To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież] Polary - wątek ogólny
#41
Jestem podobnego zdania co ~arni 220. Mam pytanie dotyczące właśnie Wind Pro. Dlaczego tak mało firm robi z tego materiału? Byłbym zainteresowany taką kurtką, ale jakoś niewiele znalazłem w sieci ofert. Może jakieś propozycje?

Odpowiedz
#42
~CzareK jaki to model kurtko Alviki i gdzie mogłbym go dostać. Na stronie Alviki nic nie znalazłem.

Odpowiedz
#43
witam, kurtka Alviki nazywa się Makalu, mogę go mieć w cenie 369 zł na sklepie. Sklep w Toruniu...

Odpowiedz
#44
Dzięki ~alpinek. A gdzie w necie mogę ją zobaczyć. Google nie pomaga. Toruń - to trochę dla mnie za daleko. Jeszcze się muszę zastanowić i zebrać fundusze.

Odpowiedz
#45
Musiałem sie wypowiedziec bo niektórzy tu głupoty gadają.
Thermal pro pod względem wagi i grubości plsuje sie pomiedzy 100 a 200.Napewno nie ma grubości 200.
Jeśli chodzi o Windpro to ma grubość chyba 200(4x bardzeij gesty od standardowego polaru) i blokuje 80 % wiatru.Pozostałem 20 przeznaczone jest na lepsza cyrkulację powietrza.
Jak ktos chce kurtke z Windpro niech da znac.
r_kita@wp.pl

Odpowiedz
#46
ąlpinek--------------->Mógłbym jakas fote lub linka do Makalu..??
-------------------------------------------
karlosw@o2.pl

Odpowiedz
#47
Rafał>>>> A jaką gramaturę ma Thermal Pro?

Odpowiedz
#48
wow skandynawski wilku tu mnie zastrzeliles(zagryzles?;)...moment moze na polartec.com cos maja zaraz sprawdze.........w himountain cos jest 250g/m2

Nie wiem jak to sie ma do 200 czy 300 bo gramatury ich nie znam,ale dotykałem 200 i thermala w stanie ''nieuszytym'' i stad moje wiadomosci(mam tez probki z mod-polu).

Odpowiedz
#49
W sieci nie ma żadnych zdjęć Makalu, ja na sklepie też tej kurtki nie mam i nie mogę jej uwiecznić. Ale w poniedziałek postaram się ściągnąć jakaś fotkę z Alviki i podam linka albo przyśle.
Rafał>>>o ile pamiętam to 200 i 300 znaczyło gramaturę polarów, więc chyba thermal pro z gramaturą 250 leży pośrodku? Dotknij kurtki/bluzy z polaru 100, 200 i 300. Thermal pro na pewno nie jest między 100 a 200. Ale może to tylko moje subiektywne odczucie. Z założenia thermal pro miał zastąpić 200, jako polar nowszej generacji, o zbliżonej wadzę przy polepszonej termice.

Odpowiedz
#50
alpinek, też poproszę o zdjęcie, jak będziesz takowe posiadał
-------------------------------------------
sylvo@poczta.onet.pl

Odpowiedz
#51
witam, przez cały dzień nie dałem rady dodzwonić się do marketingowca z alviki więc zdjęcia Makalu nie mam. Jedyne co mi sie przypomniało,to że w nowym magazynie Góry, chyba 12(grudzień)/2004 jest na stronie 19 reklama tej kurtki i jednocześnie Polartecu Wind Pro. Jak dostanę zdjecie to dam znać.

Odpowiedz
#52
A propos thermala

Odpowiedz
#53
Dzięki alpinek za fatygę. I czekamy dalej...;)
-------------------------------------------
sylvo@poczta.onet.pl

Odpowiedz
#54
Heja !!
Właśnie kupiłem narzeczonej po choinkę /stąd brak nick'a, żebym nie został przez nią zdemaskowany/ bluzę polarową.
Firma: Necco /na metce napisane, że robione w Tychach/
Materiał: Polartec 200 classic
W domu jeszcze zauważyłem, że zamek YKK, z przodu kieszonka na piersi, poza tym standardowe 2 z przodu i jedna wewnątrz /męskie/, desing bardzo fajny, cena 269 zeta a damskie 20 zeta tańsze. Kupiłem w Campusie w Katowicach, dzisiaj poraz pierwszy mieli chyba /siakiś przedstawiciel był/, jutro mają dowieźć większy asortyment kolorystyczny.
Czy ktoś kojarzy tę firmę - Necco?

pozdro4all !!

Odpowiedz
#55
Wracając do Thermala... Miałem te same odczucia co Alpinek odnośnie tej gramtury. Stąd moje o nią pytanie ;) Bo skoro ma około 250 to jak może być między 100 a 200 Polarteca? No chyba, że 100 i 200 to nie gramatura...:)
P.S. Rafał>>>> Mam nadzieję, że bardzo nie bolało? To zagryzanie, of course:)

A co do Necco to też mi się spodobały ich bluzy. Problem w tym, że żaden sprzedawca nic konkretnego nie wie na temat firmy. Jednen mi powiedział, że to chyba ma coś wspólnego z Jaxą (ale to jedyny taki przypadek). Reszta twierdzi, że te polary pojawiły się w dziwny sposób w ich sklepach :) A najlepsze, że nie potrafią wyjaśnić, jak :D

Odpowiedz
#56
witam, linka do zdjęcia kurtki Makalu Alviki z Polarteca Wind Pro. pozdro

Odpowiedz
#57
Potrzebuję ciepła, oddychalność nie jest najważniejsza bo jedyny wysiłek to chodzenie po mieście :-)
Czy Polartec WindPro będzie najcieplejsze i pod kurtkę i zamiast kurtki ?
Czy może cieplejszy jest Polartec 300 ?
-------------------------------------------
OBCY

Odpowiedz
#58
Zdecydowanie 300.Ale lepiej zebys mial obszerna kurtke.
300 jest dosyc gruba.Alternatywa jest Thermal ze wzgledu na swoja mniejsza grubosc i lepsze wlasciwosc termiczne niz 300.
-------------------------------------------
r_kita@wp.pl

Odpowiedz
#59
Na stronach www czytam:
''...Thermal Pro zapewnia lepszą ochronę przed zimnem, niż tradycyjna 300. Właściwości izolacyjne pomiędzy 200 a 300...''
Czy to nie są sprzeczne informacje ?
Bo albo lepsza ochrona przed zimnem niż 300 albo właściwości izolacyjne pomiędzy 200 a 300... więc jak to jest ?
-------------------------------------------
OBCY

Odpowiedz
#60
No więc co jest cieplejsze ?
-------------------------------------------
OBCY

Odpowiedz


Skocz do: