To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Płachta biwakowa + projekt płachty forum
pytanie poza tematem

Wisport nie jest moze zainteresowany szyciem namiotow ?
bo to juz niedaleko od plachty

Odpowiedz
tOmki to są lata świetlne. Płachta jest dość protym wyrobem a i tak już dwa razy rozmawiałem z Piotrkiem, oni sami sporo kombinowali co i jak a teraz tworzą prototyp.
Namiot to kontrukcja tak się mająca do płachty jak rakieta balistyczna do pocisku karabinowego

Odpowiedz
ja sie tylko pytalem :]

PS.kiedys trzeba zaczac

Odpowiedz
tOmki szczerze mówiąc w czasie rozmów o płachtach też sobie pomyślałem że może by tak następnym etapem byłoby stworzenie namiotu :-).
No ale zobaczmy najpierw jak wyjdzie plachta

Odpowiedz
http://wisport.com.pl/index.php/akcesori...wa_projekt

Juz jest prototyp płachty - czekamy na wszelkie pytania, uwagi, itp.
-------------------------------------------
www.wisport.com.pl

Odpowiedz
Czy będzie produkowana wersja z zamkiem z lewej strony? Mam 2 śpiwory z zamkiem z lewej strony:), myślę że ułatwiło by mi to wpełzanie do płachty.
Wydaje mi się że zastosowanie dwóch odciągów umieszczonych w 1/3 długości pręta z obu stron, zamiast jednego na środku ułatwiło by wpełzanie.
---
Edytowany: 2007-11-19 11:27:30
-------------------------------------------
barbog

Odpowiedz
Piotrek ona ma tylko 135 cm długości, czy to jakiś błąd na stronie ?
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
Może powinna zawierać także ściankę, tam gdzie odciąg? Niekoniecznie na całej powierzchni lub niekoniecznie z tego samego materiału. Wystarczy coś co ograniczy podmuchy wiatru i jednocześnie będzie doskonale odyychało. Jeśli wiatr wieje ze zmiennych kierunków, to zapobiegliwe ustawienie płachty nie zawsze pomoże. Wymiary płachty 135x70. Hmmm... dla dzieci? :-P

Odpowiedz
Mozna prosic troche wiecej zdjec? Wyglada super ale troche przykrotkawa 135cm!

Odpowiedz
spokojnie, poczekajcie to pewnie błąd na stronie...
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
hmmm... no płachta wygląda całkiem całkiem, niestety średnio mi się widzi parę drobiazgów
nie wiem co to za materiał
Waga jak na tylko płachtę biwakową za duża. 1500g wazy już dwupowłokowy, z prawdziwego zdarzenia namiot który ma 2 pałąki (myślę o JW Gossamer)
Cena też nie rzuca na kolana. Tanio nie jest. Jak za kawałek nieznanego mi materiału i fiberglasowy pałąk, to jest rzekłbym nawet drogo. :-(
Co do wymiarów to tak ciężko zajarzyć że to błąd ? roporcji nie uczono Was w szkole > Przeciez jeśli wys. to 70 cm to wystarczy rzut oka na zdjęcie i widać, że długośc to ok 3x wysokośc.

Odpowiedz
Moje uwagi:
Waga, za duza... Moj namiot jest lzejszy heh.
Przydalaby sie mozliwosc zamkniecia tego wejscia jakos bo juz widac, ze wiatr bedzie hulal w najlepsze.

Reszta ok.

Odpowiedz
w tym tygodniu ja odbieram i odrazu jade w Beskid wiec przetestuje i zdam relacje

Odpowiedz
oj, ciężkie toto jak na płachte... z drugiej strony, drogie też. tylko pytanie - ile kosztuje tak samo lekki namiot?? (tz. namiot pod 1,5 kg?? )

Odpowiedz
ludz >>> 399 PLN JW Gossamer

Odpowiedz
Coleman Raid kosztowal mnie ok. 400 zl, ale teraz jego dostepnosc jest znikoma...

Odpowiedz
to chyba kończy dyskusję, taką rzecz trzebaby odchudzić. niższa cena tez nie jest od rzeczy, ale to tylko życzenie klienta wobec firmy ;)

Odpowiedz
ja uwazam ze cena jest ok, ale z 300gram moglby byc mniej
miejcie na uwadze że to tak naprawdę protoyp a poza tym tkanina została dobrana pod kątem wytrzymalosci mechanicznej, tak więc waga jest pośrednio moją winą. Gdybym wybrał inną tkaninę płachta byłaby znacznie lżejsza.

Odpowiedz
mi się nie podoba niezamykane wejście, nawet nieosłonięte przed podmuchami wiatru czy insektami.
po co zamek z boku, można wchodzić przodem, bedzie lzej i szczelniej

Odpowiedz
~m próbowałeś kiedyś spać w płachcie w która się wchodzi od przodu?
trochę to akrobację przypomina :-) , to tak z moich doświadczeń

Odpowiedz


Skocz do: