To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Kurtka techniczna: wspinaczkowo / turystyczna
Technologia GORE w bucie jest całkiem inna niż ta w kurtkach. Każda warstwa materiału pod spodem czy wierzchnia kurtki zmienia jej właściwości. Co ciekawe używanie wywietrzników osłabia działanie membrany niż je poprawia.
-------------------------------------------
Zca Kierownika Polar Sport Warszawa

Doradca ds. sklepu internetowego Mammut Polska, absolwent Turystyki i Rekreacji
Odpowiedz
Krótko o małym-wielkim odkryciu.

Rok temu kupiłem w Globtreku softshell Black Diamond Stack Hoody. Z Windstopperem, wygodne kieszenie, nie za krótki. Na rower i na biegówki.

O kapturze myślałem raczej w kontekście biegówek. A tymczasem, dzięki wspinaczkowemu przeznaczeniu kurtki ''odkryłem'', że kask rowerowy idealnie mieści się w kapturze. Nie przeszkadza w widoczności na boku, nie ściąga kurtki do góry.

I tak, zamiast zakładać czapkę pod kask w wietrzne dni (wróciliśmy właśnie z niemieckiego wybrzeża Bałtyku, gdzie przez pięć dni prawie nam głowy pourywało) mogę po prostu szybko założyć kaptur.

Wiem, że pewnie to dla wielu będzie oczywiste. Ale może znajdzie się kilku innych, którzy jak dotychczas ja, unikali na rower kurtek z kapturem. Niesłusznie! :]

Szy.
---
Edytowany: 2017-05-09 11:03:34
-------------------------------------------
http://www.znajkraj.pl

znajkraj | najlepsze rowerowe inspiracje
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Odpowiedz
Cześć!
We wrześniu planuję wycieczkę na Islandię (trekking). Pogodowo – raczej należy przygotować się deszcz, i jak to na Islandii, mocny wiatr.

Jestem na etapie kompletowania ekwipunku :) i rzecz jasna chodzi mi o kurtkę. Im dłużej czytam o ich rodzajach, tym jestem coraz mocniej pogubiony. Z jakiś wstępnych analiz wyszło mi, że TNF Venture powinna dać radę - tak wiem, TNF… :) Jednak z każdym kolejnym pochłoniętym artykułem na ten temat, mam większy mętlik w głowie. Idealnie byłoby, gdybym mógł taką kurtkę użytkować również i w polskich górach – planuję powrót po X latach do tego rodzaju aktywności :) budżet niestety dosyć ograniczony (maks. 500 zł).

Prośba o pomoc :)

Odpowiedz
Cześć
Szukam kurtki membranowej, używana będzie cały rok, gdy złamie się pogoda na szlaku. Od razu wykluczam użytkowanie w mieście, bo do owego techniczny krój się nie nadaje, a dodatkowo dużo szybciej by się zużyła.
Budżet do 1500zł, ale wiadomo: czym mniej tym lepiej. Wpadła mi w oko kurtka arcteryx beta sl hybrid, czy to dobry wybór?
Aha, interesuje mnie tylko kolor czarny, lub jakieś inne grafity :D

Odpowiedz
Beta sl hybrid to najlepsza kurtka hardshellowa jaka miałem okazję w życiu mierzyć i macac. Obłędna jakość wykonania, fantastyczny krój, kurtka idealna i moje marzenie, które spełnienie jak wygram w totka ;d

Odpowiedz
Może najpierw sprawdź jak wyjdzie po dłuższym użytkowaniu.
Opinia po mierzeniu nie jest miarodajna.

Odpowiedz
tak, nada się
---
Edytowany: 2017-11-10 20:12:30
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Czyli nic lepszego w tej kwocie nie znajde?

Odpowiedz
Millet Kamet GTX - mam od 1,5 roku i jestem zachwycony. Nie jest to Arc, ale do materiałów i wykonania nie ma zastrzeżeń. I Made in Romania. Może odrobinę za pancerna i zbyt duży kaptur jak na moje potrzeby. Poza tym waga to jednak 500g, wiec do FL troche brakuje:) Właściwie powinienem pokusić sie o jakas mala recke.

Odpowiedz
boguś, napisałem, że to najlepsza kurtka jaką miałem okazję mierzyć i macać, więc nie wiem w czym problem. Nie napisałem, że jest najlepsza w boju, a że zrobiła na mnie największe wrażenie spośród wszystkich innych kurtek, z którymi miałem styczność sklepową.

Michi, musisz pamiętać, że to jednak w znacznej części kurtka na paclite. Dobór membrany dedykowany jest wymaganiami i przeznaczeniem kurtki. Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej pancernego, masz inne Arce w pełni na gore Pro. Warto też rzucić okiem na mniej popularną serię Zeta i kurtki na C-Knitt.

Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie też Salewa Ortles II na gore pro. Nie jestem fanem marki, w zasadzie to mam negatywną opinię o Salewie, ale akurat ten model jest zacny i zbiera dobre recenzje.
---
Edytowany: 2017-11-11 01:24:38

Odpowiedz
Moglibyście mi rozjaśnić temat ''gore c-knit'' ? Napisać w paru prostych slowach co to jest , jak się ma w praktyce do gore pro , czy paclite. Czym sie różni ? Albo , proszę podajcie link gdzie mógłbym doczytać.
-------------------------------------------
Grzesiek.

Odpowiedz
http://outdoormagazyn.pl/2015/03/nowa-te...backer-tec hnology/

Tu słów kilka. To laminat 3L, wytrzymały w sumie jak gore Pro, z tą różnicą, że nie szeleści i jest miękki. Miałem przez chwilę kurtkę na C-Knitt i używało się bardzo dobrze. Sprzedałem ze względu na kolor i krój, ale sama membrana jest super. Oddychalność bardzo wysoka, waga nie zabija. Dla mnie to taka mieszanka największych zalet pro, active i paclite. Nie bez powodu arc wszedł w cknitta - gdyby to był niewypał, raczej by sobie na to nie pozwolili. Sam miałem Marmot Cerro Torre, ale nie polecam.
---
Edytowany: 2017-11-11 14:25:48

Odpowiedz
A dlaczego Marmot nie?
-------------------------------------------
Grzesiek.

Odpowiedz
Ostatnio z racji dożywotniej gwarancji w Arcu udało mi się wymienić stara kurtkę właśnie na Betę SL Hybrid. Mierzył wszystkie chyba modele od Arcteryxa w tym czasie i mój wybór padł właśnie na Betę ze względu na świetny krój, wywietrzniki i solidna konstrukcje i niska wage. Warto również przyglądanąć się Alphie AR również świetna kurtka tylko już sporo droższa. Ogólnie moim zdaniem warto dopłacić do tego producenta ponieważ w moim przypadku po ponad 3latach częstego użytkowania dostałem nowy ulepszony produkt.

Odpowiedz
@foks, zbyt workowaty krój, szczególnie na brzuchu. Jak ktoś wychodowal bębenek i nie ma w planach zrzucić to może być to dobry pomysł.

Tak jak pisał Borewicz - Arc to jie tylko jakość towaru, ale też jakość serwisu i ogólne dbanie o klienta.

Odpowiedz
zakupiłem bete sl hybrid
pierwsze wrażenie - jest obłędna :D myśle, że po weekendzie będę mógł zdać jakieś relacje :D

Odpowiedz
Hej! Jestem nowa na tym forum więc na początku chciałam was miło powitać. Ja również w temacie kurtki. Mam pytanie czym dokładnie różni się Beta od Alphy Arc? Rozważam tą kurtkę i zastanawiam się również nad TNF Shinpuru na C-Knit. Czy ktoś coś może o tej kurtce powiedzieć?

Odpowiedz
zależy która beta i która alpha

Odpowiedz
Obie FL :)

Odpowiedz
Nie ma modelu Beta FL. Zapewne masz na myśli Beta LT?
Te kurtki uszyte są z tego samego materiału i ogólnie są dość podobne. Alpha jest nieco bardziej nakierowana do użycia wspinaczkowego, dlatego znajdziesz tam HemLock i nieco więcej materiału wokół rękawów. Mimo, że krój w obu modelach opisany jest, jako trim fit to Alpha jest nieco luźniejsza, co ma ułatwiać operowanie wysoko podniesionymi rękami w czasie wspinaczki.
Beta LT również może być z powodzeniem wykorzystywana do wspinaczki, ale te jej cechy nie są aż tak mocno wyostrzone. Nie ma więc ''trzymacza'' uprzęży, a krój jest bardziej przy ciele. Masz za to dwie kieszenie zewnętrzne, co podnosi nieco wagę, ale w zajęciach trekkingowych jest praktyczniejsze (dla niektórych) niż jedna kieszeń jaką posiada Alpha FL.

Słowem ten sam materiał, te same kaptury, ale też drobne różnice - do wyboru co komu bardziej odpowiada.
Różnica w wadze jest minimalna (Alpha FL jest 30g lżejsza), ale ceny,(te oficjalne) są już wyraźniej inne :).
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz


Skocz do: