To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Kurtki z wypełnieniem primaloft
Blatio przeczytałem :) z tego wynika ze syntetyk najcieplejszy czyli PL jest porownywalny do puchu 500 - 590. Tylko znow primaloftów jest ''kilka'' i jak jest z 100, a jak ze 130 badz 200?

Odpowiedz
To musisz mieć porównanie. Często primaloft porównuje się z polarem 300 jako ocieplenie.

Odpowiedz
faktycznie p1 100 ma odrobinę większy współczynnik izolacji termicznej niż polar 300

Odpowiedz
no ale p1 jest znow bardzie nieprzewiewny niz 300 i lzejszy? Raczej p1 odpada na duze mrozy na miasto i dluzsze stanie w miejscu?

Odpowiedz
no ale p1 jest znow bardzie nieprzewiewny niz 300 i lzejszy? Raczej p1 odpada na duze mrozy na miasto i dluzsze stanie w miejscu?

Odpowiedz
Witam

Ostatnio w paru sklepach pojawiła się kurtała Mille Belay czy ktoś to używał, cena dosyć spora 550 i primaloft sport

Odpowiedz
endless, a skąd jesteś? jeszcze do niedawna w katowicach w tuttu były po ok.300, ale starsze modele.

edit: tu masz link http://www.tuttu.pl/ocieplane,kurtka-lof...440-1207-p
widać i cena lepsza
---
Edytowany: 2011-11-25 22:37:00

Odpowiedz
dzięki bartolini moja literówka bo mnie się rozchodziło :) o Millet Belay
ale to milo całkiem fajne

Odpowiedz
A ja myślę o Montano ''Shivling Primaloft One 200''
(teren prace pomiarowe, miasto)
ale jest tylko na zamówienie.

Odpowiedz
a co za różnica czy na zamówienie czy nie? najwyżej kilka dni dłużej będziesz czekać

Odpowiedz
Brak możliwości ''badania organoleptycznego'' i ''termicznego'' ;-)

Odpowiedz
złóż sobie 100'kę dwa razy, taka jest 200 :P termicznie również :P

tylko to drogo wyjdzie jak pieron, już o tym chyba pisałem gdzieś że primaloft opłaca się w sumie na dosyć specyficzne warunki, do statycznej pracy w mieście puch chyba lepszy...

Odpowiedz
Pytanie dla znawców tematu, która kurtała będzie cieplejsza
http://www.facewest.co.uk/Rab-Womens-Photon-Jacket.html

http://www.123mountain.com/LD-Belay-Devi...ket-Millet

Odpowiedz
ten rab szczegółowo opisany, ile ociepliny w kapturze, rękawach i korpusie, sport i eco to mniej więcej podobna jakość ocieplenia..

ps regulacja w rękawach dobra rzecz:)

Odpowiedz
Ja mam tego Raba, meska wersje. Bardzo fajna kurtka, jeden z moich najlepszych zakupow. Ten nowy model ma usztywniany kaptur, ktorego mi brakuje. Milleta nie znam, ale czytajac opis, Rab bedzie cieplejszy. Primaloft Sport kompresuje sie lepiej, Eco to takie One, ale wykonane z materialow przetworzonych (bodajrze do 60% masy). W Rabie masz 1/3 ocieplenia wiecej w korpusie.

Troche drogo. Po Swietach dorwiesz je za pol ceny :(
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Dzięki za pomoc tego właśnie potrzebowałem, co jest cieplejsze. Możesz jeszcze powiedzieć jak z krojem tego RAB-a?

Odpowiedz
Krojem? Tzn. Czy dopasowany itd? Nie wiem, mi pasuje. Da sie to zalozyc i na kurtke, i pod kurtke. Kaptur wchodzi na helm, acz na wcisk. Zmienilbym rzepy bo zacieraja i mechaca pertex - Mountain Equipment rozwiazuje takie problemy lepiej. Wolalbym dwubiegowy zamek, ale to lekka kurtka, nie belay jacket.
Dla mnie to byl zakup roku. Jest to chyba najczesciej uzywany przeze mnie kawalek mojej garderoby. Nosze od listopada do marca codziennie (nie w Polsce, w temp +10 do -5). Kroj dla kobiet i tak bedzie inny.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
Co do kroju chciałem wiedzieć czy np. jest techniczny?

Odpowiedz
A co to jest techniczny kroj? Moglbys sprecyzowac? Co masz na mysli? Wymiary masz u Raba i sobie wyobraz. Jestem na 100% pewny, ze mam inne wymiary niz ty i adresat tej kurtki (damska jest w linku).
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Techniczny np. bardziej dopasowany niż ''workowaty''

Odpowiedz


Skocz do: