To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
Nie, spokojnie. Na polskie bechatki wz.93 nikt się jeszcze z Państwa Środka nie połaszczył. Co innego ciuchy amerykańskie, np. kurtki M65, itp. ;)

Odpowiedz
Jak czyścić parkę M65? Wydaje mi się, że to tłuste plamy. Przebijają na druga stronę tkaniny. Ten egzemplarz ma 35% nylonu.

Odpowiedz
Zacznij od płynu do mycia garów. Potem można próbować rozpuszczalnikami różnymi. Ja testowałem na kurtce M65 i nie zaszkodziło. Po wszystkim warto jeszcze normalnie wyprać w pralce.
---
Edytowany: 2013-12-23 20:03:15

Odpowiedz
Tym płynem to trzeć czy jak? Jakie rozpuszczalniki masz na myśli?

Odpowiedz
jak zaplamiłem tłuszczem softa swojego,to 2 razy na szczotkę płyn do naczyń i delikatnie szorowałem to miejsce,potem do prania na krótki program,tak dwa razy zrobiłem i zeszła plama,ale taka 3x5 cm

Odpowiedz
Przy plamach ze smaru: benzyna ekstrakcyjna na plamę i na czysty gałganek bawełniany i delikatnie kilkakrotnie ścierasz plamę Spłukujesz, potem ludwik albo jakiś detergent do garów żeby usunąć resztę tłuszczu (benzyna rozpuszcza tłuszcz ale go nie usuwa) i delikatnie zapierasz w ręku. A potem do pralki albo pranie ręczne po całości żeby kurtka była równomiernie uprana.

Odpowiedz
Jako rzecze Józwa.

Odpowiedz
Witam

Mam pytanie gdzie można dostać najprostszy model kurtki typu smock w kolorze czarnym (chodzi o tą wzorowaną na kurtce SAS) może być kopia lub co bardziej pożądane oryginał, chodzi o kurtkę z 6 lub 8 kieszeniami.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Można szukać arcydrogich kurtek Arktisa na przykład (w Polsce nie bardzo), aczkolwiek tak na szybko i łatwo osiągalna będzie czarna Field Parka 2008 od polskiego Helikona. Tylko trzeba pytać u sprzedawców internetowych typu e-militaria.pl, żeby sprawdzić, czy mają na stanie, bo na Alledrogo puszcza w tej chwili.

Odpowiedz
Witam, mam taką parkę tylko w wz 93 i jest trochę przekombinowana jak dla mnie, gdyby nie było tych kieszeni na rękawach to jeszcze spoko, a tak te kieszenie z siatka za siatka pod siatka itd, znalazłem dziś taką i o taką mi chodzi, z tym, ze jakby gdzieś taniej się udało choćby kopię, wie ktoś kto oprócz helikona robi takie parki?

http://www.vest.pl/product-pol-1790-Kurt...ZARNA.html

Pozdrawiam

Odpowiedz
Taniej? Te 319 zł za czarnego Webtexa jest moim zdaniem nienajgorszą ceną. Helikon jest niewiele tańszy. Za Arktisa zapłaciłbyś dwa, jeśli nie trzy razy drożej.
Ewentualnie jeszcze Mil-Tec i chyba Leo Kohler coś smockopodobnego robił, ale trzeba się porozglądać. Zresztą Mil-Tec jest nawet na tej samej stronce, kosztuje 299 zł, więc to nawet więcej niż Helikon.

Ewentualnie uderzyć do Supera na Tacticalu, może uszyje na zamówienie, ale na pewno nie licz, że będzie taniej :)
---
Edytowany: 2014-02-12 10:27:13

Odpowiedz
nie wiem, nie znam się ;) może jakąś używkę ktoś ma?;) a ten web tex to kontrakt czy tez cos w podobie do helikona?

Odpowiedz
Web-tex to nie kontrakt, to cywilna produkcja. Czy jakość jest lepsza od Helikona? Tego nie wiem, opinie są różne, ale w tej chwili ten czarny smock jest jedynym ciuchem w tym kroju (SAS smock) dostępnym we w miarę rozsądnej cenie.

Odpowiedz
aha, tak czy siak jest w takim kroju jak bym chciał do miasta, bo te 1500 kieszeni helikona czy tej kurtki KSK mi nie potrzebne, mam helke wz 93 i w terenie sobie chwale, ale na codzien wole cos bardziej ''ucywilizowanego'' ;) dzięki Pozdrawiam

Odpowiedz
Smocki tym się właśnie charakteryzują, że mają od zaj..nia kieszeni...

Odpowiedz
Coś takiego jeszcze wyszunpałem, z MFH:

http://m65.pl/product-pol-1410-Commando-...black.html

Tyle, że też będzie miało kieszeni zatrzęsienie, bo i na tyłku też są :)

Odpowiedz
pierwszy nie miał kilkunastu, i o taki mi chodzi, co innego w teren wtedy kieszonki się przydają jak wspomniałem, dzięki i Pozdrawiam

Odpowiedz
Witam

mam jeszcze pytanie, czy zna ktoś jakiś dobry impregnat może być w sprayu do odzieży jak i skóry, bo kiedyś kupiłem impregnat dostepny w drogerii na R, niemiecka jakosc srututu itd i to byl taki impregnat ze lepiej by chyba wyszlo jakbym buty pasta przesmarowal, a pamietam ze na moich ICW Bates był fabrycznie taki impregnat ze ta woda sie wogole nie imala, odpychalo na maxa, wytrzymalo to z pol roku jak nie lepiej a potem juz zaczelo brac, jest cos na rynku na wzór fabrycznego impregnatu?

Odpowiedz
Fabrycznie zaimpregnowanej nowej skóry nie da się odtworzyć 1:1
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Cały wątek jest o impregnacji obuwia. Nic więcej, niż tam napisano, się nie dowiesz.

Jeśli chodzi o skuteczną impregnację skóry, z zachowaniem jej długiej żywotności, to tylko impregnacja tłuszczowa.

Polecam forum wbutach.pl i porady admina - AXE316.

W skrócie, ode mnie - najlepszy zestaw jakiego używałem, to HP Oil Protector w sprayu (jako podkład pod impregnację właściwą) + tłuszczo-wosk Tarrago Tucan na wierzch.

Jeśli chodzi o tkaninę (np. wstawki z Cordury w butach), to zapomnij - nigdy tego niczym skutecznie nie zaimpregnujesz.

Odpowiedz


Skocz do: