To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Lekka kurtka outdoor
no właśnie, po co pancerniejsza ? do zwykłego łażenia po górach coś takiego jak PreCip całkowicie wystarcza.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
A do zwyklego lazenia z 13-15kg plecakiem tez?
-------------------------------------------
Kanet

Odpowiedz
Kanet przecież w kurtce nie chodzisz non stop, nie trzymasz jej ciągle pod 15 kg plecakiem, kurtkę zakłada się tylko w awaryjnych sytuacjach, kiedy druga warstwa już nie daje sobie rady z zatrzymywaniem wiatru, deszczu etc.
Podczas takiego użytkowania nawet tak ''delikatna'' zdawałoby się kurtka jak PreCip, Rush czy Atomic spokojnie wytrzyma kilka lat

w Polsce panuje właśnie mylne przekonanie, że kurtka musi mieć wzmocnienia, kosmiczną membranę, podszewkę, pas przeciwśnieżny i najlepiej jeszcze z 10 kieszeni na wszystko, no i oczywiście niezależnie od pogody w chłodnej porze roku, zawsze się powinno ją nosić - nie wiadomo tylko po co ?
---
Edytowany: 2008-03-25 13:50:02
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
o ile chodzisz w softshellu - tak, nie musi byc pancerna
O ile lekkiej kurtki używasz głównie w górkach, a nie po mieście - tak, nie musi byc pancerna.

jeżeli jest to Twoja jedyna kurtka której używasz cały rok, miasto, termikę regulujesz grubością polara, albo kurtki używasz często pod plecakiem w zimie, bez softa. Musi być w miarę pancerna.

Sorry za OT :) ja pomimo softtechnologii lubie mieć coś pancerniejszego w domu.
---
Edytowany: 2008-03-25 13:59:40
---
Edytowany: 2008-03-25 14:00:47

Odpowiedz
Na miasto tak, w góry nie ma sensu. Popieram zdanie Spina.
Odnośnie cen. Precip w Polarsporcie obecnie jest przeceniony na 299zł,
Resolve TNF na Weld.pl stoi za 299zł. Czy to dużo? Znalazłem też za 269zł kurtki Bergsona w takiej technologi. Lekkie tak samo jak Precip i nawet podobnie skrojone niestety ja tej marce nie ufam więc piszę to jako ciekawostkę jak by ktoś chciał:
http://www.polarsport.pl/index.php/sklep...X/18045/ro ot,7/
http://www.polarsport.pl/index.php/sklep...ON/18094/r oot,7/
Evin z Milo można wychaczyć za 379zł to też nie 400 bo kurtka fajoska jest.
---
Edytowany: 2008-03-25 23:14:22

Odpowiedz
hm...a co powiecie o Marmot Oracle?
na 400zł jest poprzeceniana...
-------------------------------------------
Kanet

Odpowiedz
https://ngt.pl/thread-3841-page-6.html
post Jimbo - więcej chyba o tym na forum nie było.

Odpowiedz
Witam,
poszukuję specyficznej kurtki.
Chodzi o wytrzymały laminat 3 warstwowy, ale kurtka ma łączyć tą cechę z lekkością osiągniętą poprzez prostszy któj (przy czym wywietrzniki traktuję tu opcjonalnie, choć miło je mieć więc proszę i z i bez podawać).
Kurtka nie ma służyć do wspinaczki ale często takie właśnie są takie kurtki. Proszę o propozycje z różnych półek cenowych i zastosowań. Ważne sa te dwa kryteria - wytrzymałość poprzez 3L (poza tym lubię taki materiał) i mały ciężar.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Marmot exum
montane super fly
montane event venture
Itak można chyba długo?
Sprecyzuj, czy chcesz opinie użytkowników, czy tylko przykłady. Jak to
milo daman
---
Edytowany: 2008-03-30 20:00:36
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Mi chodzi o wagę ale nie kosztem wytrzymłości.
(3L, 2-3 kieszenie, wywietrzniki, duży regulowany kaptur, ściągacz na dole i rzepy w rękawach)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
TNF Stratosphere - masz 3L performance shell i waży koło 500/600 gram
to też jeden z wielu możliwych przykładów.
---
Edytowany: 2008-03-30 14:48:28

Odpowiedz
Berghaus Elysian.
Kurtka wspinaczkowa, ale o kroju umożliwiającym ubranie pod spód grubszych warstw - próbowałem wkładać sweter puchowy i jest ok. Kaptur mieści kask wspinaczkowy, ale dzięki pomysłowemu rzepowi, daje się zmniejszyć do rozmiaru ''trekingowego''. Jest on odpinany więc nie przeszkadza, kiedy nie jest potrzebny wisząc z tyłu, ani nie usztywnia stójki, czyniąc z niej kołnierz ortopedyczny. Ściągacz kołnierza, wyściełanego Pertexem i specjalny otwór do oddychania w gardzie, to ciekawe i raczej nie spotykane pomysły. W rekawach elastyczne wstawki - Varuna Stretch.
Waga 550g, 3L Pro Shell.

Marmot Exum.
Jeszcze lżejsza od Elysiana, ale jednocześnie sprawiająca wrażenie bardzo delikatnej. Materał w dotyku przypomina PreCipa. Krój bardziej dopasowany, choć 200-setkę żona wkłada w razie potrzeby. Kaptur stały - nie chowany w stójkę, ani nie odpinany.
Elysian jest dość sztywny, podobnie do VauDe Alpinist Stretch (mierzyłem w sklepie), Exum przeciwnie - układa się do ciała i mocno gniecie, ale łatwo ją zwinąć do małych rozmiarów.
Waga ok. 400g, 3L Pro Shell.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
Sluchajcie, kupilem Marmot Paclite Minimalist i jako, ze to nie jest taka cienka kurtka jak paclite np. Berghausa, chcialbym sie dowiedziec, czy moge to rolowac i upychac do siatki czy raczej dmuchac i chuchac?
Czy gniecenie wplywa na DWR?
Czy raczej sie trzese bo nowa?
Pozdrawiam.

Odpowiedz
raczej się trzęsiesz
;)

oczywiście, kurtka by się miała lepiej gdyby była non stop rozwieszona w szafie, ale to chyba nie jest jej zastosowanie?? ;)

Odpowiedz
Powiedz to mojej zonie. ;)
Kurtka posiada wysoki Wspolczynnik Akceptacji Zony, co powoduje, ze moglaby wisiec w ramce. :)

Zartuje. Czyli moge sie w niej spokojnie szlajac i brudzic. Po prostu opisy delikatnosci Paclaite'a zaczely mnie lekko niepokoic.
Dziekuje i pozdrawiam.

Odpowiedz
Korzysta ktos z kurtek Timberland-a.Jaka membrana w tym siedzi.
http://timberland.pl/kolekcja_meska.php?...1&prod=509
http://timberland.pl/kolekcja_meska.php?...1&prod=507
-------------------------------------------
Greg

Odpowiedz
takie male zestawienie:

http://4outdoor.pl/pl/news/909/test-najl...rezentacja
---
Edytowany: 2008-07-03 16:17:15
-------------------------------------------
pozdro

Odpowiedz
Czy ktoś korzysta z kurki Rainfall Mountain Equipment
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=1381
Zastanawiam się pomiedzę nią a Precipem
-------------------------------------------
ted

Odpowiedz
Na lato, na rower lepszej nie ma - zwykły ortalion przeciwdeszczowy adidasa, bardzo solidny, zabezpieczone szwy. Nie stosować na gołe ciało bo pod spodem od razu mokro się robi. A membrany i tak latem nie działają jak trzeba więc szkoda kasy i miejsca w plecaku.
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
hehe laminatu adidasa kijem bym nie tknal do jakiegokolwiek wysilku.
A co do membran to dzialaja one doskonale(tylko nie mowie tu o membranach adidasa). Warto spojrzec na parametr oddychalnosci i dobrac do odpowiedniego wysilku.

Odpowiedz


Skocz do: