To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
Jagular:
Dzięki. Już wziąłem tego deserta zobaczymy jak dojdzie.

Odpowiedz
Witam,
mam prośbę do specjalistów od ciuchów kontraktowych o radę odnośnie kilku spraw:

1. zamierzam zaopatrzyć się w poniższy zestaw:
http://tiny.pl/pvwn
http://tiny.pl/pvw2
ma on służyć jako awaryjna osłona narzucana na ubranie w razie załamania pogody. Prosiłbym o informacje od osób dysponujących powyższymi modelami czy są to oryginalne mundury Bundeswehry, jak sprawdzają się one w praktyce. Ma może ktoś doświadczenie z tym sprzedawcą z Allegro?

2. szukam dla ojca spodni typu bojówki do zastosowań ogólnoturystycznych, wiosna, lato, jesień. Na wcześniejszych stronach wątku były wspomniane spodnie z ripstopu - mam pytanie dotyczące ich właściwości. Jakie macie wrażenia odnośnie ich przewiewności, jak zachowują sie po zamoczeniu na deszczu, czy szybko schną?
Możecie polecić jakieś oryginalne spodnie na Allegro - najlepiej oliwka, bo niestety nie umiem samodzielnie odróżnić podróby.
-------------------------------------------
Z góry dzieki za pomoc

Odpowiedz
Erazm, co do bojówek dla ojca, to niech poszuka w oliwce spodni BDU Helikona z NYCO. Dobre gacie, obleci w tych porach roku... :)
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Zestaw gore-tex BW:

Spodnie są bardzo ok, jedyny minus to że są obszerne. Łatwo też uszkodzić klamry. Materiał jest bardzo wytrzymały, ostatnio zaplątałem się w drut kolczasty, a spodnie się nie podarły. Używam od kilku lat i gorąco polecam!

Kurtka jest beznadziejna. Kaptur przystosowany do hełmu. Jest bardzo obszerna, bo jest do narzucenia na zwykłą, grubą kurtkę. Nie warta zainteresowania. Zwróć uwagę na krótki zamek i krótkie rękawy.

Ten zestaw występuje jeszcze w kolorze oliwka (wcześniej produkowany)

Spodnie kupuj. Ja ich używam w zimowym włóczeniu się po górach., latem czasem lezą w plecaku jako zestaw przeciwdeszczowy.
---
Edytowany: 2008-01-20 22:02:47
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
arkadoo kurtka moze i beznadziejny krój, ale pod kaptur wkłąda sie czapke, i jest gites. no i mi jeszcze nieporzemokła choc kupiłem ja 2 lata temu a ma juz chyba z 10
-------------------------------------------
if you 555 im 666

Odpowiedz
dzięki za tak szybka reakcję
Arkadoo, Jagular - jeśli kurtkę nałożę na softa to zrobi mi się przeciąg w środku od wolnej przestrzeni? Może sprawę rozwiąże zakup mniejszego rozmiaru? Ta kurtka ma działać jedynie jako awaryjna peleryna, zamierzam w niej chodzić tylko jeśli będzie lało. Czy może ze względu na krój po prostu nie nadaje się do takich zastosowań?
Na spodnie jeszcze popatrzę i zapytam o konkretne modele

Odpowiedz
http://www.allegro.pl/item298312184_kurt..._tex_.html
Brytyjska jest dobra do takiego zastosowania- mam i sobie chwalę.

Odpowiedz
No ja mam najmniejszy rozmiar tej kurtki, a mam 180cm, jakieś 100cm w klacie i jest ok, ale rękawy są na styk. To jest kurtka narzucana na zwykłą kurtkę. Żeby ten kaptur pasował to jakaś strasznie gruba czapka musi być albo hełm :) W sumie jako ''awaryjna'' to spoko. Jak masz możliwośc to ją przymierz albo zastrzeż sobie możliwość zwrotu jakbyś kupował na odległość.
---
Edytowany: 2008-01-20 22:24:42
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
A może coś takiego?
http://www.allegro.pl/item297097649_oryg...ii_iv.html
Sprzedawca godny polecenia

Odpowiedz
odnośnie bojówek, co sądzicie o tych?

http://tiny.pl/pvdf

Odpowiedz
M65 są dobre, tylko bardzo szerokie, jak chcesz to najlepiej kontrakt lub ewentualnie kopię Helikona

Jeżeli jakieś inne (szczególnie zielone) to BDU lub SFU Helikona, przy czym wersja ripstop to raczej na cieplejszą wiosnę, na jesień nyco
---
Edytowany: 2008-01-20 22:45:51

Odpowiedz
Poza tym ten link co podałeś, Erazm, to mi na jakieś podróby, a nie kontrakty wygląda. A M65 to albo kontrakty, albo Helikon.
Ale tak jak mówię - poszukaj raczej BDU Helikona z materiału NYCO. Są bardziej uniwersalne i nie tak worowate jak M65, które są raczej na zimną pogodę, mają grubszy materiał.
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Chyba znalazłem odpowiednie, faktycznie nawet na zdjęciu wyglądają solidniej :)
http://tiny.pl/pvfm

Dziekuję wszystkim za pomoc.

Odpowiedz
To jest nowy model Helikona, dość wymyślne spodnie, dla mnie nawet za wymyślne. Zobacz jeszcze zwykłe BDU Helikonowskie, może Twoj tata będzie wolał nieco prostsze spodnie, bez tak ogromnej ilości kieszeni i rzepów :)
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Blatio obydwa typy spodni są bardzo podobne, wiem, bo posiadam takie czarne SFU i zielone BDU, obydwa są z nyco. SFU różnią się w zasadzie tylko tym, że posiadają wzmocnienia na kolanach (bardzo fajnie to wg. mnie wygląda), małą kieszonkę na prawej łydce, oraz tym, że kieszenie cargo i tylne zapinane są na velcro, a w BDU na guziki.

Odpowiedz
Różnią się w zasadzie tylko tym, że to zupełnie inny krój spodni.

Odpowiedz
SFU jeszcze nie miałem w łapach i jakoś na razie nie czuję potrzeby. Jestem tradycjonalistą i przemawia do mnie bardziej prostota BDU/M65 ;)
SFU to dla mnie całkiem inne spodnie, jak już napisałem - nieco zbyt wymyślne jak na poje potrzeby.

Aha, co do bawełnianych Helikonów z ripstopu, to już z doświadczeń własnych użytkowania portek BDU, mogę napisać, że po kilku praniach zaczyna już powoli blaknąć kolor, a w miejscach gdzie jest największe tarcie (w kroku na przykład), kolor się zaczyna nieco mocniej ścierać. Z tego co zaobserwowałem, to u ludzi, którzy mają BDU z NYCO kolory są trwalsze, mają też nieco inny, bardziej intensywny oliwkowy kolor.
Warto brać to pod uwagę.
Poza tym po 2-3 praniu metki w spodniach Helikona sprały się niemal doszczętnie.
Cała reszta spodni, materiał, trzyma się bardzo dobrze, chociaż mimo wszystko uważam, że jak na te pół roku użytkowania (i to nie dzień w dzień), to trzymanie koloru mogłoby być lepsze.
Wydaje mi się, że spodnie z NYCO pod tym względem wypadają lepiej.
---
Edytowany: 2008-01-21 09:47:02
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
Nie wiem, czy jakiekolwiek spodnie mogą zupełnie różnić się krojem:
Opis z wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spodnie

Mnie chodziło o ogólne podobieństwa i różnice, takie M65 też są podobne w sensie ogólnego wyglądui detali, ale mają znacznie szersze nogawki itp.

Odpowiedz
Podobieństwem między BDU a SF jest fakt, że są to spodnie i mają dwie nogawki.

Na tej zasadzie, to spodnie od wz.93 są podobne do spodni od ACU.

Odpowiedz
Dobra Królik niech Ci będzie, ok :)

Odpowiedz


Skocz do: