To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Kurtki z wypełnieniem primaloft
Eee cragging helmets??? No niby na wyspach zaleca sie helmy lekkie, zapewniajace ochrone jednorazowa, ale w wiekszym spektrum katow wektorow uderzenia (tu zmyslam, chodzi o to by chronil jak najlepiej boki, czolo i tyl). Wspinajac sie na cragach (rozumiem, ze chodzi o wspinanie sie na np. Stanage) nie ma zagrozenia spadajacych kamieni (jak np. w Alpach, czy na innych drogach gorskich). Helm w stylu Petzl Elios jest zbednym ciezarem. Za to ewentualne urazy glowy sa spowodowane dlugimi odpadnieciami (cragi nie sa obite, 90% tras na wyspach to trad) i uderzaniami w bok glowy raczej, niz od gory spadajacym kamolem.
Z okresleniem ''cragging helmet'' spotykam sie pierwszy raz. Moze Yeah Tea pomoze, jest z Londynu, oni tam nie takie nazwy na sprzet wymyslaja ;))

Co do porownania Prisma i Fluxa, warto zajrzec na blog vicka (nie mam mozliwosci teraz podeslac adresu, moze ktos pomoze?). On mial oba i daje calkiem sensowny opis. Nie sadze jednak, by bardzo sie roznil od wyjasnienia Lukasza.

Moje wyjasnienia na temat cragging helmets i tego co sie poleca, nie zmieniaja faktu, ze najpopularniejszy helm na wyspach to petzl elios.

Dzieki za adres ponizej
---
Edytowany: 2012-01-03 20:15:03
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
http://vick-gear.blogspot.com/

Odpowiedz
Witam
Czytam i czytam o tym primalofcie i chciałem zapytać (bo jakoś nie zauważyłem) o możliwie najcieńszą, dostępną wersję takiej kurtki? Chodzi mi o taką alternatywę (z wiatroszczelnością) dla standardowego Polarka 100 lub ewentualnie 200.
Moglibyście zapodać jakieś konkretne modele. Dziękuję i pozdrawiam.
-------------------------------------------
M

Odpowiedz
Zephyrus pullover tnf
OMM rotor smock
Montane Fireball
Rab Xenon
Rab Generator Pull-on
Haglofs Barrier Pro
Montane Prism
Montano - do wyboru do koloru, ale nie wiem czy mają 40 i 60 one

Odpowiedz
''Helmet test specifications were originally developed from considerations of the maximum forces that the human body could survive. The primary tests were those related to stonefall protection rather than swinging falls. This does not preclude the manufacturer designing a helmet primarily designed for rock climbing, but it will not be tested for this, and it will still have to pass the standard helmet tests. In due course we may see the development of two standards, one for mountaineering helmets and another for cragging helmets.''
z:
http://www.joe-brown.com/choosing/choosi...elmet.html
-------------------------------------------
ot

Odpowiedz
Dzięki, przepatrzyłem i widzę, że nic cieńszego (bo może i po co) od 40g nie ma. Jakoś najbardziej wpadły mi w oko produkty Montane - ciekawe, czy efekt wizualny idzie w parze z jakością:-).
Powiedzcie mi jeszcze taką 40-tkę z pertexem na zewnątrz najbardziej do jakiego Polara (chodzi o grubość) można przyrównać?
Pzdr
-------------------------------------------
M

Odpowiedz
Pierwszy raz spotykam się z taką nazwą...:(
-------------------------------------------
YT

Odpowiedz
40'ka one jak dla mnie jest nieco cieplejsza niż powerstretch barracudy (pontetorto) - plus nie przepuszcza wiatru.

Odpowiedz
Kumpel chce kupić wypasioną kurtałe swojej Pani i ma do wybory Patagonia Nano puff, Rab Xenon i Photon i Montane Flux i Prism. Kutka na postoje i do umiarkowanego tempa do łażenia z plecakiem. Nie chce mu źle doradzić może wy pomożecie
---
Edytowany: 2012-01-19 18:34:20

Odpowiedz
Rab Xenon będzie najlżejsza. Patagonia ciut cięższa, ale też bardzo lekka. Obie na pOne 60.
Mam Patagonię. Jest pikowana, fajniutka. Regulacja obwodu kurtki ściągaczami. Brak regulacji kaptura, kask nie wejdzie.
Dla kobitki na zimę chyba brałbym jednak 100. Z drugiej strony 60tka jest uniwersalna bo i wiosną i jesienią dobra będzie. No ale to dla kobitki, hmm.
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki

Odpowiedz
rozumieć, spotkałem się gdzieś z opinią, że materiał wierzchni w Patagonii jakby za delikatny co ty na to?

Odpowiedz
Czy ja wiem, że za delikatny.
Junior ma pulower z tego samego obicia, a On raczej nie dba o rzeczy. Żadnych przetarć / rozdarć nie ma. Ja kurtkę mam krócej i raptem na dwóch wyjazdach weekendowych, stąd nawet śladów użycia nie ma :)
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki

Odpowiedz
Ciekawa opcja choć dla kobitki może lepsze byłyby wytwory z Montane z racji dłuższego tyłu

Odpowiedz
Czy warto sprowadzić Arcteryx Khuno Parka? ~1 tys zł
http://tiny.pl/hj4rb

Odpowiedz
nie

Odpowiedz
Arcteryx Khuno Parka zamówiona ;-)
Napiszę coś o niej jak ''doleci''

~łowca a dlaczego nie?

Odpowiedz
Ostatnio rozgladalem sie za meskimi dlugimi plaszczami ocieplanymi (puch lub syntetyk) i szczerze mowiac trudno bylo mi znalezc cos w rozsadnej cenie. Taki arcteryx parka powyzej to standart 300 fuli. Fjalraven podobnie. Podczas gdy damskie plaszcze stoja miedzy 100-150, to meskich odpowiednikow w tej cenie nie potrafie znalezc. Moze to specyfika brytyjskiego rynku?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
Używał ktoś z was kurtkę Małachowskiego z primaloftem?

Odpowiedz
Zima mnie troszkę przymroziła więc aktualnie poszukuję primaloftowej kurteczki. Mam do was parę pytań:

Czy krój Berghausa Ignite Hoody pozwala na założenie go np. na softa (taki belay)?
Jakie w końcu ma ocieplenie Montane Flux (60/40 czy 100/60), wiem, że to pewnie zależy od rocznika, ale czy można to poznać wizualnie na stronce internetowej (opisy na stronkach bywają niejednoznaczne)?

na razie tyle :)

Odpowiedz
kiedyś było 60/100 primaloft one, później to samo ale z eco, jeszcze znalazłem wersję 60 p. one/25 prism dwuwarstwowo czyli wychodziłoby 60/50..wizualnie to ciężko, trzeba by chyba zdjęcia metek mieć, albo info od sprzedawcy, jak to się zmieniało..

Odpowiedz


Skocz do: