To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
Ok, chodziło mi o tzw. przewiewność. W bawełnie w upały się człowiek nieco mniej zapoci, co nie znaczy że bawełna szybciej schnie od nyco. Aczkolwiek z moich doświadczeń z ripstopową bawełną wiem, że na ciele to schnie naprawdę szybko. Zarówno w przypadku moich bawełnianych Helikonów, w których mnie parę razy zlało, jak i w przypadku posiadanej przeze mnie bluzy RDF ze 100% bawełny ripstop, w której też swego czasu zaliczyłem deszcz, co prawda w mieście, ale zawsze :)
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz

Riju- Masz do wyboru
http://www.toko.ch/en/productDetail/5582...Proof.html
lub Nikwax cotton proff - jest też bobry ale szybko schodzi...
http://www.sklepturysty.com.pl/index.php...rers_id=70

To powino pomóc - ale najpier wypierz w jakims impregancie do bawełny polecam - Nikwax cotton proff - Helikon generalnie szyje spodnie z surowego Nyco/ Nyco Rip-stop/ Bawełna Rip-stop - a np w USA w czasie produkcji ten materiał jest jeszcze czymś spryskiwany i nie chodzi mi to o Quarpel...

Będą przyjemniejsze w dotyku, szybciej będą schły a plamy łatwiej schodzić...
-------------------------------------------
:)

Odpowiedz
@Biatio
przez tropical podejrzewam chodzi poprostu o BDU w rip-stopie. Moje dpmy też się zaczęły mechacić koło kroku.
@riju
porównując BDU w rip-stopie i Lightweighty polecam raczej te drugie, wygodniejsze i wytrzymalsze. Co do oliwek to zobacz może ofertę 5.11 i innych firm taktycznych. Adresów żadnych nie podam :). Co do możliwości zazwyczaj tam gdzie nie powinno nosić się kamuflażu najlepiej wogóle nie nosić nic przypominającego mundur.

Odpowiedz
No, jeśli chodzi o coś ''niekamuflowatego'', to 5.11 i ich kultowe portki byłyby dobrym wyborem. Opcjonalnie BDU Helikona, ale piaskowe gładkie.

Frankie:
Ale o których Lightweightach mówisz? S95, S2000, czy S2005? Bo S95 nawet do bawełnianych BDU raczej nie podejdą z wytrzymałością. S2000 i S2005 owszem, ale nie S95 ;]
---
Edytowany: 2009-06-14 21:48:14
-------------------------------------------
Calmness is... erm... what?

Odpowiedz
@Biatio
Pewnie masz rację, nie znam się tak na ciuchach armii brytyjskiej. Generalnie jednak Lightweighty uchodzą za wytrzymałe, na Allegro jest ich masa z demobilu czego nie można powiedzieć o BDU w rip-stopie. Przemawia za nimi także cena, ja swoje w komplecie z koszulą o ciut przy krótkich rękawach (chodzę w podwiniętych) dałem 8,5 zł.

Odpowiedz
@Blatio - o wytrzymałości helikonowych BDU w ripstopie tez nie można powiedzieć zbyt wiele :) znaczy szybko się kończą.
---
Edytowany: 2009-06-16 23:29:26

Odpowiedz
@Ludz
Tak powiadają, a zwłaszcza o bawełnie. Mysłałem nad spodniami SFU w oliwce ale chyba się z nich wyleczyłem.

Odpowiedz
No to ja jako posiadacz zarówno Helikonów w ripstopie, jak i BDU w ripstopie, śmiem powiedzieć, że w porównaniu z Lightweightami, oba wymienione przez mnie modele spodni są pancerne.
Ludz, miałeś pecha do tych Helikonów, bo moje się trzymają bardzo zacnie już od czerwca 2007.
Zaś kontraktowe BDU w ripstopie to już czołg w porówaniu z Lightweightami.

Zaś ilość spodni brytyjskich na Allegro o NICZYM nie świadczy. Świadczy tylko o tym, że Art-Fox czy Zielonapantera dużo ich sprowadzają. Zaś BDU jest mniej, bo z USA jest jakby nieco dalej niż z Wielkiej Brytanii... Poza tym wszędzie osiągalne są kopie BDU, więc ludzie wolą kupować kopie. A widział ktoś podróbki brytyjskich? Bo ja nie :P
Poza tym inna sprawa - mało jest BDU na Allegro, bo ludzie jak już je kupili, to z reguły ich nie chcą sprzedawać.

Ja nadal się będę upierał, że Lightweighty S95 nie podchodzą wytrzymałością do BDU. Nawet do moich Helikonów.
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
https://ngt.pl/thread-5371-page-2.html
nie tylko ja, jak widzę.

A jutro jak będę miał chwilkę czasu, to zaprezentuję, co zostało z pięknych i spranych BDU po wizycie w tatrach w maju. ostrzegam, drastyczne. ;)

Odpowiedz
Ok, nie sprzeczam się, tylko mówię na podstawie swoich doświadczeń. Musiał mi się jakiś szczęśliwy egzemplarz trafić :P
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Mam pytanko chce sobie kupić coś cywilnego do kicania w letnie wiczory i wpadły mi w oko dwie pary spodni - nie wiem które wybrać a cena jest taka sama:

http://tiny.pl/3kt4 - Texat Acu - krój kontraktów mi się podoba chodze już w nich jakis czas - a tu mamy ciekawy materiał Baweła 20% Nylon 80% w RIP-STOPie i kolor czarny - czyli nie aż taki wojskowy :)
http://tiny.pl/3ktk - Helikon M65 w bawełnie rip-stop - trudny wybór najchętniej wzioł bym oba modele ale kasy mam na 1 model...

Co myslicie które są lepsze..?
-------------------------------------------
Who could help me?

Odpowiedz
to już zależy od ciebie Helikon sprawdzony prawda ,a ( Texar ) to już nie tak do końca pewne , ale zależy od ciebie jaki chcesz mieć krój bo m65 będą szerokie ,a UCP są wąskie ,zaś m65 w desercie 3 color strasznie się brudzą , a czarne bardzo blakną od słońca i robią się brązowe lub żółte , a więc zastanów się na np kolorem innym ,tylko jeszcze tyle ,że Helikony będą lepiej oddychać

Odpowiedz
No dobra, mam nadzieję, że tym razem w dobry miejscu wsadzę post.
A zatem... jak pisałem kilka dni temu zakupiłem M65. Ale ponieważ idzie lato, ta kurtka może być za ciepła/za ciężka. Chciałbym mieć coś lżejszego, co można nałożyć na T-shirt w chłodniejszy wieczór na przykład.
W pierwszej kolejności pomyślałem o bluzie BDU - ale jak widzę, panuje tu spora rozbieżność. Są w różnych mieszankach materiałów, różne sploty (Rip-Stop i nie Rip-Stop), różni producenci. Może macie jakieś przećwiczone propozycje, pozycje :-) może niekoniecznie BDU?
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Softshell/Windshirt najlepiej oryginał, jeśli budżet ogranicza to kopie Helikonową.
A jeśli BDU to jak dla mnie tylko 50/50 Ripstop. Tu o oryginał dużo łatwiej w przystępnej cenie. Tyle że kolorystyka to woodland/desert, ewentualnie krój ACU w ATD.

Odpowiedz
Co to jest ATD?

Odpowiedz
Jak ACU, to raczej w UCP...?

Misiacz, jak na lato, to pomyśl o ciuchach brytyjskich, np. bluza-koszula Lightweight w DPM-ie. Na Allegro są osiągalne kontrakty za grosze. Lekka, praktyczna, posiada dwie ogromne kieszenie na klacie (niestety u dołu nie ma).

Jakbyś nie był pewny co jest jakie w DPM-ie, to pisz do mnie na priva. Trochę było tych wszystkich odmian, Tropicale, Lightweighty S95, S2000 i S2005, łącznie ze spodniami i kurtkami. Jak coś, to Ci objaśnię co i jak. Sploty i tkaniny też ;)

Z bluz BDU, to myślę, że na lato obejdzie Helikonowe 100% bawełna ripstop. Mam spodnie z tego i się sprawdza nieźle. Ostatnio chodziłem w kontraktowych BDU Desert z ripstopu NYCO 50/50 no i troszkę mi było ciepławo w nich w słoneczny dzień...
-------------------------------------------
Calmness... calmness... erm... what's that?

Odpowiedz
E no dobra, semantyka. Gdzieś się spotkałem i z ATD, ale zdaje się, że przy Propperze na cywilny rynek (to chyba miało być All Terrain Digital).

Odpowiedz
A, to było tak od razu, że o cywila chodzi... :P

Odpowiedz
No to skoro bluzę DPM Lightweight już mam (jak się haniebnie wyrwałem w wątku o M65 :-) ) to pozostaje mi kupić jakieś spodenki. Chociaż mimo wszystko BDU też mnie kusi... Dziś wpadnę do Pentagonu i zbadam możliwości.

Odpowiedz
Tylko żadnych Mil-Tec'ów przypadkiem nie kupuj.

Odpowiedz


Skocz do: