To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Odzież wojskowa - wątek ogólny, nie wiesz? Zapytaj.
#61
U mnie działa ;-). A te dwie zalinkowane to chyba cywilne kopie. Zobaczymy w styczniu - moze uda sie pokombinowac i jakos sie połaczy rozne zamowienia ;-).

Odnosnie kamo - wyczytalem gdzies, ze w sumie te wszystkie super-hiper kamo i tak silnie nawiazuja do teutonskich sprzed wojny/z czasow II WS. Wymyslne kamo, komputery - jak widac - mozna było skutecznie bez.

Odpowiedz
#62
w sumie mogą być cywilne, aczkolwiek według mnie robili takie czapki.
bede miec troche czasu to poszukam, narazie to doba ma o 12 h za mało:/
trza przyznać ze szkopy mieli dużo rodzaji kamuflaży, było z czego zrzynać:)
---
Edytowany: 2007-12-21 11:10:00
-------------------------------------------
sorki,pisze z pracy

Odpowiedz
#63
http://tiny.pl/ptmt
Czegoś nie rozumie,,gumki ściągające nogawkę u dołu'' zamiast tasiemek??
Potrafi mi to ktoś wytłumaczyć??
Pozdro!!!
-------------------------------------------
barbog

Odpowiedz
#64
to proste: na metce small-LONG- widać że są skrócone i tyle na ten temat...

Odpowiedz
#65
~łowca:
potrafisz wzrokowo podać wymiar czy jak?
barbog:
jeśli pochodzą z demobilu to całkiem zwyczajna modyfikacja wykonana przez żołnierza, inna to zaszycie kieszeni czy odpruwanie.

Odpowiedz
#66
Podejrzewam, ze łowca po pierwsze przeczytał opis aukcji a po drugie obejrzał zdjęcie z metką. I po prostu zna proporcje spodni BDU...

EDIT: skąd masz informacje, ze w USARMY wszywanie gumek jest powszechną* modyfikacją?
Jakie kieszenie spodni BDU były odpruwane swoją drogą?


* tak zrozumiałem określenie ''zwyczajna modyfikacja'', mam nadzieję, ze dobrze?
---
Edytowany: 2007-12-21 21:02:56
-------------------------------------------


Odpowiedz
#67
nie jestem sprzedającym więc do niego pytanie ''czy lub o ile są skrócone'', na zdjęciach jest nyco, opis nyco ripstop
powszechną modyfikacją jest odcinanie tasiemek, ale spotyka się i gumki wszyte, co do kieszeni odpruwanie to domena bluz, aczkolwiek spotkałem m65 oliwki z odprutymi bocznymi kieszeniami

Odpowiedz
#68
Pytanie za 100 pkt:

Jaką bluzę/kurtkę ma na sobie w kilku ujęciach facet z tej starej reklamy Wranglera z 2000 r. ?

http://youtube.com/watch?v=j8XNLzapWsk

Na pierwszy rzut oka zdawało mi się, że to TCU, ale jakoś nie widzę tam górnych skośnych kieszeni. Przyglądałem się po kilka razy, zwłaszcza w okolicy 0:44-0:45 i naprawdę nie mogę dojść... :P
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
#69
Nie zaskoczyłoby mnie to zbytnio gdyby ta kurtka była też jakimś produktem Wranglera ;)

Wczoraj kupiłem polar Helikona 2007, sprzedawca chciał mi wcisnąć ten starszy model ale nie nie nie, nie dałem się wycyganić! ;) :D
Dzisiaj zaczynam go testować.

Odpowiedz
#70
Urs, u kogo kupowałeś?
Hmmm... z tą kurtką od Wranglera to też możliwe, ale kurcze... nie daje mi to spokoju od długich miesięcy.

A teraz OT:

Niech nadchodzące Święta będą dla Was czasem radości , odpoczynku i pełnego stołu, a Nowy Rok niech niesie ze sobą same radosne chwile, tylko zyski, żadnych strat i przede wszystkim dużo, dużo zdrowia.
Niech Wam zielone i plamiaste ciuchy służą po wsze czasy i żeby nam im nigdy nie zabrakło :)

Błażej.

P.S. Ja znikam do Nowego Roku, więc jakby co, żegnam się z Wami tradycyjnym NGT-owskim pozdrowieniem - DO KASACJI! (żart oczywiście :P)

PozdroNGT!
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
#71
~Tulo Stenaloor - no cóż- powiem potrafię wzrokowo ocenic długoś c spodni BDU -pomaga w tym wzmocnienie na kolanach-odległość od końca kieszeni. Choć przyznam się, że nie słyszałem o likwidacji tasiemek...a gumki to chyba stanowią jakiś promil z ogółu być może to marginalne zjawisko w us army.

Odpowiedz
#72
Kupiłem go w Katowickim ''Pentagonie''.

Odpowiedz
#73
no to Blatio wesołych świąt i do siego roku:)

Urs a jaka jest gramatura tego polarka, to jest polartec??
ja sobie ostatnio sprawiłem polarteca karrimor Specjal Forces z polerteca 300, i jest rzeczywiście ciepły.
http://www.pri.uk.com/pdfs/force2fleece.pdf
-------------------------------------------
cos sie

Odpowiedz
#74
Nigdzie nie pisze że to Polartec, polar jest dość cienki ale daje rade, ubrałem go dziś pod M-65 z podpinką i mimo mrozu i lodowatego wiatru, udało mi się spocić, więc jest OK!
---
Edytowany: 2007-12-22 22:12:38

Odpowiedz
#75
Panowie skąd siewzięła i co oznacza nazwa bechatka w przypadku kurtki zimowej z czasów PRL?
-------------------------------------------
KKK

Odpowiedz
#76
mam pomysł tylko niewiem czy nie jest głupi.
jaki jest materiał wierzchnie tego smocka przeciwchemicznego(przewiewność) bo wymysliłem zeby zgrabnie wyciać tą warstwe przeciwchemiczna i może wyszło by coś w stylu softshella??
-------------------------------------------
cos sie...

Odpowiedz
#77
mam pomysł tylko niewiem czy nie jest głupi.
jaki jest materiał wierzchnie tego smocka przeciwchemicznego(przewiewność) bo wymysliłem zeby zgrabnie wyciać tą warstwe przeciwchemiczna i może wyszło by coś w stylu softshella??
-------------------------------------------
cos sie...

Odpowiedz
#78
Może kogoś to zainteresuje?
Sporo o tej kurtce pisałem, a foty nigdy nie wrzuciłem.
Teraz to nadrabiam.
PCU level 5 softshell jacket:
http://img204.imageshack.us/my.php?image...ellao9.jpg

(to druga generacja tej kurtki)

Sporo napisałem tutaj, jakby ktoś miał ochotę poczytać,
https://ngt.pl/thread-4755.html

O MCU co prawda, ale te kurtki są bardzo podobne, a opis ''poziomów'' jest z systemu PCU i odpowiada też ECWCS III
---
Edytowany: 2007-12-23 17:11:35
-------------------------------------------


Odpowiedz
#79
czytałem i ogladałem juz, bardzo dobry opis i fajnego softa masz:) ja narazie polegam na cywilnych bo musze...ale mysle ze ten smock załatwi sprawe, jak tylko dojdzie...:/
-------------------------------------------
cos sie...

Odpowiedz
#80
Swoją drogą nie jestem pewien, ale jest to być może jedyny wojskowy ciuch ''polowy'' do projektowania którego zaproszono ...specjalistów od mody.
-------------------------------------------


Odpowiedz


Skocz do: