To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
Yanco, różnice między kurtką a tym czymś widzę. Tylko dla mnie koszula to coś co nosi sie pod kurtkę i ewentualnie swetrem/polarem i jest dodatkowo wpuszczone w spodnie. A to coś bardziej mi przypomina bluzę BDU. Jakoś sobie nie wyobrażam noszenia tej bluzo/koszuli pod kurtką, a tym bardziej pod polarem.

Odpowiedz
jagular - dokładnie tak. Moja pustynna ma kieszenie na rekawach,w tym jedną taką gęsto przeszyta na kilka pisadeł.
A co do podziału bluza/koszula to na metce stoi jak byk: ''JACKET COMBAT LIGHTWEIGHT'', a koszula to shirt.

Odpowiedz
masz racje to jest coś w rodzaju bluzy ale spoko można nosić pod kurtke(ale Temperate) bo tak jest noszona ta bluza i jako okrycie wierzchnie np.latem.
Mam dwie kurtki DPM i gdyby nie wstawki materiału na karku i przy kieszeniach to jest jak kurtka M65 bez podszewki czyli te kurtki są raczej cienkie a jeszcze cieńsze to kurtki tropical DPM


ta ale mer będzie wiedziała ale się gdzieś zakamuflowała
---
Edytowany: 2008-02-28 19:57:05

Odpowiedz
jak dla mnie to jacket combat lightweight to bluza:P a w sumie brak kieszeni na dole też umożliwia noszenie jej w puszczonej w spodnie jak i luzno. nowe modele mają tylko kieszenie na piersiach i dużo lepiej skonstruowane od poprzednich, choćby wziaść uwage kieszenie na zakładki i te guziki w kanadyjskim stylu
-------------------------------------------
aj em the prins of faking darknes

Odpowiedz
rzućcie okiem panowie

http://www.cadetdirect.com/products1.php?cat=5

wnioski nasuwają się same

Odpowiedz
czy ktoś mógłby coś powiedzieć o spodniach MULTICAM Proppera>

Odpowiedz
Yanco: edycja postów ... ;)
-------------------------------------------
And God said: Let there be NGT Military!

Odpowiedz
yanco jak chcesz takie spodenki znajdziesz na usarmy.pl ripstop 65/35 bawełna poliester ogólnie z tego co się orientuje sprawują się dobrze kamuflaż jest na licencji crye więc wyglądają też bardzo dobrze nie jest to chiński chłam szyty w jakiejś lepiance który po kilku praniach nie nadaj się do założenia
pozdro
-------------------------------------------
p.g

Odpowiedz
dzięki , chodzi mi właśnie o to jak się one mają czy firma ta ma dobre produkty,jak takie spodnie zachowują się po praniu itp,
szukałem sam https://ngt.pl/thread-768-page-6.html i najpierw sie ucieszyłem...myśle sobie mam odp. na moje pytanie...potem czytam....a na koniec się wkur....m
o propperze jest tylko jedna /dwie wypowiedzi reszta raczej pasuje do TEGO tematu...i jak tu się nie wkur....ć ??
---
Edytowany: 2008-02-29 00:03:27

Odpowiedz
Yanco, stare przysłowie głosi: ''Don't judge it. Accept it'' (''Nie osądzaj. Akceptuj'') ;)
-------------------------------------------
And God said: Let there be NGT Military!

Odpowiedz
blatio czy to przysłowie górali... szkockich?

Odpowiedz
Na pewno nie przyslowie Sedziego Dredd'a.

A co do proppera, to mi sie wydaje ze im sie jakosc poprawila troche. X lat temu mialem jakies ich spodnie bdu i sie zwyczajnie rozpadly, puszczaly szwy itp. Pozniej dlugo nic properowego nie kupowalem. Od okolo roku mam spodnie w kroju acu z tego ichniego battleripu. Ogolnie sa dosyc pancerne, material mocny, nie przeciera sie. Jedynie w lecie ciezko w nich wytrzymac.

Odpowiedz
krogulec ale czy ty mówisz o spodniach MULTICAM Proppera? obecny ich produkt na all. chodzą po 200zeta? to pewnie jakaś kopia, ale czy dobra,bo nie jest to NYCO , ale 65% polister 35%cotton -ripstop
---
Edytowany: 2008-02-29 18:37:15

Odpowiedz
yanco jakbys poszukał to propper robi i w NYCO 50/50 i w 65poli35cotton, i to i tamto propper.
-------------------------------------------
aj em the prins of faking darknes

Odpowiedz
tak zgadza się te co są wystawiono na All. to 65 Poli 35 Cotton(http://www.allegro.pl/item315176414_spod...ticam.html), ale to pewnie na rynek cywilny bo dla armii... jeżeli szyją ten kamuflaż to z NYCO.
Wyczytałem coś takiego''WSZYSTKIE PRODUKTY FIRMY PROPPER SĄ WYKONANE NA LICENCJI CRYE PRECISION I POSIADAJĄ ODPOWIEDNIE TRADE MARKI.dotyczy-65 Poli 35 Cotton

Na tej stronie są wyroby multicam i wsród materiałów nie ma 65Poli35Cotton
http://www.multicampattern.com/MATERIALS.htm
est to strona Crye Precision LLC a propper szyje na ich licencji ale nie NYCO
Zatem Propper szyje na licencji Crye Precision LLC i są to kopie.



Oryginalne spodnie firmy Propper International
typu ACU wykonane z tkaniny o wzmocnionej
konstrukcji włókien - Battle Rip składającej się
65% z polyestru i 35% z bawełny. Na jej zewnętrznej
powierzchni naniesiona została teflonowa powłoka
zabezpieczająca przed przemakaniem.

Zastosowany kamuflaż to uniwersalne maskowanie
MultiCam opatentowane przez firmę Crye Precision.
Odpowiednio dobrane kolory i kształt plam doskonale
maskują sylwetkę w terenie leśnym, trawiastym, pustynnym.

Nowy wzór uniformu otrzymał luźniejszy krój
nowy kształt kieszeni, ich ilość i ułożenie.
Dwie tyle kieszenie zamykane są na dwa guziki,
frontowe, górne skośne tak samo jak w modelu BDU.
Kieszenie udowe zapinane są zapięciami Velcro
oraz ściągane dodatkowo trokami. Dla ułatwienia
dostępu ułożono je pod lekkim skosem.
Poniżej kolan znajdują się mniejsze kieszonki
zapinane rzepami.
Na siedzeniu i kolanach znajdują się podwójne
wzmocnienia.
Wzmocnienie na wysokości kolan spełnia także
funkcję kieszeni na wewnętrzne ochraniacze.

Nowy wzór spodni posiada regulację rozmiaru
w pasie poprzez taśmy poprowadzone w tunelu
pod szlufkami. Regulacja długości nogawki dzięki
taśmom w mankietach nogawek.
Dzięki zastosowanemu materiałowi Battle Rip
spodnie są bardzo przewiewne i mocne.
---
Edytowany: 2008-02-29 21:04:01

Odpowiedz
no dla armii w multicam to raczej nieszyją, bo multicam przegrało z ucp.
niewiem jak sie spodnie bedą sprawować ale podejżewam że dobrze...

a tak naprawde to w góry często zdaża mi sie używać podrób czy innych spodni opartych na 65/35 i nie odczuwam dyskomfortu, a spodnie od paru lat dalej spełniaja zadania:) może i są troche mniej przewiewne ale zalęzy na co komu zalezy.
Każdy odczuwa inaczej, to tylko taka subiektywna opinia.
---
Edytowany: 2008-02-29 21:04:36
-------------------------------------------
aj em the prins of faking darknes

Odpowiedz
tu jeszcze jedna opinia
http://www.sklep.vest.pl/product_info.ph...ts_id=2465
---
Edytowany: 2008-02-29 21:31:26

Odpowiedz
no dobra, pare opini i co??
dla mnie spodnie na polycottonie są dobre.
czemu?
szybko schną, są mniej przewiewne, i wytrzymałe( nie oczekuje od spodni by wytrzymały 10 lat bo po 4 mi sie znudzą)
zależy co kto preferuje.
a krój spodni i wykończenie niepowinien być kiepski, tylko cena zabija.
jutro ide i tak połazić po military shopach to coś wiecej napisze jak znajde proppera:)
---
Edytowany: 2008-02-29 21:22:48
-------------------------------------------
aj em the prins of faking darknes

Odpowiedz
Nie, nie miałem.
Przedstawiciel proppera je zachwalał, ale ...zastanawiam się czy to są te cuda z teflonowym wykończeniem czy nie. Jeśli z teflonowym wykończeniem to przeglądnij posty Królika, odechce Ci się, jeśli jest to ta wersja battle-rip bez teflonu (jest też taka) to mogą być dobre.
Ale nie zamierzam wydawać dwóch stów by to sprawdzić :)
-------------------------------------------


Odpowiedz
a gdzie królik o tym pisze

OK już mam
---
Edytowany: 2008-02-29 21:59:20

Odpowiedz


Skocz do: