To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
cze. jagular ale coś z tym linem nie tak

Odpowiedz
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-DPM-SAS-Windpr...dZViewItem
-------------------------------------------
thats all folks...

Odpowiedz
Dłuższego linka nie było?

Odpowiedz
nastepnym razem postaram sie:)
-------------------------------------------
thats all folks...

Odpowiedz
jagular ale masz rozmach....czy na metkach sortu brytyjskiego są nazwy producentów,jeżeli nie to jak sprawdzić kto to szył?

Odpowiedz
witam

Blatio - tak, są to guziki zapasowe [podobne posiadają np. '95 Shirt - także dwa]. Chociaż guziki nie przejawiają tendencji do odpadania/gubienia się to jednak... tasiemki można oderwać mocniejszym szarpnięciem w zabawie. Widziałam kiedyś dwóch przekomarzających się podoficerów. Żeby było zabawniej, duży chwycił mniejszego za pagon na kurtce i poszarpał, a że mniejszy gość miał ostry język, duży szarpnął za pagon i guzik odpadł.

pzdr
mer

Odpowiedz
Mer, czy kolor kamuflażu spodni desert i jacet w rzezywistości rożni sie odcieniem?
Czy swetry wojskowe mają tylko wzmocnienia na barki i łokcie, czy są również wersje z kieszonkami?

Odpowiedz
witam

Odnośnie firm szyjących DPM - jeśli oczywiście masz na myśli firmy szyjące dla armii, nie dla cywila jak np. Highlander - na metkach z wszystkimi numerami i rozmiarami nie ma nazwy firmy, która to szyje. Czasami jednak jest wszywana dodatkowa metka [np. zdarza się to w kurtkach Field Jacket S95], z napisem DCTA. Prędzej odczytasz inicjały na metkach w oporządzeniu [np. C.W.L.] - ale może być to spowodowane tym, że oporządzenie szyje i dostarcza kilka firm.

ps. sorry, za pisanie posta pod postem i nie odpowiedzenie na pytanie jagular'a, ale forum uparcie wyświetla mi informację ''użyto zastrzeżonych słów'', i nie mogę sobie z tym poradzić [nie użyłam bluźnierstw, więc nie wiem, w czym problem].

Odpowiedz
Żółtodziób - im nowsza kurtka, tym ciemniejsze camo oraz - tym samym - im nowsza i im częściej prana [np. 2-3 razy] tym bardziej camo jaśnieje.
Muszę powiedzieć, że wrażenie ciemniejszego camo pustynnego na kurtce a na spodniach [czy koszuli tym] jest spowodowane szybszym blaknięciem munduru [koszula oraz spodnie] na słońcu [którego nie brakuje w Iraku]. Poza tym - na warunki pustynne jest za gorąco, aby nosić jeszcze kurtkę [w nocy natomiast nie ma kiedy wyblaknąć - logiczne].

Złudne wrażenie może robić dodatkowo fakt, że pustynny sort mundurowy [koszule oraz spodnie] Brytyjczycy już mieli - leżące w magazynach. Kurtki natomiast musieli doszyć - a nowy DPM, to ciemny DPM.

Stąd też może wrażenie, że camo kurtki jest ciemniejsze, niż spodni.

Odnośnie swetrów - [NATO Jumpers] - mają wzmocnienia tylko na łokciach i ramionach, jak napisałeś, oraz pagony - na ramionach. Kieszonki mają -z tego co wiem - swetry niemieckiego BW.

pzdr
mer

Odpowiedz
yanco sory znikłęm na chwile, ale widze że cpl.mer odpowiedziałą ci. masz jeszcze tą strone
http://www.iso-parts.com nie jestem pewien ale tam możesz sprawdzić co nieco (tym razem bez rozmachu:)
-------------------------------------------
thats all folks...

Odpowiedz
skoro więc nie można po metce rozpoznać kontraktów to po świecie hula sporo podróbek czyli szajs , jak się przed tym ustrzec?( Mam alergie na podróby)
Firmy poniżej szyją dla wojska czy kopie sortów militarnych?
ARKTIS
SASS
RADAR
DCTA....to nazwa firmy?
---
Edytowany: 2008-02-21 22:10:02

Odpowiedz
Witam

yanco - sposób jest prosty. Firmy, które zajmują się ''podróbką'' - same się eliminują, ponieważ zamieszczają loga swoich firm [przykładem może być właśnie Web-tex, Viper, Arktis, Highlander itd.].

Oryginały mają poprawne nazwy, numery seryjne, rozmiary w standardach UK oraz NATO itd.

edit
Wymienione przez Ciebie firmy :ARKTIS, SASS, RADAR to firmy cywilne, zajmujące się szyciem mundur/sprzętu profesjonalnie [nie tylko dla wojska, jak w przypadku ARKTIS'a - wystarczy przejrzeć ich ofertę]. Firma DCTA szyje na zlecenie brytyjskiej MoD'u [Ministry of Defence] - a wszystko, co od MoD'u jest issue - czyli oryginalne, wojskowe.

pzdr
mer
DCTA
---
Edytowany: 2008-02-21 22:12:03

Odpowiedz
włąsnie miałem pisac ze oryginały nie maja nazwy producenta wpisać, ale nie byłęm pewny czy podróby mają:) dzięki mer
-------------------------------------------
thats all folks...

Odpowiedz
Mer, jaki wzór butów pustynnych występuje w armii brytyjskiej. Na aukcjach dostrzegłem 3 typy. Jak rozpoznac orygiały?

Odpowiedz
oto mi właśnie chodziło...czyli jest możliwość jak się postarać rozpoznania co jest dobre a co szmelc, który po kilku praniach nadaje sie na wycieraczkę.
tenx ....mer (o co chodzi z tym przedrostkiem?)już wiem he,he
---
Edytowany: 2008-02-21 22:26:16

Odpowiedz
Żółtodziób - zapodaj zdjęcia.

Tymczasem zdradzę tyle, że są dwa typy butów - starszy typ butów w ogóle nie przypomina tych, które nosili [wciąż noszą?] bracia zza oceanu. Natomiast najnowszy jest firmy Magnum i... kawał z niego buciora.

Więcej info z butami jest na forum royalmarines.pl - napisałam tam artykuł ogólnie o butach, skarpetkach itd., więc polecam zagłębić się w lekturze aby zaspokoić ciekawość. Lub zapodaj zdjęcia tutaj, a ja Ci powiem, co i jak.

pzdr
mer

Odpowiedz
a tu ciekawostka, nie widziałem czegoś takiego jeszcze
http://tiny.pl/lnnd
i przy okzaji próba żeby juz nikt nie narzekał ze mam rozmach w sznurkach:)
---
Edytowany: 2008-02-21 22:17:32
-------------------------------------------
thats all folks...

Odpowiedz
http://allegro.pl/item317420945_bluza_wo...elona.html - czy to ryginalna bluza BDU?

Odpowiedz
a może po naszemu kapral Mer?


http://tiny.pl/lnn5
---
Edytowany: 2008-02-21 22:25:42
-------------------------------------------
Ja już nic nie wiem..

Odpowiedz
yanco - przy rejestracji odrzuciło mi nick ''mer'' [powtarza sie], więc wpisałam cpl - od Corporal - mój obecny stopień. Coś, co mi łatwo zapamiętać przy logowaniu się.

pzdr
mer

wideł - Starszy Kapral, dla ścisłości. Lance Corporal [L/Cpl] to polski kapral.
---
Edytowany: 2008-02-21 22:25:22
---
Edytowany: 2008-02-21 22:25:35

Odpowiedz


Skocz do: