To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
A co się nie zgadza?
Legginsy to inne określenie jakiego czasami używa się na gaiters czyli po naszemu stuptuty.
Bez paniki misie.
-------------------------------------------


Odpowiedz
skoro tak mówisz to niech tak będzie. dzięki. przekonałeś mnie ;-)

Odpowiedz
Tylko jedno ''ale'': te ochraniacze są naprawdę pancerne, jeżeli nie poruszasz się ''off-road'' poza utartymi szlakami po jakiś cierniach i innych malinach to dałbym sobie z nimi spokój i kupiłbym jakieś stuptuty typowo turystyczne.
-------------------------------------------


Odpowiedz
poruszam się po różnym terenie, a skoro mówisz że są aż tak pancerne, to nie będe musiał tak bardzo uważać, żeby rakami o siebie nie trzeć ;-)

Odpowiedz
witam !! mam pytanie odnosnie bluzy Desert......do ktorego byl produkowany ten model i czy ktos wie o tej firmie AMERICAN APPAREL,INC. a widzialem kortke tej firmy Golden Mfg Co. Inc. i jak by byla lepiej uszyta w sensie ze bardziej dopracowana jest to mozliwe ??

-------------------------------------------------------
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
~JohnnyBravo nie ma znaczenia jaka firma ,kontrakt to kontrakt każda jest taka sama bez wyrużnień ,a różnica w wymiarach to są centymetry tak że nie dopasujesz jej do konca idealnie do cm.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Witam. Powiedzcie mi cos o rozmiarach kontraktowych bluz bdu. Tylko chodzi mi o takie rzeczywiste rozmiary. Jak mam 114 to sie zmieszcze w M? ogólnie na Allegro strasznie marnie z większymi rozmiarami bdu.
pozdrawiam
-------------------------------------------
Varsovia...semper invicta - semper heroica !

Odpowiedz
Ja mam w klacie 103 i mam LR ze względu na to ze w ramionach trochę ciasno przy M i dlatego trochę większa ,aby pod nią jakiś polar dodatkowo ubrac nie gruby, bluzy są mniej obszerne od kurtek moja L ma w klacie 63

Odpowiedz
Dzięki devilll i Blatio. Czyli na pewno raczej muszę szukać rozmiaru L a nawet XL... a wcale nie łatwe to.
pozdrawiam
---
Edytowany: 2008-05-21 16:57:20
-------------------------------------------
Varsovia... semper invicta - semper heroica !

Odpowiedz
Kijus, ja mam 104 w klacie i Medium jest na mnie za wąskie w barach. Też noszę LR. Tobie to bym nawet polecał XLarge, bo na zdjęciu widzę, że w barach jesteś mocny.
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
najlepszym rozwiązaniem to w demobilu przymierzyc ,jedyne wyjście takie widzę ,a później allegro.

Odpowiedz
witam,spawa pilna

wiem,wiem,pewnie było już na forum,lecz obserwuję sporo aukcji ze spodniami... chodzi o to,że mam 186 wzrostu, +,- 106 kg wagi

dotychczas ze spodni wojskowych miałem proppera 6 kolor L-R, M 65 L-R

propper był idealny przy kupnie,po 2 latach M 65 jest OK...propper troszkę zmalał :)

ogólnie szukam spodni prostych w kroju,z szerokimi nogawkami...nie chcę się naciąc na ''MARCHEWKI''

w opisach jest ACU,BDU,MAPART ITP ITD-pewnie sporo więcej oznaczeń
które z nich są w szyciu proste,a które zaliczaja się do marchewek???

Odpowiedz
BDU zwą ''marchewkami''
Szerokie nogawki mają M65- oliv i woodland
ACU ,MARPAT(mam takie na stanie) mają nogawki średnie tzn.
trochę szersze od BDU a węższe od M65

Odpowiedz
JACA wszystkie kontrakty się zwężają prócz emek, jedyne rozwiązanie BDU z Helikona są proste.

Odpowiedz
Witam.
Od wielu lat jestem szczęśliwym posiadaczem pary spodni M-65 Winfielda z 72 roku, czas jednak mija i nawet one nie wyglądają już tak ''elegancko'' :) jak dawniej. Nadszedł czas na decyzje o kupnie kolejnych - mój rozmiar jest trudno dostępny wiec możliwości mam zawężone do dwóch konkretnych egzemplarzy. Obie pary to nowe Winfieldy, pierwsze 75, drugie 78 rok (niestety będę je kupował przez internet i nie mam możliwości przyjżenia się im w rzeczwyistości).
Kiedy kupowałem wiele lat temu tę parę którą mam do dzisiaj pamiętam, że wyraźnie widziałem różnice (w porownaniu z młodszymi kontraktami) w materiale z którego są uszyte i wybralem starszy ''rocznik'' bo wydawał się bardziej pancerny. Może miałem szczęście ale nigdy nia miałem problemów z białymi kieszeniami w moich spodniach (żadna z nich się nie przetarła, mimo że nosiłem w jednej zawsze duży scyzoryk). Dlatego też kieszenie z NYCO nie wydają mi się konieczne, znacznie ważniejsza jest dla mnie trwałość całej reszty.
Czy pomiędzy dwiema wspomnianymi parami z 75 i 78 r. Winfielda jest jakas różnica w trwałości/grubowsci materiału z którego zostały uszyte (Czy kieszenie z NYCO w nowszym egzemplarzu wiążą się ze zmianą wymogów, norm zgodnie z ktorymi miały być szyte) ?
pozdrawiam.

Odpowiedz
Billy nie ma to znaczenia ,tak samo jak w kurtce m65 najpierw były białe ,które później zostały zastąpione zielonymi z NYCO ,ale jak wiadomo starego kontraktu nic nie zastąpi,tak ze materiał może byc delikatnie innej struktury ,lecz nie powinien byc cieńszy niż w twoich kontraktach ,a od kogo bierzesz z allegr.pozdrawiam

Odpowiedz
[*przyjrzenia!!]

Myślę, że na punkcie trwałości sprzętu turystycznego mam trochę niezdrowe skrzywienie :). Ostatnio mierzyłem emki w sklepie przy placu bankowych i różnica w porównaniu z moimi starymi była spora, materiał tych sklepowych wydawał się znacznie mniej solidny (a kontrakt późny bo o ile pamiętam początek lat 80 tych). Niestety nie używałem równolegle kilku par, legendy o poszczególnych firmach i rocznikach krążą różne. Gutmann.

Odpowiedz
Billy ja mam 2 pary woodlandy z lat 80 nówki kupiłem oraz og z lat 70 też nówki, materiał jest już całkiem inny w obu parach ,ale obie są pancerne zwróc uwagę na usarmy_com_pl z allegro pewna osoba.

Odpowiedz
billy miałem okazje kiedyś widzieć zmagazynowane około 100 szt spodni m65 były podobne jeśli chodzi o rocznik, rozmiar, jak i firmę która je uszyła, i to w zasadzie jedyne co je łączyło bo jeśli chodzi o odcień koloru i materiał nie udało by mi się znaleźć kilkanaście podobnych sztuk

Odpowiedz
Dzięki. Zainteresowała mnie ta aukcja, czy jest jakaś przyczyna tak niskiej ceny?
http://allegro.pl/item369500809_nowe_kon...en_ml.html
Swoja drogą zupełnie nie potrafię zrozumieć jak to możliwe że w żadnym z amerykańskich internetowych demobili nie udało mi sie znaleźć tego rozmiaru, natomiast w polskich nie jest to łatwe i cena jest wysoka ale dostępne są.

Odpowiedz


Skocz do: