To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
Jedno sprostowanie tkanina US18 to 63% bawełny i 37% elany. Odwrotne proporcje maja miltekowe wyroby.

Odpowiedz
Chciałbym zapytać o dwie sprawy.
Czy amerykańskie ponczo ma taki sam rozstaw zatrzasków jak holenderskie?
Czy polska siatka maskująca zastosowana jako osłona płotu przed wścibskimi spojrzeniami wytrzyma pięć lat zakładając, że nie będzie zdejmowana na zimę?

Odpowiedz
Używa ktoś krótkich spodni BDU Helikon?

Czy sięgają sporo za kolana?

Odpowiedz
nie sięgają sporo za kolana, moje minimalnie. Poza tym są ze słabego materiału, słabe szycie, cena z dupy.

Odpowiedz
hmm...no to lipa - a jakaś alternatywa tego typu?

Odpowiedz
Kupić kontraktowe BDU ze 100% bawełny, albo (chyba nawet lepiej) polskie spodnie wojskowe w ripstopie, np. pustynne i dać mamie, sąsiadce albo krawcowej do obcięcia i podszycia na maszynie.

Odpowiedz
Nawet posiadam kilka par kontraktowych BDU, ale szkoda ciąć bo są nówki :)

Dlatego myślałem na tymi krótkimi helikonami bo ten sam krój...ale jeśli materiał to taki szit...

Odpowiedz
~Ciągnik Zetor - polskie najstarsze siatki (te z bawełnianymi tasiemkami) wytrzymują około 2 lat non-stop, przy czym już po roku najczęściej mają już jednolitą szaroburą barwę, siatka systemu ''glony'' też nie wytrzyma 5 lat, góra dwa-trzy lata (a i to pod warunkiem że będzie latem w cieniu), bo gubi to włókniste wypełnienie. Siatka nowszego systemu (z doczepionymi tasiemkami z tworzywa sztucznego) wytrzymuje zdecydowanie dłużej, i jest szansa że 5 lat postoi. Zima tak nie wykańcza siatek jak letnie słońce, więc to głównie na to bierz poprawkę.
Pozdrawiam!

Odpowiedz
p.s. jakość w Helikonie tak spadła? bo kiedyś nie była za bardzo narzekań na trwałość produktów o ile pamiętam..

Odpowiedz
jestem zielony w sprawach militarii i wojsk, ich ubioru itp. chciałem kupić spodnie moro, lecz kompletnie nie wiem które z nich będą bardziej wytrzymałe i wygodne
http://www.e-militaria.pl/p-1121/spodnie...dland-wz93
czy
http://www.e-militaria.pl/p-288/spodnie-...93-ripstop
z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !
-------------------------------------------
~s!ck.

Odpowiedz
Jedno jest pewne, nie we wszystkich jednostkach stosuje się te spodnie. W sumie powiem szczerze, że pierwszy raz je widzę.
-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz
~s!ck. musisz pamiętać, że te spodnie stosuje się jako wierzchnia odzież. My w takich spodniach jeździmy tylko na strzelania i na warte ale tylko jak jest mokro i temp. spada poniżej 0'C. Oczywiście pod nimi mamy spodnie Wojskowe Moro Wz93. Pozdrawiam
-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz
nicram4 spodnie te są mi potrzebne do chodzenia po lesie i inne wyprawy, gdyż jestem bardzo zaangażowanym harcerzem.
-------------------------------------------
~s!ck.

Odpowiedz
@ nicram4 - nie wiem czy Cię dobrze rozumiem i czy Ty dobrze rozumiesz o czym piszesz - piszesz o cywilnych bawełniano-poliestrowych Helikonach CPU, czy też bawełniano-nylonowych Helikonach SFU (do których linki wrzucił ~s!ck), że:

>> ''nie we wszystkich jednostkach stosuje się te spodnie''.

Wow, nie wiedziałem, że Wojsko Polskie stosuje oficjalnie wyroby Helikona w jakichkolwiek jednostkach :P

Piszesz też, że ZAKŁADASZ JE NA spodnie moro wz.93 w mokrych warunkach albo poniżej 0'C?

Przecież to jakiś bezsens - bawełniane cywilne bojówki na bawełniane wojskowe spodnie? Pierwszy raz o takim patencie słyszę :D

>> ''W sumie powiem szczerze, że pierwszy raz je widzę.''

No to jak w końcu, zakładasz te Helikony na spodnie wz.93, czy je pierwszy raz widzisz?

Nie chodziło Ci przypadkiem o spodnie goretexowe (membranowe) z zestawu tzw. ''ubrania ochronnego'' wz.128/MON, które mogą być zakładane na spodnie wz.93?
Jeśli tak, to nie wiem jakim cudem można je było pomylić z cywilnymi produktami Helikona z linków ~s!cka ;)
---
Edytowany: 2012-05-12 14:39:09

Odpowiedz
Spodni nie pomyliłem. We wszystkim innym masz 100% racji. Mój Post do usunięcia
-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz
Chcę kupić kontrakty BDU i zrobić z nich krótkie spodnie - pytanie:

W pasie mają być MEDIUM, ale czy ma dla mnie znaczenie ich długość?
Jeśli wezmę medium-short albo medium-long czy będzie to miało wpływ na proporcje spodni od kolan w górę?...(np. wysokość wszycia bocznych kieszeni itp.)

Odpowiedz
Wydaje mi się, że nie powinno, ale tak naprawdę w ramach jednego rozmiaru spodnie mogą się pod tymi względami różnić z powodu pewnych tolerancji wykonawczych. U mnie dwie pary BDU kontraktowych, w teoretycznie tym samym rozmiarze, różniły się między sobą delikatnie wysokością naszycia kieszeni (nieznacznie) i w dość wyraźny sposób wysokością stanu - jedne mi odsłaniały ''rowa'' przy kucaniu i siadaniu, a drugie nie :P
Poza tym w tych pierwszych były delikatnie dłuższe nogawki.

Tak więc moim zdaniem - nie ma wyraźnej reguły, ale za wielkich różnic być nie powinno.
---
Edytowany: 2012-05-16 15:35:17

Odpowiedz
Najbardziej denerwujące będzie niedopasowanie zaszywek w okolicach kolan (jeśli w bdu są takowe).

Odpowiedz
Nie ma :D
W kontraktowych nie ma zaszewek, są tylko łaty naszyte prosto.

Zaszewki są tylko w cywilnych BDU Helikona, jako ichniejsze ''udoskonalenie'' (i akurat za to lubię BDU Helikona, bo w kontraktowych nie mogę za wysoko podnosić kolan, a w Helikonach mogę :P). W kontraktowych takowego wynalazku nie ma.
Zaszewki były w kontraktowych, ale M65 i to podwójne.

Odpowiedz
Wydaje się że najlepiej BDU równo z końcem wzmocnienia spodni na kolanach (podwójnego materiału), a następnie nieco więcej założyć materiału do wewnątrz...

Odpowiedz


Skocz do: