To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny
Hehe Big Grin


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
zwróć uwagę na parametry i cenę.
Jaga & Mathew dziękuję za nowe NGT!

- NGT to hobby przy okazji pasji, a nie zamiast -
Odpowiedz
pobieznie to samo, tylko alpinus 70zl tanszy. pewnie doplacaja za bycie slupem reklamowym z tym ich wielkim logo
Odpowiedz
Powrócił Woodpecker
https://www.alpinus.eu/plecak-alpinus-wo...960,122306
Odpowiedz
Ale że czerwony? Big Grin

Pojemność 70 litrów to pojemność prostopadłościennego kartonu do którego wejdzie plecak. Czyli rzeczywista pojemność to około 55 litrów. Jak widać po podanych wymiarach 70x36x28 = 70,56 dm3.
Odpowiedz
https://www.ospreyeurope.com/shop/gb_en/...prey-unltd
Nowości z Ospreya.
Nie wiem do końca, gdzie tu rewolucja, bo za 3500PLN (!) otrzymujemy plecaki ważące po 2.5kg przy 60-kilku litrach.
Potrafiłbym uwierzyć, że coś wyjątkowego robią, ale bynajmniej tego nie zakomunikowali Smile
Odpowiedz
chyba testuja rynek i czy ktos tyle zaplaci za modne hasla, jak druk 3D i Carbon. chwala ze nieziemskie dopasowanie, wygoda i wentylacja - moze i tak, ale gdyby drukowali personalnie dla klienta ;-)
Odpowiedz
(15-03-2022, 16:24)ludz napisał(a): https://www.ospreyeurope.com/shop/gb_en/...prey-unltd
Nowości z Ospreya.
Nie wiem do końca, gdzie tu rewolucja, bo za 3500PLN (!) otrzymujemy plecaki ważące po 2.5kg przy 60-kilku litrach.
Potrafiłbym uwierzyć, że coś wyjątkowego robią, ale bynajmniej tego nie zakomunikowali Smile

Cena kosmiczna ale z drugiej strony jest tu wersja antigravity to zaoszczędzisz na szpeju, linach Big Grin
Odpowiedz
Atmos na sterydach :]
Odpowiedz
Ciekawostka z USA: zewnętrzna ramka odsuwająca plecak od pleców , coś ala znane systemy przepływu powietrza ale można dołożyć do dowolnego plecaka. Waży toto około 200g także jeżeli jest wygodne to może okazać się całkiem sensowne
Odpowiedz
Prawie za pół darmo. Jedyne minimum 500 zł z przesyłką cłem i podatkiem Smile
Odpowiedz
https://8a.pl/spiwor-puchowy-malachowski...a0TrCzY5OU

Małachowski rozwinął swoją koncepcję śpiworów z serii ultralight. Za trzykrotną! różnicę w cenie oferuje 84gramy puchu więcej w zamian za wzrost wagi o 56gram. Szaleństwo.
Odpowiedz
Przy cenie puchu XXL Animexu o rozprężność 1000 (bez wspomagania się chemią) cena śpiwora Małachowskiego jest Bardzo atrakcyjna (nie to nie sarkazm).
zgodnie z regulaminem NGT:
OD 2003 zawodowo R&D     Redaktor: outdoormagazyn, 4outdoor,    organizacje: POG  EOCA                
Ekspert: ISO, PKN powiązania: aerosize, crux, huzar, lesovik, lightwave, ortovox, pajak, patizon, polarmond....
Odpowiedz
Podejrzewam, że cena jest wypadkową zastosowanych materiałów. Mam jednak wątpliwości nad sensownością takiego produktu. Cóż topowy sprzęt jest drogi, ale mając na wydanie 5,5 koła na wiosenno-jesienny śpiwór szedłbym w pełną customizację np u Robertsa. Kto jest tutaj grupą docelową? Thru hikerzy raczej groszem nie śmierdzą. Jestem po prostu szczerze zdziwiony, że jest (jest?) rynek zbytu na takie dzieło sztuki outdorowej.
Odpowiedz
Znam paru tru hikerów którzy groszem śmierdzą. Znam też takich którzy kasy nie mają większość sprzętu z Deca ale już namiot Z-packa
Z generalizowania wyleczyłem się już kilkakrotnie, osobiście trzymam kciuki za ten produkt.
zgodnie z regulaminem NGT:
OD 2003 zawodowo R&D     Redaktor: outdoormagazyn, 4outdoor,    organizacje: POG  EOCA                
Ekspert: ISO, PKN powiązania: aerosize, crux, huzar, lesovik, lightwave, ortovox, pajak, patizon, polarmond....
Odpowiedz
Zpacks Duplex waży ile? 500 gram i kosztuje 3500zł na dzisiaj. Tania konkurencja czyli Lanshan 2 pro z aliexpress waży 1kg i kosztuje 1200zł. czyli to jest 2300zł za 500 gram różnicy. Posiadam Małachowskiego ultralight 500 który jest lżejszy o 56 gram i chłodniejszy o 4 stopnie i tańszy o 4000zł. Natomiast ultralight 700 jest cięższy od zalinkowanego o 194 gramy i na stronie 8a jest aktualnie za 2100zł czyli 3400zł taniej. Czyli za równowartość tego śpiwora można mieć i namiot Zpacks Duplex i śpiwór Małachowski 700 ultralight. Dla mnie to kosmos, ale ja tam jestem biedak Wink.
Odpowiedz
Ustalmy, że ta seria śpiworów jest adresowana (albo: realnie potrzebna) może kilkudziesięciu osobom w kraju.
Ale topowe produkty robi się też po to, by uprawiać tzw. dickswinging, tzn. żeby pokazać że się da, i że to my taki produkt robimy - słowem, dla budowania marki. Smile
Odpowiedz
Gdyby założyć że Małachowski produkuje wyłącznie na rynek krajowy, to klientela byłaby bardzo nieliczna. Jednak znakomita większość ich śpiworów puchowych trafia na daleki wschód, gdzie marka na bardzo dobre wzięcie. Rynek jest szerszy, więc może się okazać, że jednak chętnych jest wystarczająco dużo.
Inna sprawa, że ten konkretny model nie jest podstawowym filarem finansów firmy, ma szansę natomiast stać się wizytówką realnych możliwości producenta.
Zakładam - a zapewne się nie pomylę - że cena jest dopasowana do produktów rynku światowego. Bo i produkt ma szansę sprzedawać się na całym globusie :-)
Yatzek - nadworny tester NGT ;-)
Odpowiedz
Aura/Yeti wprowadziła do swojej oferty underquilta zaprojektowanego we współpracy z Lesovikiem.
https://aurapoland.com/pl/quilty/101-otu...asno_szary
Jako, że od jakiegoś czasu zapowiadali, a ja przymierzam się do zakupu czegoś takiego, czekałem z niecierpliwością na premierę. Po obejrzeniu produktu na stronie nachodzi mnie pytanie czy Aura/Yeti nie próbuje wymyślić koła na nowo? Mianowicie chodzi mi o komory układające się w kształt trapezu, który to ma lepiej stabilizować go i chronić przed przemieszczaniem się puchy na spód (chodzi o oczywiście o sytuację gdy underquilt jest rozwieszony). Czy nie lepiej było by zrobić po prostu komory wzdłuż dłuższego boku?
Jeżeli macie jakieś przemyślenia zachęcam do podzielenia się nimi?
Mam wrażenie, że prawie cała nowa kolekcja śpiworów Aury/Yeti jest trochę na siłę przeprojektowana, dyzajnerska. Tylko ten dyzajn nie wydaje się przekładać na lepsze parametry użytkowe, a jedynie chwyt marketingowy.
Odpowiedz
Dla mnie ten underquilt trąci wyrobami rodem z Aliexpress a cała ich obecna kolekcja śpiworów to jakieś nieporozumienie. Szczęśliwy jestem, że zdążyłem uzupełnić swój ekwipunek przed tym cudakowaniem.

Po krótkiej analizie oferty śpiworów zastanawiam się, czy to z wyjątkiem puchu właściwie nie jest chińszczyzna pełną gębą. 3 do 5 opcji wypełnienia w modelu. naprawdę mają moce i chęci by szyć 5 różnych worków (krój różnicowy) do pięciu różnych ilości wsadów? Osobiście nie wierzę.
Odpowiedz


Skocz do: