To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
Wielkie dzięki, pozdrawiam. Którą polecasz mcm2? Rozumiem, ze nyco ripstop jest mocniejszy? Pisząc miechowate masz na myśli to, ze ta późniejsza, ma po prostu naszyty prostokąt materiału ''na płasko'', a te miechowate mają takie jakby ścianki boczne jeszcze - kieszeń bardziej przypomina prostopadłościan, tak? Jeszcze jedno: sprzedawca mówi, że obie są 100% cotton, myślisz mcm2, że to nie możliwe?

Odpowiedz
Scout: Nyco ripstop jest mocniejszy, ale trochę mniej przewiewny od 100% cotton ripstop. Kieszenie świetnie opisałeś. Bluza 100% cotton ripstop ma kieszenie miechowate, a ta z nyco ripstop - przyszyte ''płasko''. Bluza nyco ripstop jest bardziej elegancka ze względu właśnie na ''płaskie'' dolne kieszenie. Na upały trochę lepszy będzie 100% cotton ripstop, ale różnica komfortu nie jest duża - bluza nyco ripstop też się nadaje na lato. Nie umiem odpowiedzieć na Twoje ostatnie pytanie. Z tego, co wiem, mundurów BDU ze 100% cottonu ripstop nie produkuje się od 1995 roku, zastąpiły je mundury z nyco ripstopu. Ale czy wcześniej nastąpiła zmiana kroju, to nie wiem. Pozdrawiam.
Scout: Jeśli obie są z 100% cottonu ripstop, wybrałbym tę bez patek z tyłu, czyli z ''płaskimi'' kieszeniami. Lepiej leży. Lepiej się czuję w bluzie o takim fasonie..
Edytowany: 2008-06-03 21:49:44
---
Edytowany: 2008-06-03 22:21:40
---
Edytowany: 2008-06-03 22:23:05

Odpowiedz
Wielkie dzięki raz jeszcze, niech tak będzie, chociaż jest o 5 złotych droższa ;). Pozdrawiam.

Odpowiedz
Nie wiem czy mogę ale pozwolę sobie zamieścić ogloszenie: Mam do sprzedania bluzę BDU rozmiar L / S. Materiał: NYCO ripstop. Stan - używana, bardzo dobry. Jakby ktos był chętny niech sie odzywa na maila. kuba.kijewski@gmail.com
Pozdrawiam
---
Edytowany: 2008-06-04 07:48:25
-------------------------------------------
Varsovia...semper invicta - semper heroica !

Odpowiedz
Witam!
Mam pytanie:
Czym roznia sie spodnie DPM COMBAT TROPICAL DESERT od DESERT LIGHTWEIGHT DPM.
Oba rodzaje spodni sa w kamo desert ale ktore sa obecnie uzywane w iraku??

Pozdrawiam
-------------------------------------------
MaTyS

Odpowiedz
~MaTyS było o tym już pisane. Jak zadasz to pytanie tu http://royalmarines.pl/ to uzyskasz odpowiedz na swoja pytanie to jest forum armii brytyjskiej.
---
Edytowany: 2008-06-08 15:29:31

Odpowiedz
Mam problem, a mianowicie zakupiłem nowe jump boots i chciałem od razu przymierzyć, oczywiście za mocno szarpnąłem i jedna z rzemiennych sznurówek poszła ( nie namoczyłem ich ) Wiecie gdzie można takie dostać? Bo jak się okazało jest to duuuży kłopot

Odpowiedz
Uuu, może być ciężko. Poszukaj pierw na Allegro, potem ewentualnie może u jakiego szewca lub kaletnika... a nie lepiej w ogóle wymienić rzemienne sznurówki na trwalsze tekstylne?
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Witam wszystkich,

Zamierzam kupić ECWCSa US I generacji. Problem w tym, że nie wiem, jaki rozmiar będzie na mnie leżał. W niektórych sklepach podaje się rozmiar klatki z metki - dla XL jest to 115 cm (z metki), w innych klatka dla XL - 135 cm. O co tu chodzi? Czy ta pierwsza liczba to obwód 'nagiej' klaty na wdechu, a ta druga to maksymalny obwód kurtki od wewnątrz na wysokości piersi?

Odpowiedz
Tak jak napisałeś - pierwsze (115) to planowy obwód twojej klaty, a drugi to obwód samej kurtki (135), który w tym przypadku się zgadza, jeśli chodzi o szerokość XL. Large ma około 128 cm obwodu kurtki, Medium ok. 120 cm, a Small ok. 110-112, o ile pamiętam :)
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Czyli XL będzie dobre przy zestawie: podkoszulek (ew. koszula na wierzch), jako izolacja - polar lub pianka, na to ECWCS. Mam 183 cm i 115 w klacie na wdechu...

Odpowiedz
Powinno być ok. ECWCS I gen było planowo zakładane na ten paskudny i grubaśny polar zwany ''bearsuit'', ciepły ale brzydki, o taki:
http://sklep.fort.send.pl/photo/361z.jpg
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Wiem, mam tego misia :D Jest uber-ciepły ;) Nie wiem tylko dlaczego, jak na rozmiar XL, na mnie wygląda jak zdjęty z karłowatego Chińczyka - ma za krótkie rękawy i przylega nieco za mocno.
Osobiście uważam że od 'teddybear' lepsza jest gruba, bawełniana bluza z futrem - testowałem ją razem z parką M65 w bardzo mroźną zimę. :)

Dzięki za radę. :)
---
Edytowany: 2008-07-25 21:05:02

Odpowiedz
polary teddybear tak już mają, że rękawy są krótkie. też taki posiadałem i też śmiesznie troche to wygladało. mialem również nr większy, ten już tak nie przylegał mocno i od razu bylo czuć różnicę w chłodne dni, musi być ścisły.

Odpowiedz
Wracając do ECWCS I Gen...

Zastanawiam się co to znaczy ''nowa'', widząc taki opis np. na aukcji znanego wam Jangarna z Allegro. ''Nowa'' jest za 450 złych polskich, ma metkę papierową z kodem paskowym i nalepkę ''Inspected'' na metce kurtki. To jest jakaś magazynówka ''niesmyrana'' poddana inspekcji przed wydaniem do cywila? Jak takie magazynowanie i wydanie do cywila ma się do zużycia membrany? Zastanawiam się, czy oni nie piorą tych kurtek, ew. traktują jakimiś chemicznymi specyfikami, które mogą wpłynąć na oddychalność? Bo jeżeli tak i membrana mimo ''inspekcji'' będzie po roku o kant d... potłuc, to czy nie lepiej kupić Helikona (i tak nie pomykam ''siłowo'' po górach i lasach).
---
Edytowany: 2008-07-31 21:13:45

Odpowiedz
Zwyrol brałem rok temu we wrześniu tak gdzie kurtkę od Jangarn. Właśnie gen1 i tez pisało ,że nówka bez metek ,ale metka znalazła się w kieszeni .Nowa czyli nie śmigana tak jak napisałeś ,bo macana na pewno w mojej kurtce membrana nie przecieka i oddycha w miarę dobrze ,gdyż w gen 1 masz dodatkową podszewkę z materiału przez co kurtka jest bardziej pancerna ,oraz osłania membranę ,przed jej zabrudzeniem ,jak będziesz kupował kurtkę to szukaj z jak najmłodszym kontraktem moja jest akurat z 2005 roku.
No mój gtx jest wykorzystywany przeze mnie jako kurtka na zimę gdy mocno pada śnieg ,albo jako przeciw deszczowa i spełnia moje wymagania idealnie.
Pozdrawiam
---
Edytowany: 2008-07-31 21:54:08

Odpowiedz
Kontrakt to:
SPO100-00-D-4021

Wychodzi mi na krzywe oko, że to 2000 rok, czyli ma 8 lat o_O
---
Edytowany: 2008-07-31 21:57:58
---
Edytowany: 2008-07-31 22:00:39

Odpowiedz
Niop moja ma akurat tylko 2 i używana sporadycznie nie cały rok prze zemnie, poczekaj może coś nowego wystawi albo zapytaj czy nie ma kurtek z młodszym kontraktem ,ja na swoja czekałem 3 tygodnie nim Jangarn ją wystawił.Powodzenia w szukaniu

Odpowiedz
Hm, to podaj, proszę, nr kontraktu swojej, żebym miał odniesienie. ;)
Też Tennier Industries?

Odpowiedz
Na życzenie dane z metki mojej parki GTX gen1.

8415012281316

SPO100-05-D-4040

TENNIER INDUSTRIES,INC
---
Edytowany: 2008-08-01 11:32:47

Odpowiedz


Skocz do: