To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Windshirt / wiatrówka / pertex
Pertex Quantum nowszy? Mam Montane Aero Smock z tego materiału i wydawało mi się, że później zastąpili ją modelem Featherlite wykonanym z Microlight. Chyba że masz na myśli Quantum GL ?

Swoją drogą świetna rzecz. Kupiłem na wyprz za 70zł. 30g/m2 stąd waży tylko 81g i to z workiem. Lepiej przylega niż Speed-lite, no i różnica w wadze jest spora. Rozpinana jest do połowy, co wystarcza i dołożona jest kieszeń na klatce. Jedyna wada to brak kaptura.
---
Edytowany: 2013-12-12 21:56:47
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
@robbasw
no to dawaj tutaj krótki opis tego Montane Aero Smock z 2-3 zdjęciami ;-)
70 PLN? Chyba nie w Polsce.. W takie cenie bym się nie oglądał i brał nawet bez kaptura.

Patagonię Houdini dla Renaty zabyłem w wypż -70%, ale to było i tak 120 PLN. 70 PLN, to bajkowa cena, nawet bez kaptura ;-)

Odpowiedz
Brak kaptura to właściwie żadna wada w wiatrówce jak się ma pod spodem PS z kapturem, albo czapkę. PS+wiatrówka to idealne połączenie poza tym. Wiatrówka kupiona w tym sklepie: https://addnature.com/product.aspx?pf_id...TESPEEDJKT
tu link do Lite-speed w kolorze damskim ale został tylko XS (109zł). Pewnie chcieli się pozbyć produktów Montane, bo nie widziałem żeby później coś nowszego zamówili, stąd ta cena.
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
https://www.polarsport.pl/odzie/kurtki/k...dline.html

Znalazłem, nie wiem czy byłą w wątku ale wydaje się ciekawa. Choć droga.

Odpowiedz
Znowu wiatrówka z Pertex Microlight. Wie ktoś może dlaczego rezygnuje się z lżejszego Quantum na rzecz Microlight? Pomimo mniejszej gramatury nie zauważyłem większego zużycia niż w Speed-lite wykonanej z microlight.
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
kasa misiu, misiu kasa

Odpowiedz
Mam tego Berghausa,ale kupiłem za połowę ceny wyjściowej ;-)
W Polarsporcie jest droga i niepełna rozmiarówka
---
Edytowany: 2013-12-12 23:35:48

Odpowiedz
Jak wrażenia z użytkowania? Kaptur jest jakoś regulowany? Da się ściągnąć żeby się na łbie trzymał przy mocnym wietrze w twarz? Za połowę ceny wyjściowej to sam bym łyknął.
---
Edytowany: 2013-12-13 00:13:52

Odpowiedz
Robbasw - a kto rezygnuje? Berghaus? Mieli coś na Quantum wcześniej i przeskoczyli na Microlight?

Pertex Quantum ma niby gorsza oddychalnosc niż Pertex Microlight. Poza tym nie każdy klient ma parcie na superlekkie z obawy na wytrzymałosc. Nie widzę powodu, by nazwać Microlight gorszym jak Quantum. Może jest tańszy. Koszta jednak to robocizna, transport i dystrybucja, różnica w cenie materiału nie przekłada sie proporcjonalnie na cenę końcową.

Rab ma w ofercie i Quantum, i Microlight, i Equillibrum. Montane podobnie (oni używają własnych nazw/produktow). Berghaus akurat rynku FnL nie podbija.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia

Odpowiedz
@kivak - 1 przykład, mam Montane Aero smock wykonaną z Quantum, już nie produkowaną,a chyba zastąpioną przez Featherlite zrobioną z Microlight. Z wyglądu taka sama, więc tylko zmienili materiał. Poza tym, co widzisz z wiatrówek z Quantum w obecnej ofercie Montane (nie mylić z Quantum GL)?
---
Edytowany: 2013-12-13 22:41:53
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
Dlaczego nie mylic z GL? Bo lzejsze? Pertex Microlight zastapil Pertex Classic, a Pertex Quantum GL zastapil Pertex Quantum. Po co ma producent miec w ofercie kazdy material?

Swoja droga, czuc oddech recesji. Montane mialo zawsze wiecej wiatroszczelnych produktow do wyboru, a teraz ''tylko'' osiem.

Montane nadal uzywa Quantum w ich ociepleniach.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Te ich wiatrówki z quantum GL strasznie się błyszczą, bardziej niż moja z quantum. Wolałbym zatem zostać przy cięższym, ale też wydającym się trwalszym quantum. W sumie wygląd to w tym przypadku sprawa drugorzędna.
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
Rab ma taka wiatrowke na Quantum. Cirrus Pull-On.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Weźcie dawajcie ludziska jakieś odnośniki do tego o czym piszecie, bo człowiek nic nie rozumie..

A ja znalazłem adidaski, dreski w paski i pumaski
http://www.armyworld.pl/ można wyszukać przez wiatrówka
Kontrakt dla bundswery, używane, stan idealny, 39-57 PLN, 100% poliester
Kaptur chowany w kołnież, dwie kieszenie, jedna z nich to pokrowiec
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all!


[Obrazek: 5334-790-1.jpg]


[Obrazek: 5334-790-2.jpg]

Odpowiedz
Cumulus w końcu oficjalnie zaprezentował zapowiadaną od dłuższego czasu wiatrówkę
http://www.cumulus.pl/WindyWendy,kurtki,103,366.html

Waga naprawdę imponująca (55g dla M). Niestety, cena również :(
-------------------------------------------
radbek

Odpowiedz
W jednym miejscu piszą że 55g waży M, a potem że L. Ale nie ważne, z taką ceną to tylko dla fanatyków.
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
Slipstream GL Jacket od Montane na Pertexie Quantum GL z pełnym zamkiem i bez kaptura http://tinyurl.com/nbgb9v kosztuje 100GPB
W takim towarzystwie Windy Wendy ważąca do tego 15 g mniej w cenie 299 PLN to steal w biały dzień!
Szkoda, że w momencie naszego zamówienia od Cumulusa Wendy jeszcze nie było w sprzedaży..

Odpowiedz
Tanio. A krótki zamek będzie?
W sumie, z Cumulusa zapowiedzi interesuje mnie tylko pertex shield.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia

Odpowiedz
Kivaku, Cumulus nic nie zapowiedział z pertex shield, a poza tym nie ten wątek...

Odpowiedz
Panowie nie ma się czym podniecać :) Kurteczka OMM Sonic Smock, na zwykłym PQ waży 59 g. Co prawda ma niepełny zamek ale mi to nie przeskadza. Ja wyrwałem swoją w UK za 35 funtów więc prawie pół z tego co Cumulus, nie mówiąc już o Montane.

Odpowiedz


Skocz do: