To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Windshirt / wiatrówka / pertex
Dzięki Blatio. Twoją reckę na Tacticalu to już dawno temu czytałem. Jak nic innego nie znajdę to Escape będzie na 100%.

Chciałem kangurkę z kapturem z wysoką gardą, bo takie rozwiązanie męczę już chyba od 2002. Dobrze się sprawdza, tylko materiał już dogorywa. Dawno temu jak jeszcze istniał RTO w Zduńskiej Woli kupiłem tam genialny zestaw: polar + wiatrówka szyte w/g jednego kroju (polar bez kaptura). Wsadzone jedno w drugie zakładało się praktycznie jak jeden ciuch. Niestety mocno się to już zużyło a producent już nie istnieje. U innych producentów nie widziałem tego rozwiązanie, więc próbuję sam skompletować podobny zestaw.
---
Edytowany: 2013-03-03 09:16:36

Odpowiedz
na bazie swoje waciaka Cumulus przygotowuje też WShirta
http://tiny.pl/h8qmr

Pull-over
pertex quantum 29g/m²
96g dla M-ki
57 EUR we FR
---
Edytowany: 2013-03-18 09:59:54
-------------------------------------------
brawo Cumulus po raz drugi dziś

Odpowiedz
Radziq - ta cena jest To Be Confirmed. Jeszcze wiatrowki nie ma i jeszcze cena nie potwierdzona.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
Macku, osobiscie widzialem ze to zajawka, dzieki za uswiadomienie innym, nie zmienia to faktu, ze to ciekawostka dla mnie

Jeszcze bardziej jestem ciekaw, czy robia to sami, czy podzlecaja od chin?

Od czasu kiedy z braavem w watku waciakowym/czy moze puchowym optowaliscie za letkimi pull-overami zainteresowalem sie, kupilem takiego waciaka (za rzeciem od Meca) i stalem sie fanem kangurek ;-) Wiatrowke tez bym kangurkowa zanabyl chetnie w dobrej cenie i wadze

przy tym co wyprawiaja inne polskie firmy z cenami i dostepnoscia waciakow i wiatrowek, uwazam, ze Cumulus zasluguje na docenienie
-------------------------------------------
brawo Cumulus.PL

Odpowiedz
Radziq, warmpeace escape jest kangurką. dostaniesz za ~100 plnów. szału nie ma, ale... zrobiona z nylonu, cena całkiem spoko, otwory na kciuki, kaptur chowany w kołnierz, dość lekkie. dla mnie wielki minus (i jak do tej pory jedyny) to workowaty krój.

Odpowiedz
radziq z dostępnością męskich sweterków puchowych Cumulusa bywa różnie, damskich sweterków w ogóle nie mają, jak będzie tak samo z wiatrówką i waciakiem, to nic dobrego z tego nie będzie.
Sami odorowcy o tym piszą, więc z tymi brawami dla firmy bym się powstrzymał, bo co mi po produkcie, którego nie mogę kupić, klient nie lubi czekać.

http://tiny.pl/h8qdf

Info z firmy
Windshirt'y mają się pojawić w połowie czerwca,
będą dwa modele z kapturem i bez.
waga pierwszego poniżej 100g. rozmiar L
waga drugiego poniżej 70g. rozmiar L
---
Edytowany: 2013-03-18 11:58:44

Odpowiedz
radziq fajnie że wynalazłeś, ciekawe jak to wyjdzie w praniu, cena i waga mz spoko, minus na oko to ten kaptur coś czuje że bez regulacji a jednak duży .
ja miałem zamawiać właśnie warmpeace escape - ale jak pomierzyłem swojego berknera i porównałem do tabeli warmpeace to wymiękłem :(
pod pachami plus 7cm ( rękaw za to 2cm krótszy wychodzi i tył prawie 10) a berkner nie jest mistrzem dopasowania ale workiem bym go nie nazwał .

widze że będzie opcja bez kaptura , czerwiec no jakoś wytrzymam :DD

ps.ktoś wie jak wyglądają parametry tego pertex quantum 29g , oddychalnośc i wytrzymałość ?
---
Edytowany: 2013-03-18 11:46:24

Odpowiedz
barto dzieks, mialem wora Atmosa, przeszedlem na Montane, roznica kilku klas a cena podobna..

warmpeace szyje w PRL... (no i pracuje z Czechem, tzw. malym Niemcem... c*~@ek) jak bede mial okazje pomacac, to moze za te piniandze kupie, zeby sie przekonac i potem oddam bratu... ;-) ostatecznosc...

piteros, dzieki za szybkiego mejla do firmy, czy wiesz czy Cumulus szyje w PL? Jak w PL, to bym ich chcial zaczac kupowac/promowac ;-) Renata ma ich lekki spiwor zrobiony czesciowo na specjalne zyczenie, a nawet nie wiem, gdzie produkuja, wstyd...

kris, ten sam pertex 29g/m^2 wykorzystuja w swoich swetrach puchowych, wiec trwalosc ta sama, spojrz jeszcze na ich strone, ale tak mi sie wydaje
-------------------------------------------
letko na lato

Odpowiedz
test wiatrówki Trail Fire Windbreaker Columbia z systemem OmniHeat
http://tiny.pl/h8q5x

Odpowiedz
@radziq
Większość produkcji Warmpeace'a odbywa się w Červený Kostelec Czechy i w Chinach, a u nas szyją tylko rękawiczki.
---
Edytowany: 2013-03-18 13:43:24

Odpowiedz
piteros
a produkcja Cumulusa?
Polska?
-------------------------------------------
letko na lato

Odpowiedz
ze strony cumulus.pl
''Nasze śpiwory w całości produkowane są w Polsce, a dokładnie w Gdyni przy ulicy Szyprów 4''

OT
zastanawiałem się co to PRL... ale jeśli to Polska, to czuję się zniesmaczony.

Odpowiedz
People Republic of China... mialo byc...
sorrrrry za literowke...

bart w ramach rekompensaty, za to, ze Cie urazilem, mam dla Ciebie 6 naklejek Montano, wyslij mi prosze adres na priva, u mnie sie przewalaja od lat, kiedys narzekales ze nie dostales z bluza, na dzien chlopaka dotra...
-------------------------------------------
letko na lato

Odpowiedz
Koledzy która wiatrówka najlepiej z kapturem ma też pętelki na kciuk?
Potrzebna mi do turystyki :) najlepiej z Pertexu czy czegoś podobnego.

Odpowiedz
Mój Warmpeace Escape ma na pewno otwory na kciuki w rękawach.
Nie wiem czy podobne rozwiązanie ma Warmpeace Fly (trzeba zapytać Warrada, on ma Fly'a).
-------------------------------------------
http://www.westerplatte.org

Odpowiedz
i jeden i drugi model nie jest na pertexie :)

Odpowiedz
Właśnie sprawdziłem - Warmpeace Fly nie ma ani pętelek ani otworów na kciuk.
A przy okazji sprawdzania - szwy rękawów, kaptura są w porządku ale szwy przy ściągaczach w nadgarstku są wyjątkowo tandetnie zrobione: pełno wiszących nitek i gumka wystająca ze ściągaczy :(

Odpowiedz
A to u mnie nie ma problemów z jakością.
A propos Pertexu, to nie jedyna dobra tkanina na wiatrówki, ja o tej zastosowanej w Atmosie czy Escapie złego słowa nie powiem. Zapewne są materiały cieńsze i lżejsze, ale nie popadam w skrajności, żeby się licytować np. o 30 gramów w tę, czy we w tę :)

Odpowiedz
Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Przeczytałem Twój test Blatio, kurtka wygląda interesująco :)

Odpowiedz
Edtheduck - CAMP ma coś takiego ino z naciągiem na mały palec i do tego kurtałka bez pleców. Magic Anorak bodajże.
---
Edytowany: 2013-03-20 23:19:41
-------------------------------------------
picasaweb.google.com/rzez.immi

Odpowiedz


Skocz do: