To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Jak nie czujesz różnicy za bardzo - weź większe. Stopa może puchnąć, zimą grubsze skarpety, raki, schodzenie w dół, etc...

Odpowiedz
Przy rozmiarze 9,5 długość wkładki wynosi 29 cm, szerokość też będzie większa.
(Ponadto co było wielokrotnie wałkowane to jeszcze kilka innych wymiarów)
Przy mojej stopie ~26,8 cm meindlowska ''9'' daje dużo luzu.
---
Edytowany: 2014-08-21 12:18:54

Odpowiedz
Jeśli 9,5 ma długość wkładki 29cm, a ty masz stopę 26,8 to nawet się nie wahaj i wybierz mniejszy rozmiar. Nie byłbym pewien czy nawet 8,5 byś nie potrzebował w których wkładka była by chyba o 1cm mniejsza (28cm). Teoria mówi, że wkładka powinna być o ok. 1cm tylko dłuższa od stopy, a w przypadku rozmiaru 9,5 miał być aż 2,2cm. To stanowczo za dużo!!!. Jak się wahasz to wybierz ten mniejszy rozmiar (9), a skóra w bucie i tak z czasem się rozejdzie i but stanie się luźniejszy.

Generalnie to tak średnio się takie buty mierzy bo te wszystkie pianki i gąbki wewnątrz bardzo zacierają faktyczny rozmiar buta. Potrzebne by było jakieś dłuższe chodzenie w terenie by to wszystko się ułożyło dobrze do stopy i decyzja była bardziej świadoma.

Odpowiedz
Swall
Ale czy Ty mówisz o rozmiarze UK czy US? Bo to 2 różne rzeczy.
Ja przy ok 28,5cm mam 9,5uk i jest idealnie. Nie wyobrażam sobie mieć takiego rozmiaru przy stopie długości 27cm. Podobnie jak Arni, polecam rozważenie 8,5uk.
Może po prostu masz szeroką stopę i dlatego wygodniej jest w większym rozmiarze?

wiktorgu
Mail poszedł, na portalu jutro postaram się coś więcej skrobnąć.
---
Edytowany: 2014-08-23 07:31:30

Odpowiedz
Finalnie zdecydowałem się na rozmiar 9 UK. Wydają się dobre. Stopę mam raczej dużą czyli szeroką i wysokie podbicie. Stare buty (Lomery) mam w rozmiarze 9 i są odrobinę za krótkie oraz węższe, dlatego rozważałem 9.5 (44). Meindlowska 9 jest odrobinę dłuższa - ok 3 mm i but jest znacznie szerszy. W terenie jeszcze nie sprawdziłem, ale po kilku godzinach chodzenia w domu uznałem, że są OK. Pewnie w terenie dopasują się jeszcze lepiej.

Dzięki za pomoc.

Odpowiedz
Słyszałem, że Meindle mają tendencję do ''wydłużania się'' po rozchodzeniu. Już kilka osób potwierdzało tą legendę.

Mikel, napisz do mnie maila proszę bo gdzieś nasza korespondencja mi się zapodziała a w profilu masz zastrzeżony. Chciałem popytać jak tam twój ACT Lite. Myślę nad kupnem 40+10

Odpowiedz
Swall, jak chcesz buty sprawdzić i troszke w nich poczłapać to weź je na bieżnie ruchomą i pochodź z godzinke ;)
W razie nieodpowiedniego rozmiaru zawsze mozna oddać/wymienić, a jak zaczniesz w nich normalnie chodzić to już nie bedzie takiej mozliwosci.
-------------------------------------------
Pzdr.

Odpowiedz
Interesują mnie buty Meindl Engadin Lady lub (nieco mniej) Borneo Lady. Ale jestem też ciekaw alternatyw (najchętniej tańszych) innych producentów. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Wiem, że ten temat był poruszany wielokrotnie w tym wątku, ale było to parę lat temu i porady zdążyły się zdezaktualizować - żadnych z polecanych wtedy butów nie ma już w sprzedaży.
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
Swall
Ja mam stopę podobną do twojej i nosze 9 model Kansas GTX. Pasują idealnie, kwestia tylko szerokości stopy. Moja chyba jest dość wąska. Buty kupowałem przez neta, po wcześniejszym przymierzeniu innego modelu w sklepie.

Na wkładce też mam inny rozmiar niż buta... ciekawe.

Odpowiedz
Kilka miesięcy temu pokazywałem moje prawie nowiutkie Meidle, ktore bardzo szybko obcierały się na czubach. Konkluzja była taka, że buty bez szerszego otoka tak mają. Mineło trochę czasu, znaczy jeden wyjazd w Niżne Tatry. Otóż, po 11 dniach w gorach od czasu zakupu buty nadają się tylko do reklamacji. Spojrzcie na zdjęcia:
Na pierwszym - widac, że skora na czubie jest mocno zniszczona. Do tego zaczyna sie odrywac gumowy otok. Mozna zauważyć też, ze podeszwa zaczyna odchodzić od reszty buta.
Na drugim zdjęciu - widac, że podeszwa zamierza rozstać się z resztą buta.
A jako ciekawostkę pokazuję zdjęcie trzecie. To taki sam model, kupiony tego samego dnia. Uzywane ok. 30-40 dni w gorach ( wlaściciel jest przewodnikiem oprowadzjącym wycieczki po górach ) Prawie żadnych śladów zniszczenia.
najgorsze jest to, że odkryłem to kilka tygodni temu. Ponieważ caly wrzesien bede gdzieś w Boliwii/Peru nie mogłem sobie pozwolić na odesłanie butów na reklamację. Zostałbym bez butów na wyjazd. czyli ewentualna reklamacja po powrocie. O ile buty dozyją do tego czasu, bo ich rozpad postępuje w niespotykanym tempie.


[Obrazek: 214-3462-1.jpg]


[Obrazek: 214-3462-2.jpg]


[Obrazek: 214-3462-3.jpg]

Odpowiedz
Woskowałeś buty? Mocno potargałeś te czuby. Ja swoich Borneo nie oszczędzałem, też były poharatane, ale cóż, to tylko skóra, normalne, że w kontakcie ze skałą się podda. Najważniejsze, żeby się szybko nie przetarła, nie poprzebijała i nie przepuściła wilgoci. Buty przewodnika widać zawoskowane, po tej operacji poharatane czuby są o wiele mniej widoczne. Stąd można odnieść wrażenie, że są w o wiele lepszym stanie.

Co do odklejania się podeszwy - jeśli tak rzeczywiście jest to reklamacja.

Odpowiedz
woskowalem. dwukrotnie.

Odpowiedz
do usuniecia
---
Edytowany: 2014-09-02 10:23:20

Odpowiedz
Wcześniej pisałam o Borneo co okazały się przyciasne i piły w pięty po tym jak zamówiłam z Internetu (wcześniej przymierzane w sklepie). Właśnie wróciłam z gór, dużo chodzenia, i były skałki, normalne szlaki jak i wodny szlak przez Słowacki Raj. Powiem Wam, że bardzo się cieszę, że nie odsyłałam butów, bo się dopasowały już po pierwszej wyprawie. Na pięte przyklejałam zapobiegawczo plastry. Po zaimpregnowaniu buty nie przeciekły, nie odczuwałam żadnego dyskomfortu. Jedynie się lekko przetarły, ale to z mojej winy, bo czasem ze zmęczenia za nisko podnosiłam nogi. No i jak dla mnie to bardzo dobrze trzymają się skały.

Odpowiedz
i o to chodzi ;-)
-------------------------------------------
2x

Odpowiedz
Witam.
Mam pytanie do właścicieli lub osób które mały kontakt z butami Meindl Super Perfekt. Czy faktycznie są one zabójczo twarde tak jak przystało na Kat. D? Czy da się w nich w miarę normalnie poruszać po Tatrzańskich szlakach. Waham się pomiędzy nimi a zwykłymi Perfektami.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedz
Wybierz zwykłe Perfekty, Super tak ale tylko pod raki, zarąbiesz się w nich. Zresztą i Perfekty to już drewniaki, ale pod ciężkim osobnikiem i plecakiem sprawdzają się rewelacyjnie na bezdrożach nawet latem.

Odpowiedz
Przebrnąłem przez cały watek i mam w zasadzie dylemat. Zastanawiam się na butami Meindla Island MFS Active i Zamberlan Vioz GT TOP. Wiem ze to wątek butów Meindla i dlatego nie wiem czy w ogole przejdzie moj post:)) Przeznaczenie to jesień-zima w Tatrach, z pominięciem Krupówek:)
---
Edytowany: 2014-10-07 12:39:50

Odpowiedz
A mierzyłeś już oba? Jak nie to zmierz - wygoda i dopasowanie powinny być decydujące bo może się okazać, że oba modele Ci nie podejdą...
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Być może to potworna amatorszczyzna ale postanowiłem odpuścić wszelkie wyjazdy, zwłaszcza,że najbliższy sklep ktory posiada oba te modele oddalony jest ponad 200 km, a w obie strony to robi się juz spora odległość. Jest możliwość zwrotu towaru wiec koszty z tym zwiazane oraz czas i tak bedą zdecydowanie mniejsze niż podróż.

Odpowiedz


Skocz do: