To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
niea ile masz w klacie? XL na na dużą osobę

Odpowiedz
w klatce 114 cm i tyle samo w brzuchu. Te XL to rozmiar który kupuję w Polsce. Na tych ''hamerykańskich'' się nie znam
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
Jak masz 114 w klacie i w brzuchu, to rozmiar Large powinien być jeszcze ok, ponieważ L w US Army jest dla rozmiaru 104-114 cm w klacie. Więc się na styk powinieneś zmieścić, zakładając, że ta kurtka trzyma kontraktową rozmiarówkę.
Bo ten kontrakt wygląda mi niestety nieco podejrzanie, albo ja się znowu na czymś nie znam. Niech się wypowiedzą lepsi spece ode mnie ;)
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
co Ci sie wydaje podejrzane? Pisz bez skrupułów. Byłem dzisiaj w sklepie i przymierzałem N3b Helikona Rozmiar large pasuje ale mi nie o taką kurkę chodzi
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
Ale Heliokon nie ma kurtki N3B chyba Fostex sorki literówka

Odpowiedz
może i fostex. Ja mało orientuję w militatiach. Jestem rezerwistą od prawie 40 lat. Ale kurtkę chcę sobie kupić porządną. W końcu zacznę się interesować TNF tylko że to zbyt drogo
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
Tadeklodz, nie jestem specjalistą od najnowszych kontraktów US Army, po prostu tej formy zapisu jeszcze nie widziałem. Być może jest ona prawidłowa, dlatego poprosiłem aby wypowiedział się ktoś, kto się w tym lepiej orientuje. Natomiast co jest pocieszające, to fakt, że numer NSN, jaki sprawdziłem w bazie NSN jest prawidłowy i wskazuje dokładnie na ten ciuch, w rozmiarze Large/Regular. Kolor i wypełnienie się też zgadza z opisem.
Pod tym względem nie mogę się przyczepić.
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Te najnowsze kontrakty maja taki dziwny zapis. Mam polar Us Army i teraz ten underwear level II i właśnie są na nich te nowe ''dziwne'' nr kontraktów. Zresztą ten gość z jakiejś bazy ma te ciuchy. kupilem od niego kiedyś 2x marpat jeden proppera, drugi apparel i ACU.

Odpowiedz
Jeśli tak, to ok. Zawsze to dla mnie jakiś news :)
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
ostatecznie wolę zapłacić temu polskiemu amerykaninowi 450 zł może trochę więcej niż w Nysie 800 zł. Ale jutro pojadę do sklepu podróżnika i zobaczę tę kurteczkę na gęsiej podpince tak z ciekawości 1200 zł cena zaporowa. Chyba kazałbym sobie włożyć do trumny aby nie zmarznąć
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
przed zakupem radze Ci wysłac do niego mail z zapytanie o dokladne wymiary, szerokosc, rękawy, dlugość itp

Odpowiedz
już wysłałem głównie o szerokość pod pachami aby nie była zbyt obszerna lub ciasna. Długość powinna być dobra pisze że parka a one są przedłużane ja mam 176 i rąk jak małpa nie mam.
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
Tadeklodz jak twój nick faktycznie nawiązuje do Łodzi, to w najbliższą sobotę jest ''Moto Weteran Bazar'' jedna z największych giełd milityarnych w okolicy w roku. Będzie masa tego typu sprzętu, a wraz z nią okazja do mierzenia itp ... oglądania na żywo nic nie zastąpi ;)

Miejsce hala Expo na Politechniki/Stefanowskiego, sobota 17 stycznia.

Odpowiedz
bolas. Znakomita wiadomość. Oczywiście że tam popełznę popatrzeć.. Halę znam kolega był kir. budowy
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
no jestem po ''wizycie'' w Sklepie Podróżnika''. Wnioski następujące:
1/ kupno podpinki TNF do parki ww firmy mija się z celem 370 zł i będzie mi zimno w kilkunastopniowe mrozy
2/ zaoferowano mi kurtkę puchową jakiejś firmy na H za 600 zł w niej byłoby mi ciepło niestety wyglądam w niej jak bomba przed wybuchem
3./ Obejrzałem kurtkę TNF triclimate z podpinką puchową extra podoba mi się ale ta cena 1200 zł / skłonni byliby dać rabat ale rozmiar L jest dla mnie zbyt mały/ Chyba poczekam do jesieni z zakupem
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
Czesc
Szukam krotkich spodni w woodlandzie, na allegro sa tylko w kopiach i jakies takie nie teges ;)
Sa wogole produkowane krotkie kontrakty? Czy trzeba kupic dlugie i obciac?
Ew. poleccie jakis model z kopii, czego szukac, bo teraz nie sezon i wybor maly.
pozdro.
-------------------------------------------
Marcos

Odpowiedz
Marcos - nie ma kontraktowych (woodland - zakładam że chodzi Ci o Amerykanów) krótkich spodni polowych. Chyba tylko Francuzi używają krótkich spodni.

P.S. Helikon jest często chwalony za swoje kopie - może kup ich spodnie BDU i ciachnij.
---
Edytowany: 2009-01-21 11:53:42

Odpowiedz
Dzieki Jozwa, tak myslalem.
A mozecie cos polecic z krotkich, obciac dlugie czy sa do dostania jakies fajne z dobrego materialu?
-------------------------------------------
Marcos

Odpowiedz
Kiedyś kupiłem długie pustynne. Nówka, jakaś podróbka. Były sporo tańsze niż krótkie. Z nogawek moja siostrzenica dostała sukienkę w camo pustynne :-) Była zachwycona. Nic nie może się zmarnować :-)
Z tym, że obciąłem je dosyć wysoko. ''Krótkie'' spodnie kończące się nad kolanami, to nie pies ni wydra.

Odpowiedz
ja mam na lato mitecki ,wstyd się przyznac ,no ale dają sobie w miarę rade kolor blaknie i to w miarę szybko ale na lato są spoko

Odpowiedz


Skocz do: