To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Witam. Planuję zakup butów Meindl Jersey Pro. Wiem, że powinienem je przymierzyć przed zakupem niestety nie mam takiej możliwości więc pozostaje zakup na odległość i ewentualna wymiana rozmiaru.

Długość mojej stopy to 27,5cm (w cieniutkiej skarpecie). Mam dylemat czy wybrać rozmiar 8.5 czy 9. Niektórzy piszą o 1cm luzu przed butem - także Meindl tyle zaleca, z drugiej stony z różnych tabel wynika, że luz powinien mieć 0,5cm. W takim układzie jak w końcu powinno być? Czy Meindl ma jakieś oficjalne tabele rozmiarów?

Odpowiedz
Mógłby mi ktoś doradzić?

Odpowiedz
Są tabele rozmiarów - sprawdź na stronie Meindla.

Odpowiedz
http://8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/meindl-jersey-pro - tutaj masz wypisane faktyczne rozmiary wkładki. I upewnij się, że mierzysz stopę pod koniec dnia.

Odpowiedz
Problem polega na tym, że na w/w stronie dla stopy 27,5cm polecają długość wkładki 28cm czyli 0,5cm luzu. Natomiast Meindl zaleca 1cm luzu. Stąd mój dylemat czy wybrać rozmiar 8.5 czy 9.

Odpowiedz
9.5
Mam stopy o podobnej długości 27,2-27,4 cm i ww buty w rozmiarze 9
Przy dłuższym zejściu mimo ciasnego sznurowania obcierają mi małe palce. (w skarpetach Smartwool Medium ..., i Mund Pirineos, bo przy grubszych to ''masakra'' )
Wg mnie mają za bardzo zwężony przód buta.
Ale to niekoniecznie musi odpowiadać Twojej stopie.
---
Edytowany: 2012-12-12 18:37:52
-------------------------------------------
Tux

Odpowiedz
Jeśli możesz sobie pozwolić na dwutygodniowe zamrożenie kasy, to zamów dwie pary i jedną odeślesz :) Choć w takim przypadku celowałbym nie w 8,5 i 9, tylko 9 i wspomniane wyżej 9,5.

Poza tym mówisz, że mierzyłeś stopę w cienkiej skarpetce - a chodził będziesz też w takiej cienkiej (niektórzy lubią)? Bo wystarczy trochę grubsza i już robi się dobre 3-4 mm więcej.

Odpowiedz
Akurat 9.5 miałem możliwość przymierzyć i czułem się w nich jak w kajakach. Wydawały się zdecydowanie za długie. W takim razie celuję w 9 :)

Odpowiedz
a ja chce zwykłe Mindla Colorado ....a ich to chyba nawet nie ma na stronce :D
-------------------------------------------
alex-a

Odpowiedz
Witam :) . Planuje zakup butów na lato w Tatry . Tylko Tatry , skaliste szlaki , co więc będzie lepsze meindl borneo czy meindl jersey ?

Odpowiedz
Borneo są twardsze, sztywniejsze, wyższe -lepiej trzymają w kostce.Na ostrą skałkę brałbym Borneo.

Odpowiedz
Dzięki :) . A oprócz polarsport nie wiecie gdzie można je dostać w Krakowie :) >?

Odpowiedz
Zobacz w Moko na ul. Zyblikiewicza 2 (obok domu Turysty PTTK)
i w JanmarSport na Grodzkiej. Kiedyś chyba były też na Szewskiej w Wierchach
-------------------------------------------
JL

JL. (Dzięki za nowe forum)
Odpowiedz
jareklie , piteros dzięki ;)

Odpowiedz
W Kraku zobacz jeszcze w E-pamirze na Smoleńsk 21 może tam będą mieć.

Odpowiedz
no i ewent. na Sławkowskiej w Alpamayo
-------------------------------------------
JL

JL. (Dzięki za nowe forum)
Odpowiedz
Witam,
czy któryś z użytkowników posiada MEINDL GLOCKNER. Jaka to klasa buta: B/C czy bardziej C. Jakieś wrażenia z użytkowania? warte kupna czy raczej do odpuszczenia ( chcę używać w Bieszczadach od jesieni do wiosny)

Odpowiedz
Na stronie Meindla jest napisane, że jest to C
http://www.meindl.de/

Odpowiedz
A Meindl Wales z GTX na lato w Tatry to dobry pomysł :> ?

Odpowiedz
GTX na lato to nie jest dobry pomysł. Zapocisz stopę.
-------------------------------------------
Krkonose :P

Odpowiedz


Skocz do: