To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów
witam
szukam plecaka 30-35l
raczej 1 dniowe wypady w góry, głównie tatry (jeżeli ma to znaczenie)
mam 179cm wzrostu

zastanawiam sie posrod

https://www.decathlon.pl/plecak-turystyc...lsrc=aw.ds

https://allegro.pl/oferta/elbrus-alpinpa...9038952401

https://allegro.pl/oferta/plecak-milo-mg...8461629203
Odpowiedz
Massiwo@ akurat tego z deca nie miałem, ale z tego co podałeś w linkach to zdecydowanie, decathlon.
Miałem i mam kilka plecaków z decathlonu . Cena, jakość jest optymalna i gwarancjia przebija wszystkie firmy w tym przedziale cenowym.
Odpowiedz
Cześć! 

Szukam dobrej jakości plecaka do 40l. 
Będzie używany głównie w górach podczas jednodniowych wyjść, ale czasami również dłuższe wyprawy gdzie przyda się większą liczba i dobre ustawienienie troków. 
To co mnie interesuje to:
- system wentylacji(głównie używany w lato) 
- 2 niezależne komory z oddzielnym otwarciem
- przeciwdeszczówka na dole plecaka
- duże boczne kieszenie na bidony 
- spore kieszenie w kominie
Znalazłem kilka, które mam nadzieję uda mi się niedługo zmierzyć. 

Osprey Kestrel 38
https://www.skalnik.pl/plecak-kestrel-38...eWEALw_wcB
Jack Wolfskin Kalari Trail 
https://sklep.jack-wolfskin.pl/plecak-wy...50291.html
Deuter Futura Pro
https://e-pamir.pl/product-pol-13735-Ple...ro-36.html
Lowe Alpine Camino 30-40
https://e-pamir.pl/product-pol-14483-Ple...30-40.html
Gregory Zulu
https://e-pamir.pl/product-pol-12696-Ple...lu-35.html
Budżet ok 500-600pln, może polecicie coś podobnego, tańszego ?
Odpowiedz
jack wolfskin orbit albo osprey hikelite
Odpowiedz
rozważ Talona 33, sprawdzona i lekka konstrukcja. Względnie stratosy/kestrele, jeśli chcesz więcej wygody.

@manaslu: masz może tego największego Hikelite'a? Zastanawiam się, czy jest toto serio wygodne na dłuższą metę. Mam 2 plecaki bez systemu nośnego, z samymi szelkami i usztywnionymi plecami i nie są to konstrukcje, które chce się nosić całymi dniami.
Odpowiedz
Ja mam deutera ,przy przymiarce najlepiej mi podpasował.
Odpowiedz
@ludz

mam hikelite 32 i postawili na efektywnosc i niska wage, a nie wygode. system nosny jest raczej rachityczny i bardziej na lato, bo mniej teoretycznie bagazu (+ siatka dystansujaca). na dluzsze noszenie, do tego gdy plecak zapakowany i ciezki - raczej nie polecam. z drugiej strony plecak jest dosc kompaktowy, do 8 kg powinno byc w miare wygodnie.

natomiast wykonanie plecaka dobre i rzeczywiscie lekki. siatka troche odstaje wiec trzeba uwazac, raczej nie nadaje sie na oddanie bez zabezpieczenia na bagaz rejestrowany w samolocie i tego typu historie, bo scioraja.

nie moge edytowac wiec dodam ze na jednodniowe wycieczki z niewielkim bagazem + wolnym miejscem w rezerwie na wszelki wypadek bedzie idealny, ale nie jest to plecak transportowy, zreszta jest za maly do tego.
Odpowiedz
(18-11-2020, 22:03)Krzyraf napisał(a): Cześć! 

Szukam dobrej jakości plecaka do 40l. 
Będzie używany głównie w górach podczas jednodniowych wyjść, ale czasami również dłuższe wyprawy gdzie przyda się większą liczba i dobre ustawienienie troków. 
To co mnie interesuje to:
- system wentylacji(głównie używany w lato) 
- 2 niezależne komory z oddzielnym otwarciem
- przeciwdeszczówka na dole plecaka
- duże boczne kieszenie na bidony 
- spore kieszenie w kominie
Znalazłem kilka, które mam nadzieję uda mi się niedługo zmierzyć. 

Sądzę, że z tego co wymieniłeś najlepszy będzie Kestrel. Jak na 38 litrów ma zadziwiająco spore możliwości troczenia (lubię Deutery ale wersja Pro ma 36 litrów i basta, żeby troczyć musisz mieć linkę/uchwyt do szpejarek na górze i froncie etc, w Kestrelu masz jeszcze dodatkowo pasy na dole), fajny patent do mocowania kijów trekkingowych. Sam go niedawno rozważałem. Ostatecznie wybrałem Deutera Aircontact 40+10, ale dlatego, że miał te 10 litrów w zapasie, znalazłem w dobrej cenie przyszłoroczny egzemplarz (Deuter robi na 2021 rebranding, trochę namiesza w ofercie) i znam ich produkty lepiej. Jeśli bym miał jednak wybierać ze sklepowej oferty, to Osprey kusił mnie najbardziej i był powodem dylematu, co do tego, którą markę wybrać.
Odpowiedz
@manaslu orbit wydaje się prawie dokładnie tym czego szukam. Nie widzę jednak miejsca do przypiecia kijków. Hikelite odpada, 9-10kg obciążenia jest niestety standardem w moim przypadku. 

@ludz wydaje się bardzo ok, ale zalezy mi na dolnej komorze. Stratos też zrobił dobre wrażenie. 
Na ten moment wydaje mi się, że najbardziej odpowiada mi JW Orbit, ale w wersji 34l, do tego ospreye Stratos I Kestrel, no i deuter. Mam nadzieję, że uda mi się, któregos z nich dzisiaj przymierzyć
Odpowiedz
orbit ma z boku petelki na kijki.

30 kilka litrow to dosc male plecaki, dlatego system nosny jest taki jaki jest, bo nie przewiduje ze przecietny bagaz bedzie wiekszy niz 10kg, przy lekkim plecaku.
Odpowiedz
Osprey Kestrel nie ma możliwości "tradycyjnego" troczenia kijów. Stare modele mialy, w nowych jest tylko ta ich firmowa petla z boku.
Odpowiedz
Przymierzałem dzisiaj Kestrela, Stratosa i Duetera future. Z tych trzech pod względem komfortu wygrywa zdecydowanie Kestrel. Stratos jest tak samo wygodny jednak brak dolnej komory jest minusem.

Jeśli chodzi o możliwość troczenia również Kestrel wygrywa. 
@beskidbike to prawda, ale jest na to opcja z przodu, ale wydaje mi się, że gdybym go wybrał, sam dorobiłbym miejsce z tyłu.

Deuter odpadł ze względu na moją dziwna budowę ?

Byłem w 4 sklepach w Warszawie i powiem szczerze, że jedynie Polar Sport na Łuckiej miał większy wybór. Mega plus za obsługę. 
Byłem jeszcze w sklepie podróżnika przy Kaliskiej i w alpinsklepie I Outdoor sklepie przy Polu Mkt. 
Czy polecacie jakieś sklepy gdzie można zobaczyć i porównać więcej modeli? Zależy mi na tym Orbicie i 
Obawiam się jednak, że może pozostać tylko zamawianie i ewentualne zwroty.
Odpowiedz
horyzont i multan extreme
Odpowiedz
Horyzont na Mariensztacie.

Oraz Explore w Ursusie 5 min. z buta od SKM https://www.explore.pl/kontakt-i-mapa-dojazdu.html
mają chyba największy wybór w okolicy Wawy

Moim zdaniem popełniasz błąd strategiczny.
Szukaj plecaczka ok 30 L max z siatką na plecach.
Oraz 50-60 L na ,,wyprawy" oraz zimę.
Da się to złożyć w podobnym budżecie co jeden Kestrel jak trafisz promocję+ np. Decathlon.
Odpowiedz
@manaslu @PRS dzięki za polecenie, spróbuję się do nich wybrać.
@PRS rzeczywiście myślałem o takim rozgraniczeniu, jednak pojawia się kilka problemów. Przede wszystkim zależy mi na tym by plecak trochę posłużył.
Ma być używany głównie na jednodniowe wyjścia i pozwalac na lepszą organizacje ekwipunku.
Siatka i mniejszy rozmiar całkowicie zabierają możliwość transportu ok 9 kg na dłuższą metę, a by przenieść taki ciężar nie będę zakładał 50l+ plecaka. Na ten moment nie wybieram się na wyprawy gdzie taki plecak miałby zastosowanie.
Jednak rzeczywiście zwróciłem uwagę na te kwestie dzięki Waszym radom i teraz coraz bliżej mi do mniejszych jak Orbit, Stratos niż do Kestrela.
Na ten moment chodzę w 30L plecaku z deca.
Jako, że zależy mi przede wszystkim na komforcie i uniwersalności wolę
Odpowiedz
Zobacz na Lowe Alpine Camino 30:40, albo Trek, albo nowy model Altus
Odpowiedz
Jakieś 2 miesiące temu byłem w podobnej sytuacji. Szukałem plecaka około 30l, uniwersalnego, z dobrym system nośnym i, najlepiej, z siateczką na plecach. Zależało mi też na łatwym dostępie przez zamek do komory głównej (bez konieczności podnoszenia klapy) - jak w plecaku miejskim. Chciałem też jak najwięcej kieszeni - w moim Kestrel 58l mam kieszenie boczne, od przodu i w pasie biodrowym - jest to mega wygodne. Dodatkowo chciałem mocowanie do kijków i chowany pokrowiec. Taki full wypas.

Zamówiłem/przymierzałem kilka plecaków. Cztery z nich przetestowałem pod obciążeniem 8kg/5km. Moje spostrzeżenia:
- Deuter Futura 28 - niestety w nowej wersji brak możliwości dzielenia komory głównej na dwie części. W efekcie wyciągnięcie czegoś z dołu z tego wysokiego i wąskiego plecaka wiąże się z wywaleniem połowy rzeczy. Ciężko się go pakuje. Przednia kieszeń nieużyteczna (kiedy główna jest wypchana na maxa). Fajny system nośny bo plecy przez siateczkę mają dobrą wentylację. Kieszonki w pasie biodrowym z siateczki i bardzo małe - nie mieścił się mój Note9. Co gorsza, w systemie nośnym na plecach Futury jest jakiś metalowy pałąk. Schodzi się on do środka na dole pleców, i pomimo tego, że jest zabezpieczony jakąś pianką i materiałem to uwierał mnie w poślada. To + małe kieszonki na pasie biodrowym wyeliminowały F28.
- Deuter Trans Alpine 30 - niby rowerowy, ale wiele osób poleca też jako uniwersalny. Są dwie komory i dostęp od dołu. Dużo kieszonek i lepiej zorganizowane niż w F28. Ale brak zaczepów na kijki. Trochę dziwny system Airstripes - cały czas czuć na plecach te dwa pasy (dużo gorzej niż w F28). Kieszonki na pasie biodrowym jedynie na batona. Pasy naramienne i biodrowy niestety są niezbyt mięsiste i w czasie testu nie zapewniały odpowiedniego wsparcia.
- JW Moab Jam 30 - dwie komory z dobrym dostępem od góry + dodatkowo komora na dole. Dużo kieszonek w środku. Ale system nośny też mało wygodny (gorszy niż w w TA30). Dziwna kieszeń przednia połączona z bocznymi, oddzielona jedynie delikatna siateczką. Brak mocowania na kijki, delikatne pasu biodrowe z małymi kieszonkami.
- Zulu 30 - bardzo wygodny system nośny, ale przez wygięcie pleców mało pakowny - lepiej niż w F28 bo w większym stopniu odpina się zamek. W kieszenie na pasie biodrowym nie wchodzi mój Note9
- Zulu 35 - zalety i wady podobne jak Z30 ale tutaj mamy dodatkowo dostęp do komory głównej od przodu. Niestety jest klapa i otwór do komory głównej jest trochę wąski.
- Deuter Trail Pro 32 - dostęp do komory głównej na zamek + mniejsza kieszeń na górze. Dodatkowo komorę główną można podzielić na 2 części (gdzie do dolnej części jest dostęp od dołu). Dobre kieszenie boczne + przednia. Do pasa biodrowego wchodzi mój telefon. Dobre pasy naramienne oraz biodrowy. Niestety nie ma siateczki na plecach i nie jest tak wentylowany jak Gregory czy Futura. Ale z drugiej strony pozwala to na lepsze wykorzystanie miejsca w plecaku. System nośny (2 piankowe pasy) trochę czuć na plecach ale jest on wygodniejszy niż w TA30 czy JW Moab Jam 30.
Po testach został właśnie on. Teraz mam już jakieś 40 km z obciążeniem 8-10 kg i jestem w miarę zadowolony. Plecy nie były specjalnie mokre i ciężar też za bardzo nie dokuczał.
Ideałem byłby plecak który łączy najlepsze cechy powyższych -> ale takiego niestety nie ma.

Ospreya nie rozważałem bo już jednego mam :-)

Mam nadzieję, że tych kilka uwag trochę pomoże.
Odpowiedz
Szkoda, że nie spróbowałeś LA Trek27 albo Quest27 Wink Bardzo ciekawy jest też Camelbak Fourtneer 24. Ma chyba wszystko co wymieniłeś, ale mnie trochę gniecie ta poducha lędźwiowa :/
Mam podobne wymagania i już myślałem, że znalazłem ideał Wink
Odpowiedz
(20-11-2020, 17:41)beskidbike napisał(a): Szkoda, że nie spróbowałeś LA Trek27 albo Quest27 Wink Bardzo ciekawy jest też Camelbak Fourtneer 24. Ma chyba wszystko co wymieniłeś, ale mnie trochę gniecie ta poducha lędźwiowa :/
Mam podobne wymagania i już myślałem, że znalazłem ideał Wink
O LA też myślałem, ale te plecaki mają niestety klapę. Jest LA Aeon, ale ten z kolei ma słaby pas biodrowy.
A na Camelbaka nie trafiłem. Wygląda całkiem zacnie. Teraz to i tak już po przysłowiowych ptakach Wink
Odpowiedz
Hej wszystkim, szukam plecaka dla siebie, głównie na jednodniowe wycieczki w góry zimą i latem. Budżet do 500.
Na czym mi zależy
-żeby można było przypiąć czekan/kijki
-żebym po lekkim skompresowaniu mógł z nim lataj jako bagaz podreczny
-jakby dalo sie wsadzic wygodnie camel baga byloby super
Mysle nad tymi
Gregory Zulu 32
https://8a.pl/plecak-gorski-gregory-zulu...ntis-green
LA Airzone Camino trek 30:40
https://www.explore.pl/plecak-lowe-alpin...-black.hml
Osprey Talon 33
https://www.skalnik.pl/plecak-talon-33-b...rey-598883

Z góry dzieki Smile
Odpowiedz


Skocz do: