To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
''czasem potrzebne jest dynamiczne obciążenie by but zaczął 'zasysać' wodę''. lucke sz może mieć rację w tym temacie.

Odpowiedz
Nalej kilka cm wody do wanny i w niej pochodź. Jeżeli przemoknie to sprawa jasna:)

Odpowiedz
Ale po co mam to robić?
Przecież już wiem, że skoro pomimo foliówek na skarpetkach buty są mokre po 10 minutach chodzenia, to jasne jest to, że przemakają. Nie wiem jak, ale przemakają.

Odpowiedz
Wcale nie jest oczywiste, że przemokły. Posłużę się przykładem mojej kurtki. W warunkach domowych podczas testu pod prysznicem nie ma opcji by zamokła od środka. Sytuacja się zmienia diametralnie gdy wyjdę na deszcz. Po kilkunastu minutach paclite robi się wewnątrz wilgotny. Wydaje mi się, że to sprawa różnicy ciśnień spowodowanych różnicą temperatur i powoduje to osiadanie wilgoci wewnątrz materiału. Takie o zjawisko fizyczne. Taką mam teorię :D

Odpowiedz
Z racji braku innych wysokich butów przy obecnych śniegach często pomykam w jerseyach i takich problemów nie ma - ani za dworze, ani przy dłuższym przebywaniu w ogrzewanych pomieszczeniach (a stopy mam dość potliwe). Może jest coś nie tak przy łączeniu cholewki z podeszwą?

Odpowiedz
Witam wszystkich!

Od pewnego czasu planuje zakup wysokich butów trekkingowych. Po pewnym ''rozeznaniu się w terenie'' wybór padł na firmę Meindl (wcześniej brałem pod uwagę Zamberlan'a i Scarpe). Najbardziej przypadł mi do gustu model Engadin MEN MFS, Himalaya MFS oraz Air Revolution 7.3. Nie spodziewałem się, że wybór będzie tak trudny, więc postanowiłem napisać do was, jako, że z pewnością jesteście osobami o sporym doświadczeniu.
1. Który z tych modeli polecacie? Dlaczego?
2. Jeśli możecie wypisać największe wady oraz zalety tych butów, byłbym wdzięczny.
3. Jeśli macie jakieś inne propozycje, to bardzo proszę :)

Pozdrawiam!
Łukasz

Odpowiedz
@Borewicz, mam identycznie. Paclite już nigdy nie kupie, tym bardziej że od 6 lat mam kurtkę na Gore XCR, i takie coś po prostu nie miało miejsca. To i to Gore, a różnica ogromna.

Odpowiedz
@Xolu,

Po pierwsze zadaj sobie pytanie, do jakich celów te buty mają służyć. Wtedy będzie łatwiej cokolwiek doradzić.

Odpowiedz
Witam

Po totalnym rozczarowaniu Mendlem Arizona co proponujecie na lato. Chodzenie dzień w dzień po 10h samochód biuro budowa. Przed tym szajsem arizoną miałem skarpy main były ok. ale teraz mi się nie podobają niebieskie buty. Coś co dobrze oddycha w lecie i się nie rozpadnie. Powiedzmy że musza wytrzymać 2 lata bo nie zakładam że dziś produkuje się cokolwiek co dłużej wytrzyma. Jak myślicie Borneo zda egzamin??
pozdrawiam

Odpowiedz
Z tego co wiem Meindl ma też buty robocze wzmocnione kevlarem (odpowiednik wojskowych COMBAT S3), ale nie ma ich nigdzie w katalogach i ofercie, a model Arizona jest butem turystycznym na ''lajtowe - nizinne'' szlaki nie nadającym się na budowę!

Odpowiedz
piteros żebyśmy się dobrze zrozumieli moje używanie po budowie to tak jak byś przeszedł się z dzieckiem po parku i czasem wszedł do piaskownicy pozbierać wiaderka i grabki. Moja rola na budowie jest trochę inna i nie potrzebuje do tego butów roboczych.

Odpowiedz
Rozumiem, ale zahaczyć zawsze też o coś możesz. Ogólnie staramy się tutaj pytać o buty w góry, wątki typu ''na miasto'' zostały zablokowane. Borneo są już dość sztywne i w mieście możesz sobie zajechać w nich stopy + szybka ścieralność podeszwy w terenie miejskim.
Odpowiedniejszy wątek dla twoich pytań
http://tiny.pl/h2fcf

Odpowiedz
Kanijczyk, ja nie wiem jak z tą reklamacją, bo te buty nie mają membrany. Nikt Ci nie mówił, że będą nieprzemakalne. Ale oczywiście spróbuj.

Odpowiedz
Borneo do miasta? używam tylko w extremalnej pogodzie (ulewa, śnieg po kolana - bo i taki się w stolicy zdarza :) To nie są buty do miasta, są za twarde, stopa się w nich zamęczy, podeszwa szybko zetrze.

Sam planuję teraz model Ohio, ale bez GTX. Bardzo wygodne buty. Planuję używać w lżejszym terenie niż w wysokie góry. Borneo chcę zostawić już tylko na Tatry/Alpy. Szwendanie się w nich po Beskidach, a nawet Pieninach to dla mnie lekka przesada..

Odpowiedz
Chcę eksploatować buty głównie w terenach Tatrzańskich. Sporadycznie mogą być używane w niższych górach, aczkolwiek najczęściej będą miały styczność z Tatrami latem, zimą na razie nie planuje.

Z czym wiąże się brak membrany w Engadin'ach? Teoretycznie GTX ma właściwości, które chronią but przed przemakaniem oraz mają istotny wpływ na oddychalność stopy. Jednakże zagłębiając się w przeróżnych forach nt. w/w butów natknąłem się na sporą liczbę ludzi twierdzących iż brak membrany Gore jest jedynie pozytywną cechą tych butów.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Jak GTX ma Twoim zdaniem ''wpływać na oddychalność stopy''? :)

Odpowiedz
cauchy to w Tatry inne w Beskidy inne a w Pieniny jeszcze inne Meindle, jedne buty nie wystarczą?Znam osoby które zakładają engediny na wycieczki po Pogórzu i sobie chwalą.

Odpowiedz
Na upartego można także w upale po chodniku chodzić w engadinach- da się. Po prostu do chodzenia po chodniku służyć powinny inne buty- lżejsze, przewiewniejsze, bardziej miękkie. I o wieeeele tańsze.
Producenci obuwia w jakimś celu stosują wobec swoich produktów klasy twardości. I to akurat nie jest chwyt marketingowy, to się po prostu odczuwa.
Nie widzę sensu w łatwy teren brać relatywnie twardych i ciężkich butów w klasie cenowej engadinów. Można, ale po co?

Pozytywną opinię o arizonach wklejam do wątku poświęconego temu modelowi meindla.
---
Edytowany: 2013-02-05 19:43:25

Odpowiedz
Moje Badile, też szybko robiły się wilgotne w środku, po pewnym czasie chodzenia po śniegu.

Impregnacja metodą Arniego.

Co ciekawe, latem bardzo dobrze znosiły strumyki i mokrą trawę!

Odpowiedz
Krakus, te badile z podszywaną podeszwą?

Odpowiedz


Skocz do: