To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Chyba nie pozostaje mi nic innego...
---
Edytowany: 2014-07-01 18:48:21
-------------------------------------------
jenny

Odpowiedz
Jeśli założysz grubsze skarpety niż normalnie to rozbijesz sobie buta i przestanie trzymać stopę.
A tym bardziej jeśli problem jest przy cholewce.
A czy skarpetki które nosisz są odpowiednio wysokie?
Jakieś niedogodności w okolicach cholewki to częsty problem, który najczęściej mija razem z rozchadzaniem buta. Chociaż bywają wyjątki. Tak czy inaczej po dwóch założeniach nie ma co wnioskować na temat wygody czy dopasowania a gorzej by było gdyby np nosek był za wąski (co mi się często trafia).
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
myślę, że wiele w nich nie ma chodzić, chodzi o pierwsze rozchodzenie by te uciskające miejsce się wyrobiło, no nie wiem. A może kostkę jakoś bandażem owinąć ze 3x? Wtedy wewnątrz buta będzie normalnie, a tylko kostka zostanie osłonięta

Odpowiedz
Powiem tak, skarpetki miałam takie bardziej zwykłe bawełniane, na wysokość buta. W ostatni dzień miałam dwie pary cieńszych skarpetek. Buta nowego nosiłam tak z 4 godziny po domu no i później już na szlakach, niestety kupowałam je w ostatniej chwili i właściwie miałam jeden dzień na chodzenie w nich po domu. Dość mocno też buty zawiązałam w pierwszy dzień, ponieważ zawsze mi się wydawało, że pięta nie może latać i bałam się o wytarcie podszewki. A w butach przewędrowałam 4 dni. No i właśnie ten ból najsilniej pojawił się w ostatnim dniu tylko w jednej kostce. Też czułam ucisk przy językach, ale później jak zawiązałam do połowy to już w tym miejscu bólu nie czułam, no bo wiadomo, pianka z języka nie dotykała obolałego miejsca. Najbardziej mnie martwi ta kostka. Tymbardziej, ze jedna a druga nic... Spróbuję w nich pochodzić, może to miejsce się wyrobi... Właśnie, jak mocno należy wiązać but trekingowy?
-------------------------------------------
jenny

Odpowiedz
4h po domu to nie jest rozchadzanie, bo pewnie i tak w nich przez te 4h nie chodziłaś a głównie siedziałaś. Ja przed ostatnim wyjazdem w góry zakupiłem buty kilka miesięcy wcześniej i niestety nosiłem tylko po mieście. Mimo dobrych kilkudziesięciu godzin to też nie było wystarczające, przez co przez pierwsze dni w górach buty solidnie dały mi się we znaki.

Poczekaj aż kostka przestanie boleć i za radą moją i reszty korzystaj z nich regularnie. Jeżeli szkoda Ci podeszwy na miasto, to noś je przynajmniej na spacery po parku i wypady do lasu. Wcześniej czy później buty powinny się ułożyć a i nogi do nich przyzwyczaić, szczególnie jeżeli wcześniej nie miałaś do czynienia z żadnymi cięższymi butami za kostkę. Sporo osób ma podobne problemy po pierwszym kontakcie z butami górskimi, łyżwami, rolkami, butami narciarskimi, itp.

Odpowiedz
No tak na miasto mi je trochę szkoda, ale las czy park to już całkiem fajna alternatywa. Tak zrobię. Dzięki za informacje. Uspokoiliście mnie trochę:)
-------------------------------------------
jenny

Odpowiedz
Jak 3 dni łaziłaś i nic się nie działo to najprawdopodobniej przypadek. Czasem skarpetka się zawinie, coś inaczej ułoży albo po prostu długi trawers i obetrze.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
A ja mysle,.że ból kostki mógł zostać wywołany zbyt mocnym wiązaniem, co spowodowało brak dopływu krwi i w efekcie ból.
Wcale nie trzeba mocno buta wiązać, by pięta sie nie ruszała.. kwestia odpowiedniego sposobu wiązania ;)

Odpowiedz
@Jenny, skarpety sobie kup porządne dziewczyno ;-) najlepiej z merynosów, najlepiej smartwool lub icebreaker lub lorpen... jakieś medium weight.

jak się bujać po szlaku w nierozchodzonych skórzanych buciorach, to przynajmniej w skarpecie, która Ci jakoś stopę zabezpieczy.
---
Edytowany: 2014-07-02 11:36:20
-------------------------------------------
2x

Odpowiedz
Jeśli chodzi o wiązanie to oglądałam filmiki i wiązałam w ten sposób krzyżowy, ze tak powiem ;) zresztą raczej za mocno wiązałam bo jedna zapiętka, już nie jest tak mocno sztywna jak pozostałe...a w skarpetę taką górską na pewno się zaopatrzę, chociaż myślałam o skarpecie Meindl. Dwa razy: coś z nią nie tak, czy jak to jest, że wymieniasz inne firmy?
-------------------------------------------
jenny

Odpowiedz
szczerze mówiąc nigdy nie miałem skarpet Meindla, jakoś nie było ich w sklepach w mojej okolicy. natomiast te, które wymieniłem osobiście przetestowałem i uwierz mi, naprawdę jest kolosalna różnica, gdy się śmiga w dobrej skarpecie po szlaku.

ja najbardziej lubię z te z dużą zawartością Meryno np.: Smartwool Hike Medium Crew Sock czy PhD Outdoor Medium Crew Sock. do nowych butów na początek celowałbym właśnie z wagą średnią - medium, bardziej chronią przed otarciami. potem możesz dokupić jakieś lighty, sama wyrobisz sobie zdanie i ocenisz własne preferencje.

na forum jest osobny wątek skarpeciarski, jeśli masz niedosyt :-)
-------------------------------------------
2x

Odpowiedz
Też przychylałbym się do propozycji lepszych skarpet. Skoro wiązałaś buty ''raczej za mocno'', to podejrzewam, że możesz mieć trochę luzu w okolicy kostki, a skarpeta o większej gramaturze pomoże się go pozbyć bez nadmiernego dociągania sznurówek.

Odpowiedz
A co powiecie na to? Przymierzałam buty Meindla w sklepie stacjonarnym i ze wszystkich najwygodniejsze były dla mnie model Borneo. A że w internecie miałam okazje zakupu owych butów taniej tak też zrobiłam. I tu szok. Ten sam but, ten sam rozmiar, a buty cisną ! Wyprzedzając pytanie, w sklepie przymierzałam lacz o jeden numer większy niż noszę na codzień i taki tez zamówiłam. Macie na to jakąś radę ? Bo po dłuższym noszeniu (na razie tylko po domu) mrowieją mi palce.

Odpowiedz
Wymien na większy, nic innego chyba doradzić nie mozna.

Odpowiedz
No właśnie chciałam uniknąć wymiany, ale coś podejrzewam, że skończy się na zwrocie. Także, będę musiała dołożyć i kupić konkretnie ten bucior który przymierzałam, albo rozejrzeć się za czymś innym, choć nie ukrywam, że w 3 mieście ciężko o sklep turystyczny z butami stricte ''górskimi''.

Odpowiedz
Witajcie :). Ostatnio w moich Meindlach Borneo zrobiła się taka \'\'szczelina\'\' między otokiem , a podeszwą. Używane były dosłownie kilka razy. Reklamować ? Spotkał się już ktoś z taką wadą ?

http://s6.ifotos.pl/img/1jpg_eserqee.jpg
http://s6.ifotos.pl/img/2jpg_eserqwh.jpg

Odpowiedz
@domi2705 - zjawisko, które zaprezentowałeś na zdjęciach jest to tzw. odklejanie się podeszwy ;) Owszem, spotkałem się z taką wadą i można ją reklamować.

@coon - może pogadaj w sklepie stacjonarnym, czy możesz kupić, pochodzić dłużej po domu i oddać jeżeli nie będą pasowały. No i oddaj, ale wiesz którą parę ;) Jak we wojsku: sztuka jest sztuka ;)

Zaminusowałbym sam siebie, ale się nie da więcej niż raz.
---
Edytowany: 2014-08-06 09:47:33

Odpowiedz
Słuchajcie, a mam pytanie już tylko do użytkowników butów Meindla. Bo... z ciekawości wyjęłam wkładkę, a tam pod nią jest wypisany numer 6,5, a bucior ma naszywkę z 7. Czy to jest norma w butach Meindla ?

@Ivan - jutro jadę do sklepu przymierzyć jeszcze raz, zobaczę może inne modele albo i firmy. Oddać i tak muszę, bo mam całe pięty zmasakrowane (po 4 godzinach marszu Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym).
Ciężko tylko będzie dobrać odpowiednie obuwie w takim stanie.

Już nigdy więcej zakupów internetowych. Obym się tylko wyrobiła do 28 sierpnia.

Odpowiedz
w moich meindlach-rozmiar 9 na wkładce 8,5 było..

Odpowiedz
Cześć przymierzam się do zakupu butów Meindl Borneo i nie wiem, na jaki rozmiar się zdecydować. Długość mojej stopy w skarpecie, mierzona wieczorem, wynosi 27 cm.

Waham się pomiędzy rozmiarem 9 a 9.5. Na stronie Meindla podają, że 9 jest dla stopy 268 mm, a kolejny numer dla 273 mm. Czyli mam stopę dokładnie pomiędzy.
Mierzyłem wstępnie oba rozmiary w sklepie. Ale nie potrafię się zdecydować. Przy dłuższym chodzeniu wszystko się może zmienić.

Ma może ktoś te buty i podobną długość stopy?
-------------------------------------------
Swall

Odpowiedz


Skocz do: