To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Kurtki z wypełnieniem primaloft
Tak, krój Berghausa Ignite Hoody pozwala na założenie go np. na softa, tylko trzeba kupić większy. Ja mam rozmiar L, troszkę za duży, pod spód wejdzie nawet sweter puchowy, a jednocześnie założony na samą bluzę nie wygląda wcale jak worek na kartofle.

Odpowiedz
Dzięki wielkie

@ivan, mógłbyś zmierzyć szerokość swojej kurtki w klatce? dzięki

edit: właściwie już nieważne, zamówiłem koniec końców LA Magma Hoody z Field and Trek, zobaczymy jak się będzie sprawować, ale cena 50GBP zacna :)

edit2: no i Magma dotarła. Pierwsze wrażenia... jest bardzo obszerna, idealna jako belay, zmieści wszystko pod spodem. Kompresuje się do woreczka wielkości 2L butelki Coca-coli... no, można by ją było nawet bardziej ścisnąć. Niestety nie wypatrzyłem nigdzie gramatury loftu ale na wyczucie 100 w korpusie, tak jak wcześniej to było wspominane. Field&Trek mnie jeszcze bardzo miło zaskoczył, gdyż w paczce znalazłem wielki ceramiczny kubek jako prezent :) Mam nadzieję, że waciak się sprawdzi :)
---
Edytowany: 2012-02-15 19:29:56

Odpowiedz
A czy ktoś korzysta z Berghausa Ignite Belay, tego cieplejszego, z parametrami:
PRIMALOFT One - Korpus 133 g/m2 - Ramiona 100 g/m2.

Odpowiedz
Witam!
Poszukuję kamizelki z primaloft'u. Wymagam od niej żeby była bardzo ciepła, będę jej używał na postojach, do spania w zimie, ewentualnie do chodzenia w wyższych górach przy niskich temperaturach.
Zależy mi też żeby była jak najlżejsza i żeby kompresowała się do małych rozmiarów.
Jakie modele spełniałyby takie wymagania?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odpowiedz
~`Ice możesz rozważyć jeszcze sweter puchowy od Pajaka z odpinanymi rękawami. A jak koniecznie ma być primaloft to nic innego jak kamizelka od Montano mi nie przychodzi do głowy chociaż bardzo ciepła to na pewno nie będzie.
---
Edytowany: 2012-03-04 13:45:01

Odpowiedz
Polarsport ma teraz w przecenie jakieś kamizelki primaloftowe (ale czy te przeceny warte zachodu itd to już sam poszukaj)
-------------------------------------------
ot

Odpowiedz
http://www.polarsport.pl/product/390098/...INDBREAKER

Czy to może być jakaś alternatywa dla waciaka?
-------------------------------------------
karol

Odpowiedz
W żadnym razie, to wiatrówka odbijająca ciepło, a nie ciepła kurtka.

Odpowiedz
Alternatywa taka jak NRC dla śpiwora ;)

Odpowiedz
Ale NRC-tka za 400zł???
:-D

Odpowiedz
Jak już to taka kurtka na waciak.

Odpowiedz
Tak pytałem. Dzięki.
-------------------------------------------
karol

Odpowiedz
Montano Shivling Primaloft One 100 kosztuje 650; zł
Millet Belay Device Jacket 550; zł (a po obniżce 450;)
Czy są jakieś duże różnice między tymi kurtkami?
Teraz można kupić taniej Milleta, Montano ''trzyma'' cenę.

Odpowiedz
Nie wiem czy kogoś interesuje primaloft w przeddzień lata, ale jeśli tak,
to: http://siulagrande.pl/Kurtka_Halifax_War...-1017.html
Też można rozważyć...
Słyszałem gdzieś, że jakieś niektóre oddziały naszych wojaków to sprawdzały i testy wyszły całkiem, całkiem...
F.

Odpowiedz
Witam, wyciągam raz jeszcze model HiMountain Belay 2, podzieli by sie ktoś wrażeniami z używania? jakie warunki, temperatury, wygoda?
z góry dzięki za pomoc :)

Odpowiedz
link z innego tematu http://www.decathlon.fr/ve-inuit-stretch...27385.html

widział to ktoś już w Polsce?

Odpowiedz
@pnd

macalem we wro, dopiero rozwieszali
cena ~250pln
imho za ta cene fajna sprawa
typowa jesienna-wczesno zimowa kurtka do wiekszej aktywnosci
ani gruba ani supercienka ale bardziej cienka niz gruba ;) hehe
kroj bardziej techniczny niz luzny jak w dawnych oslawionych inuitach :)

wady: moim skormnym zdaniem strechowe wstawki na korpusie powinny sie konczyc 20cm w dol pod pacha .... a koncza sie na dolnej krawedzi kurtki jest to glupie bo tam sa nerki i moze popizgiwac, ale to nie jest kurtka na -25C a raczej max na -10C w ruchu.

za 250zl calkiem dobra alternatywa zwlaszcza ze w deca mozesz oddac do miesiaca i ogolnie nie robia problemu ze zwrotami jak sie rozmyslisz. Jednak jest to nadal 250zl i imho lepiej dodac drugie tyle do kurtki/swetra puchowego, ba w deca sa tez fajne puchowki ale ciezkie, maloscicliwe, na promocjach tez tanie.

jesli lubisz primaloft i tanio to zawsze po sezonie widzialem za 200-300 bergausy ingnite hoody obecnie 500pln ... oczywiscie nie daj sobie wcisnac tego szitu him-a w chinach szytego za 500 bo to nielogiczne za ta jakasc.
-------------------------------------------
opinion

Odpowiedz
Czy ktorys z uzytkownikow Montane Flux moglby pomierzyc ta kurtke? Chodzi mi o nastepujace wymiary w rozmiarze M i L

Szerokość pod pachami:
Szerokość u dołu kurtki:
Całkowita długość suwaka:
Długość suwaka od podstawy stójki:
Długość z tyłu od podstawy stójki''
Długość rękawa od pachy :
Szerokość rękawa w łokciu:

Szczegolnie interesuje mnie rozmiar M

Odpowiedz
rozmiar M ale rocznik chyba 2008 albo 9...:

Szerokość pod pachami: 58
Szerokość u dołu kurtki: 54
Całkowita długość suwaka: 69
Długość suwaka od podstawy stójki: 58
Długość z tyłu od podstawy stójki: 71
Długość rękawa od pachy: 61
Szerokość rękawa w łokciu: 19

Mierzone rozłożone na płask, stójka z tyłu jest wszyta wyżej niż z przodu więc wyszło 13 cm różnicy, faktycznie różnica między tyłem a przodem to ok 9 cm. Przy wzroście 182 przód schodzi 11 cm poniżej paska, rękawy przy opuszczonych chowają zaciśniętą pięść czyli w korpusie kurteczka jest lekko kusa przy dobrze dobranej dł. rękawów, taki krój, dla mnie idealo.

Odpowiedz
Wielkie dzieki Sharp.O to mi wlasnie chodzilo

Odpowiedz


Skocz do: