To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Hanzel
#41
Arni Co prawda niezgodnie z przeznaczeniem ale daje naprwde duzo:

http://www.nikwax.co.uk/pl-pl/products/p...tivityid=1

~Sopel niestety Cordura jest hydrofobowa i podobnie wpływa na wosk :-/ znaczy wosk szybko ci się wykruszy z pomiędzy włukien cordury

Odpowiedz
#42
Czy w tych butach z thinsulatem (200gr) można chodzic latem ?
-------------------------------------------
Koyotte

Odpowiedz
#43
to jest taka ocieplina więc na lato sie nie nadaje. Na lato sama skóra wewnątrz, bez niczego

Odpowiedz
#44
coż mogę powiedzieć o Hanzelach że za tą cenę są naprawdę niezłe, odbyłem już 2 wycieczki w tym jedną po wodzie i śniegu ( buty zaipregnowane woskiem 3 razy) i w ogóle nie przemokły chociaż warunki nie były extremum, w ten week odbyłem wycieczkę w sumie na 5,5 godz marszu, mając na nogach hanzele i skarpety Alpine pro z 80% coolmaxu i musze powiedzieć że rewelacja skarpeta leciutko wilgotna ale sama stopa suchutka. Myślę że but musi się jeszcze dopasować do stopy bo uwiera lekko w prawą kostkę.
Jedyne czego się obawiam to co się będzie działo ze skórą po spotkaniu z ostrymi kamieniami, mam już kilka zadr na czubkach i nie wiem czy to zapastowac zwykłą pastą czy jak?
-------------------------------------------
slav

Odpowiedz
#45
Ja uzywam butkow hanzel model 003 od okolo 3 miesiecy , potraktowalem je jak narazie 2 razy woskiem nikwax'a ... ale oprocz ze wygodne , swietnie oddychaja mam 2 powazne zarzuty i bede staral sie je reklamowac : po pierwsze po 6,5 godzinnym marszu w skalno snieznym terenie przemokly
po drugie odkleja mi sie na brzegach podeszwa od skory ( takie szczeliny sie porobily ) . Nie suszylem ich na kaloryferze ani przy zadnym zrodle ciepla nie staly, po prostu w schronie obok lozka staly. Mam nadzieje ze cos z tym zrobia ... ale obawiam sie ze sklejenie na dlugo nie pomoze :/

Odpowiedz
#46
hmm... Ciekawy jest w sumie model 24 http://www.hanzel.pl/show.php?id=81 Lekkko machneli się w opisie - napisali, ze podeszwa jest... skórzana... ofkoz chodzi o wykonanie buta wewnątrz - przynajmneij tak wygląda na tych zdjeciach. Gdyby miały gumowy otok to bym mógł się nad nimi bardziej zastanowić.
-------------------------------------------
dobre firmy przestały istnieć w latach 90-tych...

Odpowiedz
#47
Tam nie jest napisane ''podeszwa'' tylko ''podszewka'' ;) Nie ma błędu w opisie, tylko w czytaniu :P
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success

Odpowiedz
#48
Tylko czy ten wzór podeszwy nadaje się w góry???

Odpowiedz
#49
U mnie ten typ podeszwy srednio sie sprawdzal. Strasznie sie slizga na lekko wilgotnych kamieniach. Jak beda gory suche jak pieprz to moze byc.

Odpowiedz
#50
Ciekawe czemu Hanzel tak się upiera przy tym Vibramie? Przecież to nie jest bieżnik w góry. Natomiast nie mam jakoś przekonania do tych innych wibramopodobnych spodów: http://www.hanzel.pl/show.php?id=58 - to przykład. Taką samą podeszwę widziałem na pseudotrekach wojasa, obmacałem - miękka, ostre kamienie poobrzynają wszystkie gumowe guzy i buty będą służyły za narty. Bez sensu.

Odpowiedz
#51
Ta vibramowa bifida jest stosowana w najrozniejszych butach, podejrzewam ze jest jedna z tanszych. Ale jak mowie, sliska strasznie.

Odpowiedz
#52
http://www.hanzel.pl/show.php?id=11 - ta podeszwa wygląda znacznie ciekawiej, tylko też mam wątpliwości, czy nadaje się w góry. ale może ten kauczuk(?) ma lepszą przyczepność?

Odpowiedz
#53
OT:
Bifida jest faktycznie bardzo popularna, bo jest tania i dzięki temu masowo stosowana przez producentów obuwia, ale jest bardzo twarda i czasami się można na niej naprawdę zabić w warunkach innych niż suche. Wiem, bo tyrałem na niej w swoich scarpach denver kilka lat i każdej zimy niechybnie zaliczałem haniebne ''gleby'', nawet na chodniku. Za to jest to podeszwa trwała i bardzo trudno ścieralna (w mojej opinii - kilka lat użytkowania w mieście).
Jeśli chodzi o kauczuk, to miałem też buty na tego typu podeszwie i sprawdzały się dużo lepiej. Kauczuk jest stosunkowo miękki, ale przyczepny, niestety kosztem trwałości.
Trzeba więc niestety wybrać kompromis - albo trwałość albo przyczepność.
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success

Odpowiedz
#54
innymi słowy: zawsze albo rybki albo akwarium - u każdego producenta
zawsze podeszwa może być bardziej przyczepna kosztem ścieralności
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#55
Chodziło mi głównie o to, że są LEPSZE podeszwy vibram przeznaczone w góry właśnie (niekoniecznie na wyłącznie suche podłoże). Widocznie ich montaż podrożyłby buty w sposób znaczący.

Odpowiedz
#56
http://www.hanzel.pl/show.php?id=68 - a co myślicie o tej podeszwie? mniej śliska niż bifida? Ogólnie rzecz ujmując wzornictwo tej firmy nie jest może ostatnim krzykiem mody, ale ten model mi się podoba przez swoją surówość.

Odpowiedz
#57
Firma Hanzel nieźle lobbuje, podejrzewam, że większośc pozytywnych opinii na temat butów tej firmy jest napisana przez osoby z nią związane. Osobiście jestem niezadowolona z butów model OO8 (pięta fatalnie leży co wychodzi po dłuższym chodzeniu), mąż tez kupił buty w góry i również nie są za dobre (ugniatają, skóra szybko się rysuje - szybciej niż inna). Napisałam swoją opinię (w kultularny sposób)na stronie firmy w dziale ''opinie'' na temart butów i nie ukazała się, natomiast za parę dni napisałam fikcyjną opinie pozytywna o butach tej firmy i natychmiast sie ukazała. Na stronie firmy są same pozytywne opinie o hanzelach...już wiem dlaczego....(działanie moderatora strony;)
-------------------------------------------
Aga

Odpowiedz
#58
Aga, gratuluję pomysłu z ''Arturem''. Nieładnie sobie ta firma pogrywa z klientem.

Autor: Artur
IP: 87.239.27.49
Opinia: Nabyłem ostatnio glany niskie, wygodne i nieprzemakalne buty,polecam.
Data: 2007-04-19

Dziwne, że puścili to:

Autor: Aga
IP: 87.239.27.49
Opinia: Czy tu na forum sa jakies negatywne opinie, czy tylko wybierane te dobre?
Data: 2007-03-21

Odpowiedz
#59
chyba się wystraszyli ''Artura'', bo już zniknęła jego pozytywna opinia;)....czyli czytają forum NGT i zorientowali się, że zapędzili się w kozi róg
-------------------------------------------
Aga

Odpowiedz
#60
jeśli czytają to niech wiedzą że przez takie wybryki mogą stracić sporo klientów.
a tak na marginesie to nie jedyna firma, która tak działa - ostatnio zmieniła się strona E-horyzontu i o dziwo większość negatywnych opinii wpisanych jeszcze na starej stronie nie ukazała się - zostały tylko te pochlebne.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...

Odpowiedz


Skocz do: