To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż
#1
witam, mam pytanie o ubezpieczenie jakiego uzywacie w gorach, chodzilo by mi glownie o gory polskie slowackie i czeskie, co mozecie polecic? popularne jest ostatnio euro26 ale czy jest to cos warte? czy ubezpieczenia pokrywaja tez koszty akcji ratowniczej?

Odpowiedz
#2
wiele Ci nie powiem, ale w styczniu jak brałem ubezpieczenie w PZU to sportem wysokiego ryzyka był trekking, na moje pytanie co to jest ''trekking'' (nie było definicji w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) Panie (na ul. Moniuszki w Wawie) wpadły w popłoch, zaczęły szeptać po czym jedna z nich ośiawdczyła mi, że to takie chodzenie z plecakiem. To sie jej spytałem o jakie miejsca jej chodzi, czy chodzenie z plecakiem po Wawie to trekking, na co ona rzekła że nie, że trekking to chodzenie z plecakiem w extremalnych warunkach, np. powyżej 2 tys mnpm. To się jej grzecznie spytatałem czy spacer z plecakiem po La Paz (powyżej 4 tys. mnpm) to trekking czy tylko spacer, na co ona powiedziała, że nie wie, i że mają zmienić OWU tego ubezpieczenia.
Summa sumarum musiałem zapłacić podwójną składkę, bo trekowałem po Ugandzie, a według ich rozumienia (PZU) to taka wyprawa była jakimś ''wyjątkowym'' trekkingiem.
Generalnie bzdura jakaś straszna, ale jak bym nie doczytał tego trekkingu w OWU i miał niefart to na tej podstawie mogliby mi odmówić wypłaty odszkodowania.

Odpowiedz
#3
Mam karte kredytową jednego z banków, który zaoferował mi wraz z kartą dodatkowo polisę w hestii na moje podróze krajowe i zagraniczne.Przyjemne z pożytecznym.

Zerknij tutaj: http://www.hestia.pl/sigeh/servlet/www.S...35&PR=3022
-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl

Odpowiedz
#4
hmm widze ze odzew troche slaby...moze dltego ze weekend, prosze jednak o odpoweidz bo boje sie zeby kasy gdzies nie utopic

Odpowiedz
#5
loner euro 26 sport pokrywa koszty akcji ratunkowych i koszty leczenia tylko nie pamiętam do jakiej kwoty.
Jeszcze pewniejsze jest niemieckie DAV www.alpenverein.de ale tu musisz płacić w euro (za to jest sporo zniżek)
-------------------------------------------
ciekawość zabija kota ale satysfakcja go wskrzesza

Odpowiedz
#6
ja mam euro26 w wersji sport ale na szczęście jeszcze nie sprawdzałem jak działa.

Odpowiedz
#7
Euro 26 z tego co mi wiadomo nie całkiem pokrywa koszty akcji ratunkowej;tzn pokrywa jedynie koszty transportu rannego tudzież zmarłego, ale nie koszty akcji poszukiwawczej.

Odpowiedz
#8
a co do leczenia, to ubezpieczenie to pokrywa koszty leczenia ambulatoryjnego, zakup środków opatrunkowych i lekarstw, jednak kwota ta nie może przkeroczyć równowartości 1000 dolców

Odpowiedz
#9
Ja osobiście za namową znajomych (1 prowadzi biuro brokerskie inny jest doradcą - twierdzi że niezalżnym :-) ) od lat korzystam z Hestii. Nie pamiętam jakie to ubezpieczenie jak znajde papier to napisze. Dzwonie i mówie że to co zawsze na wyjazdy :-). Najniższe ceny i w miare spójne OWU. Choć przed jednym wyjazdem ostrzeżono nie przed pewnym kruczkiem. Chciałem wybrać droższe ubezpieczenie na sporty ekstremalne ze względu na nurkowanie, ale wówczas w OWU widniała klauzula że nie obejmuje mi.in ''nurkowania z aparatem tlenowym'' kiedy nurkuje sie na sprezonym powietrzu, a aparaty tlenowe to drogi, techniczny sprzet nieuzywany przez zwykły płetwonurków. przekonano mnie że w tej sytuacji nie musze przepłacać skoro ubezpieczyciel popełnił błąd. Warto zapytać ludzi ktorzy sie na tym znają o tego typu bajki. Jeśli nie w biurze brokerskim to chociaż w biurze podróży - tam czasem też mają tym pojęcie. A jeśli chodzisz czesto i dużo to może warto zainwestować w DAV... Miłe zniżki w drogich schroniskach w niemczech, austrii, we włoszech. No i wtedy możesz być pewnym wszelkiej pomocy w górach i pokrycia kosztów.

Odpowiedz
#10
a tak z ciekawości ile kosztuje ten alpenverein i co obejmuje? Tylko góry czy wszelakie spoty ekstremalne, w jakim zakresie w jakich państwach. czy tylko koszty akcji, czy tez jest to może ubiezpiecznie, gdzi ew razie uszczerbku na zdrowiu dostaniesz jakieś odszkodowanie?

Odpowiedz
#11
Sekcja polska austryjackiego alpenverein- prosze.

http://wyprawy.net/?id=oeav&lang=pl&skin=01&sub=&plan=1

Odpowiedz
#12
Ten temat juz chyba byl, ja polecam ubezpieczenie DAV (OEAV ma na bardzo podobnych zasadach).
pozdr

Odpowiedz
#13
czesc.
na jakims forum znalazlem linka
https://www.union.sk/index.php?www=insur...s_edit_top do slowackiego ubezpieczenia turystycznego.Z tego co sie doczytalem-a raczej domyslilem to takie ubezpieczenie jest odpowiednie do chodzenia po slowackich taterkach,na dodatek jest tanie-podstawowa wersja na 10 dni to koszt ~16zl.
pozdrawiam wszystkich
-------------------------------------------
bartek

Odpowiedz
#14
Witam,
na cito potrzebuje informacji na temat dobrej oferty ubezpieczenia w Alpach- interesuje mnie ubezpieczenie na okres ok tygodnia, najważniejsze dla mnie jest bezgotówkowe rozliczanie się z lekarzem, psem ratowniczym i kimkolwiek kto w razie czego(tfu tfu) będzie mnie leczył, ratował czy też transportował moje truchło do kraju.
jeśli ktos jest zorientowany bedę bardzo wdzięczny za wszelką informację.
-------------------------------------------
pozdrawiam

Odpowiedz
#15
mam pytanie o ubezpieczenie na terenie slowacj, z tego co slyszalem to od niedawna wszelkie akcje ratownicze sa platne, jakie ubezpiecznie musze wykupic aby nie obarczono mnie kosztami, slyszalem cos o dwoch ubezpieczeniach....

Odpowiedz
#16
A co na Nepal ?? Czy jest jakiekolwiek ubezpieczenie ktore placi za akcje z uzyciem smiglowca ? Nawet chalone tu Alpenverain ma wykluczenia w tym zakresie ...
-------------------------------------------
chris

Odpowiedz
#17
A co na Nepal ?? Czy jest jakiekolwiek ubezpieczenie ktore placi za akcje z uzyciem smiglowca ? Nawet chalone tu Alpenverain ma wykluczenia w tym zakresie ...
-------------------------------------------
chris

Odpowiedz
#18
Ciekawe czy opłatę za ewentualną akcję ratowniczą można podciągnąc pod OC w życiu prywatnym... Niby koszty akcji ratowniczej to nie jest szkoda, ale jednak koszt pracy, sprzętu itd...

Odpowiedz
#19
ja sie wlasnie ubazpieczylam wczoraj na nepal w hestii. Jedno z niewielu biur, które nie traktuje trekkingu jak sportu wyczynowego i składka dzięki temu jest znośna. Koszty akcji ratowniczej pokrywają do 3 000 euro - troche malo, ale nic lepszego nie znalazłam..

Odpowiedz
#20
Napewno przy wykupywaniu jakiegokolwiek ubezpieczenia przy wyjezdzie za granice (jezeli jedziesz poza granice UE) zorientuj sie, czy bedziesz tam ubezpieczony. Spotkalem sie tez z powaznymi ograniczeniami ubezpieczalni, jezeli wyjezdzasz do kraju w ktorym tocza sie dzialania zbrojne (nawet jezeli jedziesz turystycznie) ;)

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------------------
Dariusz - Kalkulator OC http://acoc.pl

Odpowiedz


Skocz do: