieprzeniu bzdur.
Miałem nic nie pisać i nie pisałem (Ty cały czas), ale niestety znowu dałem się sprowokować.

Pozdrawiam.
---
Edytowany: 2014-05-13 13:35:30
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
''Jest tylko jedna racja i ja, my ją mamy!''
https://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcqaa4
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
kivak
Wiem, że takie są, ale jest ich bardzo mało a na Polskim rynku prawie niedostępne. Wiatrówkę traktuję awaryjnie latem, a im cieplej tycz częściej jest w plecaku czekając na wyjście ponad las :) ale zimą nawet woreczka na nią nie biorę bo wiem, że jej nie zdejmę, nawet membranę na wiatrówkę zakładam. Przynajmniej nie mam ten minutki wystawiania się na niekorzystne warunki w czasie przebierania kurtek :P

Odpowiedz
radziq !!!!

Za każdym razem podkreślam że to moja subiektywna opinia .
W tym wypadku za każdym razem pisałem że DLA MNIE kaptur jest zbędny w wiatrówce. Dla mnie - rozumiesz?
rozumiem że taki sposób wypowiedzi to wg Ciebie przekonywanie o tym że ma się wyłącznie rację.

Dla mnie temat został wyczerpany .
Nie wnikam w wasze pobudki . Szczerze nie moja sprawa.

Odpowiedz
klajso - i jak Ci sie sprawdza zakladanie na membrane? powaznie pytam, bo zrobilem tak raz, spocilem sie jak szczur i stwierdzilem, ze albo jestem za cieplo ubrany, albo system sie nie sprawdza. Od tamtej pory zima tylko HS. Nie sprawdzilby ci sie bardziej jakis softshell w stylu vapour-rise? Cos co jest wiatrowka z milusim podszyciem?
Co do dostepnosci na polskim rynku - coz, ja dostep do Raba i Montane mam taki jak ty ;) - przez internet :))) Mieszkam w miejscu zapomnianym przez outdoor.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Ma taki system ograniczenia, ale membranę zakładam okazjonalnie. Na postoje, na zejścia i tylko jak już na prawdę potrzebuję. Jest trochę cieplej, bardziej się pocę, ale mogę mieć wywietrzniki zawsze otwarte, a nie tylko od zawietrznej. Cały czas mówię o srogim wietrze w temperaturze ujemnej. Dodam, że mam Montane Litespeed na Pertexie, z którego robi się m.i. primalofty i ludzie z tym pod HS łażą :)
''softshell w stylu vapour-rise'' może by się sprawdziło, nawet o czymś takim myślałem, materiał sztywniejszy i mniej by na wietrze telepał, ale byłby używany tylko zimą. Co sprowadza się do tego, że potrzebowałbym dwóch wiatrówek- lekkiej letniej i ciężkiej zimowej (no to lecę do szefa po podwyżkę .... :P).
Jednak masz lepszy dostęp, tańsze i mniej problemowe przesyłki tam i z powrotem. A sam w celu oszczędności i długoletniego zadowolenia z produktu staram się ograniczać kupowanie rzeczy bez pooglądania, przymierzenia.

Odpowiedz
mój pierwszy wpis (cały) na forum odnośnie jego modelu

''rytmar spoko opis , a jak parametry? bo to jest kluczowe.
pytam z ciekawości bo dla mnie suma absurdalna ,za ta kwotę można kupić 3 świetne wiatrówki : do turystki, biegów i na rower. ''

odpowiedź :
''O parameartch można poczytać tutaj (i na kolejnych stronach):
http://tiny.pl/q2msv

Za cenę Squamisha może i można kupić 3 wiatrówki, ale żadna z nich w ogólnym ujęciu nie będzie równie dobra, jak Arc. To kwestaia wyboru - ilość, czy jakość.
Wybór jest tak trudny, że moja żona której Squamish strasznie się podoba i ciągle mi go zazdrości - nie może zdecydować się na zakup wersji damskiej, bo wąż w jej kieszeni nadal za bardzo syczy :)
Nadal więc męczy Atmosa od HiM, tęsknie spoglądając na moją wiatrówkę.
Ja wybrałem i nie żałuję. Kurtka jest u mnie już dwa lata i jeszcze pobędzie. Po czasie o cenie się zapomina, a pozostaje ciągłe, miłe uczucie używania czegoś, co jest naprawdę dobre, przemyślane i świetnie wykonane.
Uczucia dla niektórych bywają bezcenne :)''

zamiast napisać normalnie odesłałeś mnie na stronę której ja osobiście nie podejrzewam o zbytni obiektywizm , ba jest tendencyjny i nawet nie chce mi się tego rozwijać , 7 produktów 6 lokalnych - ale rybka

napisałem
''Rytmar na wstępie cenię Twoje opinie i testy. wracając
1. znam serwis od dawna , nie jest żadnym dla mnie wyznacznikiem tym bardziej że na siłę promują kilka amerykańskich marek ;)
2.''Za cenę Squamisha może i można kupić 3 wiatrówki, ale żadna z nich w ogólnym ujęciu nie będzie równie dobra, jak Arc. To kwestaia wyboru - ilość, czy jakość.''
brzmi jakbyś przetrzepał cały rynek czyli 100% , a tak szczerze myślisz że to było 10% czy może 1%? jak myślisz ile wiatrówek jest dostępnych na rynku?
nawet przy założeniu że materiał w niej użyty jest najlepiej oddychającym na rynku (a tak nie jest) to sam projekt , krój ergonomia , wyklucza ją na starcie z biegania i roweru , oczywiście nie mam na myśli truchtania w parku przez 20min czy jazdy nawet godzinę na rowerze w tempie spacerowym bo to mogę robić i HS czy bluzie bawełnianej :D
Dla mnie to nie kwestia ilości czy jakości . Sugerując że cos jest najlepsze do wszystkiego skazuje się na kompromisy . Osobiście nie wydałbym nawet 200 na wiatrówkę o przemyślanym kroju etc jeżeli bym się pod nią pocił bardziej niż pod ciuchem z gorszym krojem ale o połowę tańszym .
Z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że takie ciuchy to zawsze kompromisy: lepsza oddychalność gorsza wiatroszczelność , lepsza wytrzymałość gorsza oddychalność itd.
Najważniejsze wg mnie to dlaczego robimy te testy, nie sztuką jest zrobić wiatrówkę czyli dobrze zszyć kawałek nylonowej szmatki i sprzedawać ją w cenie kurtek puchowych :D . Idąc tym tropem nie widzę sensu we wsadzaniu rzepów do wiatrówki bo nie taka jest wg mnie idea tego cucha, a nasza polska firma udowodniła, że można to zrobić tanio praktyczniej i najważniejsze lepiej ;)
kaptur w mojej opinii w wiatrówce jest również zbędny , ale zakładam że są osoby którym jest bardziej przydatny niż mi (użyłem może kilka razy z lenistwa) co nie znaczy, że irytujący trzepocący flak to dobre rozwiązanie .
Kwestie dopasowania to też bardzo indywidualna sprawa oglądałem zdjęcia testerów i nie wygląda na model dopasowany a oni nawet nie są szczupli ;)
miłego weekendu''

co do ''Za cenę Squamisha może i można kupić 3 wiatrówki, ale żadna z nich w ogólnym ujęciu nie będzie równie dobra''
to nawet chłopcy z portalu linkowanego uznali że w tym zbiorze są jednak dobre . A podkreślam mamy tam 7 wiatrówek

potem przy prawie każdej wypowiedzi piszesz ''o cenie nie będę dyskutował'' , kolejna nieistotna sprawa wg Ciebie, a mi się wydawało że te forum to miejsce które służy temu aby też patrzeć na wybory po:
1 racjonalnie
2.praktycznie
3.posłując się logiką
zakup tej wiatrówki w moim wypadku nie spełnia rządnego z nich , potrafisz to zaakceptować ?

dla mnie ważniejsze jest to jak ciuch faktycznie oddycha i ile np wazy niż to czy ma rzep czy nie , nie twierdze też tym samym że to są jedyne słuszne kryteria !!! i nigdy tak nie uważałem .

rytmar dobrze napisałeś
''Ja czytam dokładnie komentarze innych i nie wydaje mi się, abym miał kłopoty z rozumieniem tekstu czytanego.'' - dokładnie, wydaje Ci się . Tylko to jest często daleko od tego co autor miał na myśli . I stąd się biorą nieporozumienia , czyli z intencji których nie potrafisz z wielu czynników odczytać (dla jasności każdy, to jest znany problem w sieci ).

A przyjąłeś co zaznaczyłeś na początku swojego wpisu że moje intencje to:

''Kris@Bia
Wróciłem właśnie z gór i patrzę na forum, a tu takie Twoje zaciekłe ataki na opisanego przeze mnie Arcteryxa Squamish''
atak na kurtkę :DDDD
a cały czas podkreślałem że chodzi o idę kaptura w wiatrówce wg mnie.

Więc Twoje wywody nie mają najmniejszego sensu.
Powtarzam insynuujesz .

Najlepsze .
Dawno sobie założyłem, że jak będę potrzebował jakiegoś nowego HS to będę celował w Arcteryxa .
BO w wypadku tego zakupu miałoby to dla mnie spory sens, w sumie wszystko o czym pisałes w odniesieniu do wiatrówki .
Miłego

Nie pisze po złości . Normanie przy herbacie ta rozmowa potoczyłaby się zupełnie inaczej. I doszlibyśmy do tych samych wniosków .

Postaraj się spojrzeć pod innym kątem. Choćby tym że te forum czyta masa innych ludzi . I z 90% nie potrzebuję tego co Ty lub ja w innych wypadkach .

Pozdrawiam

Odpowiedz
A co sądzicie o Vaude Viso
http://www.trekkinn.com/outdoor-gory/vau...an/67195/p
i
Berghaus Surge
http://www.trekkinn.com/outdoor-gory/ber...n/133158/p

warte tych dwustu parę zł. , Vaude ma chyba trochę za niską gardę.

Odpowiedz
za 46,54 EUR widzę Lite-speed do Montane (uniwersalna z chowanym kapturem), za tyle samo od tej samej firmy Featherlite z pełnym zamkiem, a rowerową z pełnym zamkiem za 33,24 EUR (wnosząc po nicku tą Ci polecam) -> od 40 EUR przesyłka do PL jest darmowa

Wiatrówkę Vaude ma moja żona, oddychalność słaba, ogólnie lubię tą firmę kupować za 30% ceny producenta, inaczej na pewno nie warto..

jak kupisz to daj nam znać jak się sprawdziły ;-) ciekawi jesteśmy ;-)
-------------------------------------------
...

Odpowiedz
unikałbym oceny całej linii wiatrówek takiej firmy jak vaude na podstawie jednego modelu swojej żony , mało to profesjonalne ;)
Wojtek zerknij tu czasami sa wypż ponad 60% również Gore
http://www.bike-discount.de/en/shop/wind...ce/q-vaude
---
Edytowany: 2014-05-17 15:02:00

Odpowiedz
radziq w jakim sklepie te Montane ?

Kris a możesz coś powiedzieć o rowerowej Berkner Jay, tylko w jednym sklepie ją znalazłem
http://esklep.intersport.pl/pl/product/9...erkner-jay

Odpowiedz
Ostatnio nie czytałem wątku bo przeraziła mnie batalia krisa i rytmara. Dzisiaj sobie zaparzyłem herbaty nieco i na spokojnie prawie wszystko przeczytałem (leciałem po łebkach w momentach, gdzie się zaczynałem nudzić)

Mnie osobiście mocno rytmar przekonał do Squamisha mimo, że gdy pierwszy raz zobaczyłem cenę to po 3 sekundach wyłączyłem zakładkę ;)
Nie będę wyrażać tu swoich opinii dot. ceny i tego czy warto/nie warto, to sprawa indywidualna. Pytanie jednak do rytmara:

Jak z łapaniem zapachów radzi sobie Arc? Pisałeś, że często nosiłeś pod nim tylko bieliznę więc na pewno masz dużo do powiedzenia w tej kwestii.

O kroju napisałeś praktycznie wszystko, nic jednak nie zastąpi mierzenia a przymierzyć ciężko bo to mało popularny model na polskim rynku.
W większości przypadków pod wiatrówką/softem noszę jedynie bieliznę + ew. polar 100, gdy jednak mocniej przymrozi zakładam coś więcej (np. grubszy polar lub kamizelkę) i nie wiem czy wszystko na sobie bym pomieścił. Klate jako tako można przewidzieć ale ciężka sprawa z rękawami - np. Berghaus Jorasse nadaje się w rękawach tylko na zestaw bielizna + cienki polar, gdybym chciał założyć coś więcej to puchnie mocno i robi się sztywno. Jak bardzo wąskie są rękawy squamasha?

Zdecydowany jestem w sumie na softa od Raba, model Scimitar ale jednak ciągle chodzi mi po głowie ''ciężka wiatrówka''. Do chasania w łatwych warunkach mam wiatrówkę z deca i sprawuje się ok. Jednak na zimę, zamieć i cięższe warunki potrzebuję czegoś z idealnym kapturem, wysoką gardą i mankietami pod które można sprawnie wcisnąć grube rękawice. Jakby nie patrzeć - wypisz wymaluj SQUAMASH ;) Ze względu na cenę myślę też o kupnie Bergansa Microlight - dla eksperymentu
---
Edytowany: 2014-05-18 00:11:59

Odpowiedz
wojtekmtb- materiał ciekawy , ale krój (proporcje) już tu gdzieś pisałem bardzo dziwne. Na moje rozmiary to M-L mam jednego Berknera XL ale to był wyjątek (likwidacja sklepu zakup 1 wiatrówki za około 60pln ) i tu mam w rękawach nadmiar długości , przy XL w tym Jayu są nadal za krótkie a w tułowiu robi się worek . Lekki minimalistyczny ciuch .
Nie wiem czy czytasz ale zerknij na test Cumulusa Wendy , cena straszna dla mnie , ale parametry wymiatają konkurencję w kategorii stosunek wiatroszczelnosc - oddychanie(ale raczej nie pod plecak) . Natomiast jak masz gdzieś decathlon to warto tez zerknąć , mam wiatrówkę do testów jakąś ''trial'' starszy model i oddycha bardzo dobrze, tu trzeba sobie powiedziesz szczerze że bardzo wiatroszczelna nie jest i ten wynik to zasługa wymiany powietrza . Ale moim zdaniem na okres wiosna jesień jest (rower , biegi , góry ) w Polsce to nawet plus . Może dziś uda mi się załadować wszystkie foty do testów .
Pi razy drzwi coś w ta mańkę u mnie jest model w innych kolorach i kaptur ma inaczej rozwiązany , podpytaj bo chyba są użytkownicy tego modelu który linkuję
http://www.decathlon.pl/kurtka-trailowa-...45773.html

sporo promocji
http://tiny.pl/q2wzc
---
Edytowany: 2014-05-18 16:42:57

Odpowiedz
Dzięki Kris, test czytam i cena jak dla mnie też za wysoka chociaż nie powiem kurtka podoba mi się ale bardziej by mi pasowała do biegania niż na rower, na rower wolałbym jednak coś grubszego :)

Odpowiedz
wiktorgu, nie wiem jak u rytmara, ale mój Squamish łapie taki specyficzny syntetyczny zapach jeśli się go spakuje bez uprzedniego wysuszenia. Nie lubię w nim tego, na szczęście po chwili na świeżym powietrzu ten zapach się ulatnia.

Rękawy są szerokie, bluza z wełny wchodzi gładko, bez większych problemów zakładam go na sweter puchowy. Mam wrażenie, że Squamish jest obszerniejszy niż Gamma MX. Może jest to kwestia tego, że Squamish ma gładki materiał, a Gamma polar, więc trudniej się zakłada coś pod spód. Wymiary zewnętrzne są podobne, tyle że polar kradnie trochę objętości. Squamish ma bardziej przedłużany tył, tak o 1cm.

Odpowiedz
Dzięki! Kto wie czy na przyszły sezon zimowy nie szarpnę się na Squamasha... Póki co Berghaus Jorasse idzie w świat i zastąpi go Rab Scimitar ;)

Odpowiedz
@wiktorgu
Teraz dopiero piszę, bo w weekend tradycyjnie byłem w górach, a tam unikam wszelkich telefonów i innych takich :)
Jak napisała Leśna - rękawy są wystarczająco obszerne, aby pomieścić to co zmieści się pod kurtkę w korpusie. Zupełnie tak, jak w kurtkach HS. Ważny jest właściwy dobór rozmiaru. Kurtka ma dość długie rękawy, więc łatwo kupić rozmiar nieco za mały. Ja polecam kierować się rozmiarówką producenta co do obwodu klatki piersiowej. U mnie taki schemat działa.
Zapach jakiś tam łapie po przepoceniu, jak każdy ciuch, ale co ważne zapach szybko się ulatnia i kurtka nie śmierdzi nawet po długotrwałym używaniu. Miałem Squamisha ze sobą w Andach, gdzie służył mi do wszystkiego - do miasta i w góry. Po 3 tygodniach wracałem w nim i nie było problemu w samolotach, czy na lotniskach. W ciągu 2 lat używania prałem kurtkę chyba z 3 razy.

Poniżej fotki, gdzie pod Squamishem mam założonego primalofta Berghaus Ignite.
-------------------------------------------
cześć i czołem


[Obrazek: 5334-993-1.jpg]


[Obrazek: 5334-993-2.jpg]


[Obrazek: 5334-993-3.jpg]

Odpowiedz
Temperatura dyskusji świadczy o jednym, czas przedefiniować pojęcie windshirtu. Bo co innego letnie przejście GSB, a co innego zimowa wyrypa w warunkach prawdziwie zimowych.

Dla mnie:
- kaptur konieczny,
- latem powinna być lekka,
- zimą ( w moim przypadku narty) powinna być masywniejsza, gdzie regulacja kaptura jego krój jest sprawą ważną.
Bergans Mikrolight ma krój zadowalający, a taka Patagonia Houdini z początku rozczarowała, teraz mam zdanie lepsze, ale i tak to nie jest to co bym chciał.
Dlatego rozumiem wybór kurtki relatywnie drogiej i ciężkiej kupowanej pod konkretne przeznaczenie.
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz
@Pim
wiatrówka letnia i wiatrówka zimowa?
-------------------------------------------
...

Odpowiedz
Tak sobie czytam pobieznie ten watek i rzeczywiscie sie rozjezdza. Mysle, ze to chyba nie kwestia tego czy wiatrówka jest letnia czy zimowa tylko bardziej tego do czego ma sluzyc w znaczeniu: rower, bieganie, trekking, wspin itd.

Sporo emocji budzi kaptur. Dla mnie np. do chodzenia po górach kaptur to mus ale do biegania albo na rower nie potrzebuje (nawet by mi zawadzal) - tylko ze ja biegam do 1h a na rowerze najczesciej 2-3h wiec potrzeby mam specyficzne.

Taki przyklad na rower mam wiatrowke Gore Bikewear ktora jest z cieniutkiego Windstoppera Active, bez kaptura. Po zlozeniu prawie miesci sie w dloni. Na rower znakomita. Ze wgledu na swój kroj do chodzenia w pozycji wyprostowanej po prostu sie nie nadaje. Wiec ktos kto wzialby ja w góry do testów powiedziałby, że produkt jest wadliwie uszyty. No i juz mielibysmy dwie skrajnie rózne opinie (moze nawet gorącą dyskusję).

Odpowiedz


Skocz do: